Jo ten kdo to vymyslel uměl počítat jenom do tří :-).
Jo ten kdo to vymyslel uměl počítat jenom do tří :-).
Neboť tři jsou, kteří svědčí: Duch, voda a krev; a ti tři jsou v
jednom (nebo: směřují k jednomu).
to je v Bibli
a ti kdo neví že je trojice v Bibli do tří počítat neumí.
Ono je to jedno ty si dokážeš překroutit texty Bible jak potřebuješ a
pokud se ti to nehodí do krámu, tak prohlížíš pisatele za lháře.
Ty Biblí argumentovat nemůžeš,
protože to může bát podle tebe lživý
text.
Tak že Duch, voda a krev směřují k jednomu :-)
No a co jako, to asi tečou do moře :-).
Ježíš učí aby všichni byli jedno v Jan 17/21-23 a ne jenom tři jak si to usmyslel Tettulliánus :-)
toto je tvoje klasická lež a logický klam :
Tertullian netvrdil, že „jedno mají být jen tři lidé“ nebo že Ježíš
zakázal jednotu všech ostatních.
Jan 17 vůbec neřeší počet osob v Bohu. Ježíš se modlí za jednotu svých
učedníků:
„aby všichni byli jedno, jako ty, Otče, ve mně a já v tobě...“
Text hovoří o jednotě věřících, nikoli o tom, kolik osob má Bůh.
Je to podobné, jako kdyby někdo řekl:
„Když učitel říká, že celá třída má držet při sobě, vyvrací tím
existenci rodiny se třemi dětmi.“
Jedno tvrzení s druhým vůbec logicky nesouvisí.
Z Wikipedie :
V západní církvi se objevuje latinské slovo trinitas (trojice) na počátku 3. století u Tertulliana. Jedná se o neologismus, který Tertullianus vyvinul, aby zároveň postihl trojici i jednotu (tres + unitas). Tertullianus také zavádí pro Otce, Syna a Ducha svatého označení persona, osoba.