sračky ze scifi filmů které porušují fyzikální zákony mě nezajímají.
sračky ze scifi filmů které porušují fyzikální zákony mě nezajímají.
Nečtu žádné knihy, které porušují přírodní zákony. Jako skify mě varpový pohon nevadí, ale když to tady Krak prezentuje jako možnost, tak je to sračka.
Ty znáš snad nějakou knihu, která by porušovala přírodní zákony.? A které porušuje nejvíc.? Thermodynamiku.? Gravitaci.? To by bylo od těch knih nezodpovědné, nemělo by se jim to zakázat.?
asi chtěl ,poněkud neohrabaně,napsat že nečte sci fi a fantasy knihy
ale přitom Bibli určitě četl ,si docela odporuje chlapec
Nečtu žádné knihy, které porušují přírodní zákony.
no ale Bibli si četl ne ? a tam se to přímo hemží porušováním přírodních zákonů - mluvící kámen,osel,ohen ,putující hvězda po nebi ,rozestoupení moře atp,
zrovna si citoval ty zázraky, které se už i vysvětlili, že to byla zcela
přírodní záležitost , jako je
přechod Rudého moře. (Našli se na dně Egyptské válečné vozy) nebo
Betlémská hvězda (což byla konjunkce Jupitera a Saturna.)
Pro Písmo svaté je zázrak něco, v čem vidí člověk jednat Boha. Zda je něco proti přírodním zákonům, takovou otázku Bible neklade. Proto mohou být třeba všechny zázraky vysvětlitelné přírodními zákony.
... a ty "okolnosti" mají základ v indoktrinaci lidí náboženstvím od jejich útlého věku.
Zázrak je pro pobožného to, co si pobožný nedovede vysvětlit, protože má nedostatky ve vzdělání, že má svou pobožností blokovanou logiku a vnímámí reality.
Speciálně ony novinové extáze po "zázraku" ve Fátimně ukazují holou pravdu. "Padesát tisíc lidí může prý dosvědčit ... ", asi že se Fátima odpojila od Země a cukala sebou. Lidstvo kromě Fátimňanů si ničeho zázračného nevšimlo. Nebo je to nevšimnutí lidstva také zázrakem ?
No a pak tu máme smutnou pravdu, že pobožní jsou náchylní na manipulaci myšlení náboženskou autoritou a že podléhají sugesci a trpí autosugescí.
Klasický zpochybňování zázraku.
I kdyby ho viděl celý svět včetně ateistů, je to jedno, ateista si něco
vymyslí, aby to zpochybnil i kdyby to odporovalo logice a to jen pro
ateistické dogma o neexistenci Boha.
No samozřejmě ... jak jinak, akorát to má drobounký kaz v tom, že nebyl katolíkem. Že ? Jak nezodpovědné od Einsteina.
Konjunkce planet neudělá nic do očí bijícího. Jupiter je sám o sobě
dost jasný i normálně a Saturn mu zas tolik nepřidá. A ty válečné vozy?
Z čeho podle tebe byly, že je voda neroznesla po celém Rudém moři nebo i
dál?
Neexistuje o tom žádná seriózní vědecká práce.
Ta betlémská hvězda měla být viditelná i za dne. A to je možné jen u supernovae. Kromě bible však není žádné zmínky o takovém úkazu.
Jen tak na okraj, astronomové vypočíteli, že roku -7 ke konjunkci Saturna a Jupitera slutečně došlo, ale ta sorva vedla učence do Betléma a zůstala tam nad Jěříškovským chlívkem stát, nedbaje rotace Zeměkoule. No jo, tehdy Země ještě nerotovala = další zázrak, opakovaný nedávno na pár minut ve Fátimě.
Takže se nám, tedy pobožným, narodil Ježíšek sedm let před svým narozením. Zázrak - narodil se už jako sedmitletý ogar.
On je blbě začatý ten náš letopočet. Ježíš se narodil přesně v tu vteřínu kdy se narodil, ani o minutu dříve nebo později.
Viděl jsem filmové záběry potápěčů dokonce tam oběvili i faraonův podvozek kolo zlaté (pokryté zlatem). Pokusím se to najít.
Je ti jonatáne jasné, že by Mojžíš, kdyby existoval, nemohl být takový osel, aby vedl svůj národ (600 000 lidiček) k Rudému moři, které je u Hurghady 160km široké.? Jak by se chtěl ten magor s takovým množstvím lidiček dostat na druhý břeh? Na to by potřeboval 300 Titániků, kdyby je měl.
Aby vítr vytlačil vodu z Rudého moře do Indického oceánu by jsme potřebovali ne východní vítr (bible), ale severní vítr. Ideálně SSZ vítr, ovšem v takové intenzitě, že by to odfouklo i Mojžíše s jeho národem také do Indického oceánu.
A i kdyby tomu tak zázračně mělo dojít, tak si polož otázku, proč nepopadl Jehova Možžíše i jeho národ za vlasy a nepřenesl je rovnou přes Rudé moře. To by měl Jehova podstatně snadnější, než bůhví jak dlouho foukat, než by těch 600 000 lidí přešlo 160km po bahnitém dnu.
Zkrátka - probuď se jonatáne z opojení biblickými pohádkami. Pohádky jsou tu pro děti, aby se nebály večer usnout a ne pro normální lidi.
Ještě tak vědět, kterému vládci a ze které země to kolo z válečného vozu patří. Mohlo být třeba Chetitů - ti zavedli válečné vozy jako první a útočili s nimi na Egypt. Pravděpodobně ale pochází z nějaké ztroskotané lodi. Možností je nekonečně mnoho.
...zázraky, které se už i vysvětlili, ...
Ano vysvětlily se jako přírodní úkazy a takhle je to se všemi zázraky.
Vše je při dostatku pravdivých informací vysvětlitelné, jako přírodní
ůkaz. Bible není zdrojem pravdivých informací ale ideologickou doktrínou.
To už připouští i mafiánský kmotr z Vatikánu ve snaze zastavit
rozpadání se křesťanství.
I ta hvězda nad Betlehemem není hvězdou a není nad Betlehemem. Je to prostě jako to zrcadlo z pohádky o Sněhurce, také jen pohádka. A nejinak je to jonatane i s tou tvojí oblíbenou pohádkou o arše na Araratu.
Mimochodem Sněhurka ... strčila prstíky do zásuvky a stala se Popelkou.
A jo? Vopravdu dokážeš definovat zázrak?
Víš co by byl zázrak? Kdyby se žárovka rozsvítila zastrčením do huby
kouzelníka?
Nebo kdyby auto jezdilo bez motoru? Ono jezdí klidně i bez motoru, ale buď
jen s kopce dolů a nebo tažené krávou. Je to prosté vysvětlení, ovšem
nedostižně vzdálené pro pobožného postiženého sugescí.
Nebo také hvězda "stojící" na geostacionární dráze kousek nad Jeruzalémem.
Byl jednou jeden ... jak se jmenoval? Jules Verne?
Ve své době by ho lidé jako ty nejspíš upálili, za to, jaký šílený
nápady měl ..... lítat v něčem těžším než vzduch nebo dokonce na
Měsíc. Nebo se potápět do největších hlubin.
Byly to hrozný sračky ......
Svého času si dokonce věda/vědci mysleli, že třeba vlak nemůže jet rychleji než asi 48 km/h, protože by došlo k udušení pasažérů vlivem vysátí vzduchu z něj tou rychlostí.
Warpový pohon je sice dnes sci-fi, ale my dávno víme, že antihmota existuje, že trasa, po které letí světlo, není mezi dvěma objekty ta nejkratší, dilatace času, stejně jako už dnes víme o kvantové provázanosti, kde vzdálenost nehraje roli, atd. atp.