Rozcestník >> Politika >> Diskuze k aktuálním zprávám

Informace

Název: Diskuze k aktuálním zprávám
Kategorie: Politika
Založil: Potua
Správci: Potua , Honza-Vichr
Založeno: 31.03.2020 21:23
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 5710205x
Příspěvků:
150779

Předmět diskuze: Diskuze k aktuálním zprávám - Vlastní názor na aktuální téma, možno i s vložením odkazu na související článek.Samozřejmě bez osobních útoků,vulgarit a komolení jmen i nicků.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #66745

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
22.06.22 17:44:27 | #66745
Reakce na příspěvek #66737

Rozežranost je ovšem výběrová a týká se menšiny.


 #66737 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
22.06.22 21:59:59 | #66767 (1)

Rozežranost se týká úplně všech, v míře větší, menší nerbo přiměřeně možnostem. Žasnu, jak se vymýšlí úsporná energetický tarif a zase k tomu bude potřeba hafo úředníků. Mohli by se inspirovat u komunistů v padesátkách, kdy nebyla ani elektřina, ani plyn, vypínalo se a lidi měli doma prostě petrolejky.

Stačilo by udělat tarif progresívní jako tehdy, (dokonce byla nařízena jen jedna žárovka v místnosti a chodily na to kontroly) na domácnost co já vím třeba 100 kWh na měsíc za základní cenu a co je navíc tak za dvojnásobek nebo víc. A viděla bys, jak by se bleskově všichni přizpůsobili, ženský by umývaly nádobí v malým škopku a prádlo místo v sušičce věšeli podle možnosti na balkon nebo zahradu, uschne to i v zimě, jak víme.

A ty standardní spotřeby domácností dodavatelé dobře znají (narozdíl od státu). Totéž platí v průmyslu, nejhůř jsou na tom ti, co nemůžou nechat vychladnout pece, sklárny, cementárny, hutě, kramičky apod. Ale to se taky umí, celá léta jsme používali regulační stupně a šlo to docela dobře, nemusely vzniknout žádné škody. Jeneže to by u vesel museli být lidi co tomu rozumí a ne úřední neumětelové, kteří si pletou volty a watty.


 #66745 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.06.22 08:50:03 | #66777 (2)

Ujišťuji tě,že mnohé rodiny mají k rozežranosti hodně daleko.Šetření se vším je jejich denní chléb.Ale sytý holt hladovému nevěří. Jsou na hony vzdáleny od společenství rozmanitých šibalů,kteří jenom na úplatcích inkasují enormní sumy - právě tahle "rozežranost" přivádí stát na buben.Tihle lidé ale na hubu nespadnou.


 #66767 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.06.22 10:25:21 | #66788 (3)

Absolutní chudoba byla před pár lety definována jako možnost žít za 2 USD/osoba/den, možná se to také už trochu zvedlo.
Administrativní chudoba v ČR JE OD 2020 455 Kč/os/den, tedy cca 21 USD


 #66777 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.06.22 13:23:13 | #66834 (4)

V tomhle případě je podstatné, s kým srovnáváš.Pokud s těmi nejchudšími zeměmi,máš to sice dobře,ale veřejně touto extrémní chudobou raději neargumentuj.
Pojem -administrativní chudoba- neznám.EU velmi výstižně definuje chudobu takto:
"Za chudé by se měli považovat lidé, rodiny a skupiny lidí, jejichž zdroje (hmotné, kulturní a
sociální) jsou tak omezené, že je vylučují z minimálního přijatelného způsobu života v jejich
domovské zemi. Kvůli své chudobě mohou zažívat některé nevýhody jako nezaměstnanost,
nízký příjem, špatné bydlení, nedostatečnou zdravotní péči a bariéry v celoživotním
vzdělávání, kultuře, sportu a rekreaci. Často jsou vyloučeni a přehlíženi v zapojení se do
aktivit (ekonomických, sociálních a kulturních), které jsou pro ostatní lidi samozřejmostí, a
jejich přístup k základním právům může být omezený."
Nejvíce používaným relativním ukazatelem chudoby je příjmová hranice chudoby.(Přičemž roli hraje ekvivalenční stupnice.)


 #66788 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.06.22 14:33:36 | #66852 (5)

Argumentovat s ní samozřejmě mohu, i když to není úplně fér, to uznávám, přeci jen země je od země jinak bohatá. Ale v takovém tom úplně posledním resumé, když za ty 2 USD/osobu/dn přežijí někde v Bhutánu nebo Burundi, existuje i ekvivalent těch 2 USD/os/den tam v ČR a rozhodně to nebude 21 USD/os/den. v těch 21 už bude podstatně víc výdajů, logicky ale pro přežití bytných

Nevím, jestli tu definici kpíruješ nebo jen nějaká vlastní slova někoho, ale jakmile je tam něco na způsob "by se měli", nejedná se o definici, natož o "velmi výstižnou" definici, to jako pardon.
Já samozřejmě chápu, že když v nějaké zemi bude žít 99 % milionážů, že to jedno procento se bude považovat ... kdo ví za co. Ale žádná chudoba nemůže být z principu stanovena poměrem k něčemu jinému, ale jen a pouze objektivní cenou toho, co je nutné k přežití.
Administrativní chudoba, nebo také administratvní hranice bídy, je přesně to, co jsi popsala : hranice chudoby ve vztahu k minimálnímu standardu. (administrativní pojetí) – garantovaný minimální příjem sociální pomoci

Já už to asi i tady zmiňoval : nevím už rok, ale někdy za čssd se zvedla hranice bídy - z rozhodnutí účedníka za stolem v administraci vlády se pod hranici bídy dostalo asi o 600000 lidí víc, než bylo do té chvíle (byl to cca 1 milion lidí). čili : jeden den jsi nad hranicí bídy - odbije půlnoc - a ty jsi pod hranicí bídy. Toto se reálně stalo cca 600k lidem, I KDYŽ SE JIM V ŽIVOTĚ VŮBEC NIC NEZMĚNILO, ceny zůstaly stejné, jejich příjemzůstal stejný, vše v jejich životě zůstalo stejné ale ze dne na den se ocitli "z nechudých mezi chudými". toto je administrativní chudoba.


 #66834