Rozcestník >> Náboženství >> Bůh Tě miluje!

Předmět diskuze: Bůh Tě miluje! - 🤍 ❤️ Abakuk 2:20 Hospodin je ve svém svatém chrámu. Ztiš se před ním, celá země.🤍🕊️

Zobrazení reakcí na příspěvek #36034

Zobrazit vše


| Předmět: RE:
17.05.22 13:48:52 | #36034
Reakce na příspěvek #36017

Jen evangélii bylo kolem 100. O tom, které knihy patří do bible se rozhodovalo hlasováním a velmi těsným....

Existují bible s různými počty knih v bibli...Některé mají 66, některé 80 a některé méně, než 66 knih....

Křesťané přidali do své Bible několik dalších mladších textů. Původní předkřesťanskou část Bible označují jako Starý zákon (Old Testament). Novější křesťanské texty nesou souhrnné označení Nový zákon (New Testament). Starý zákon zpravidla odpovídá Hebrejské bibli, knihy jsou ale jinak rozděleny a počítány (39 knih). Ani u křesťanů však nepanuje v otázce biblického kánonu shoda:

Protestanti zahrnuli do svého kánonu 39 knih starozákonních a dále 27 křesťanských knih Nového zákona.
Římskokatolíci se řídí starozákonním kánonem alexandrijským. Ten zahrnuje navíc knihy deuterokanonické (7 knih a dodatky ke starozákonním knihám Daniel a Ester), tedy celkem 46 knih. U knih Nového zákona panuje shoda s protestanty (27 knih).

Pravoslavní považují za kanonické několik dalších textů označovaných ostatními jako apokryfy (1. Ezdráš, 3. a 4. Makabejských atd.).

Etiopští pravoslavní uznávají navíc další knihy a ze všech zde uvedených církví jich mají ve svém kánonu nejvíce (81 knih).

Syrští křesťané uznávají v novozákonním kánonu pouze knihy obsažené v Pešitě (22 knih, chybí zde 2J, 3J, 2P, Žd, Zj).[13]

http://myty.cz/view.php?cisloclanku=2005040004


 #36017 

| Předmět: RE: RE:
18.05.22 01:46:26 | #36210 (1)

A to hlasování byl tuiším rok 353, takže teprve od té doby existuje bible, jak jí známe


 #36034 

Tato diskuze je zamknutá a nelze do ní přispívat žádné příspěvky