co to je za řečí "rozdíl" v čem? "skutečnosti" tou tvoji, nebo jakou? vy asi nechápete že Genesis není literatura faktu, ale spíš některé formy lyriky,epiky a dramatu vyjadřující myšlenky, které tehdejším jazykem nebylo možno vyjádřit. 7dnů neznamená že to bylo za 7dnů, jak se ateisté domnívají ,ale spíš rada pro člověka, jak pracovat, aby se neunavil, Bůh sice odpočíval jeden den, ale logicky byl snad unavený? také je sedmička symbolem plnosti, což ateisté o symbolech čísel v Bibli nevědí nic. kdyby Bůh stvořil svět za 6 dní ,bylo by to chápáno ,jako nedokonalost, proto také satan má symbol dokonce 3x6. A tak bychom mohli pokračovat do nekonečna totální nepochopení textů Bible převládajíc tendence ji vykládat doslovně ,ale faktem je, že je třeba text vykládat převážně, tak že je v tom ukryta jiná informace, než to doslovně. Předem říkám že ateisté na to nemají, to zjistit o co jde.
Předmět diskuze:
“Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.”
Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

,