Konwalinko,v éře SSSR noty rozdával výhradně Kreml! 
Konwalinko,v éře SSSR noty rozdával výhradně Kreml! 
Tak to fungovalo po druhé světové válce. Západ sklamal. Umírali děti, ženy, muži otcové od nás z východu v koncentračních táborech. Kde Němci s těmito lidmi zacházeli hůře než se zvířaty. V dnešní době máme i útulky pro psy....Tehdy pro Němce nikdo neměl hodnotu, pokud nebyl Němec. Tak se vůbec nedivme, že naše země, naší otcové, kteří prožili druhou světovou válku se spojily s Kremlem a vytvořily Warszawsky pakt proti západu.
No a tady ještě jeden zajímavý záznam.... možna by si ho mohl přečíst prezident Zelenskyj....Svoboda se v Moskvě ovšem choval jako velící generál. Zastával naprosto rezolutně sovětská stanoviska a na členy delegace zdráhající se podepsat tak jasnou a potupnou kapitulaci neváhal vyvíjet bezohledný nátlak. Například Dubčeka, který se podpisu bránil a upozorňoval ho, že k takovému jednání nemají ústavní mandát, hrubě okřikl, že mimořádná situace vyžaduje mimořádné řešení. Zdeněk Mlynář později vzpomíná na Svobodova slova: „Zase jen žvaníte. Už jste se prožvanili k tomu, že máte obsazenou zem! Tak už se chovejte podle toho a jednejte. Já jsem v životě už viděl hory mrtvých a nedopustím, aby kvůli vašim řečem zahynuly tisíce lidí!“
Dáváš tomu ovšem zcela jiný význam.Tehdy Sověti unesli naši vládu do Moskvy a pokud by všichni nepodepsali předložený text,hrozily by jim exemplární tresty,což Svoboda velmi dobře věděl.Jak víme,nepodepsal pouze Kriegel a tehdy jej právě Svoboda tímhle postojem dokázal zachránit.To nebyl souhlas se sovětskou okupací,ale pragmatismus vycházející ze znalosti ruských zvyklostí.
Tato diskuze je zamknutá a nelze do ní přispívat žádné příspěvky