Rozcestník >> Politika >> Jak se žilo za socialismu, a jak se žije dnes

Předmět diskuze: Jak se žilo za socialismu, a jak se žije dnes - Vzpomínky dobré i špatné na konkrétní věci minulého režimu. Ty osobní nás pamětníků, nebo přímé vyprávění rodičů a prarodičů. A také o tom, jak žijeme dnes. Pište příspevky k tématu fóra, nikoho nenapadejte a neurážejte. Nezatahujte sem problémy z jiných fór a nezmiňujte lidi, kteří se zdejší diskuze neúčastní.

Zobrazení reakcí na příspěvek #4732

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.12.20 17:05:03 | #4732
Reakce na příspěvek #4726

To neni tak jednoduché, ratko. Nikdy se nedá říkat všechno témuž cloveku, to napsal i klasik. Mit své tajemství, to dela zivot zajímavější. Neni na tom nic špatného.
Nebo s dětmi - jednoho má třeba rodic min rad, nemůže za to, nebo jenom vidi, ze jedno dítě je zaostalejsi, pomalejší, hloupejsi než druhé. Určitě je spravne nedat mu to najevo.
Takhle nejak ohleduplne přistupovalo minule zřízení k lidem. Udržovala se navenek jista úroveň vztahu. Učili nas úctě ke starsim, pustit babičku sednout v autobuse byla samozřejmost. I kdyz to byla třeba protivná jezibaba. To se nerikalo.
Samozřejmě jsem čekala, kdo přijde v téhle souvislosti s morálkou a životem v pravdě *17904* .



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.12.20 17:43:41 | #4741 (1)

Za první republiky se úcta k starším, či ženám pěstovala ještě víc. Za socialismu méně, no a teď už je člověk opatrný aby ho nenařkli z diskriminace žen či starých



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.12.20 18:44:53 | #4752 (2)

Za první republiky vím akorat ze se střílelo do delniku a deti mely hlad.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.12.20 18:45:51 | #4753 (3)

Já když se dívám na prvorepublikové filmy tak jsou to samé dobré rodiny :-)



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.12.20 20:14:50 | #4765 (3)

Ale ne na prikaz T.G.Masaryka, ktery pak pozadal o demisi toho ministra, co tohle schvalil.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.12.20 20:16:18 | #4766 (3)

Krize byla zavinena krachem kapitalizmu a je to neustale se opakujici cyklus, ktery vzdy v tomto hloupem egoistickem systemu vede k opakovanym krizim a valkam bez kterych nemuze fungovat.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.12.20 17:41:13 | #4780 (4)

Ano, tak to je, připomíná to přesýpací hodiny, jak kazdy systém vycerpa své možnosti a je nahrazen jinym.