Monike pribira a Babis vedle ni se zcvrkava..
Monike pribira a Babis vedle ni se zcvrkava..
Kde Monika přibírá ? To si pleteš s politručkou ta začíná kynout.Jo Babiš nějak rychle zestárnul a zhubl..moc se honí..má plno práce aby napravil ten bordel po Fialové vládě..
Oblicej ma nejak roztekly, ruce jako valecky a brzy se jeste zakulati..zato chudinka udreny Babis roste do hrobu..
Brzy bude nosit černý brýle.Protože kvůli lhaní a urážení se nebude moct podívat lidem do očí.
Tak jako ti tvoji chlapi ,že ty tak ráda mluvíš o někom,že roste do
hrobu 
Hloedám ženu hezkou jako je Spra-Tec, chytrou jako je Spra-Tec , Vyčůranou jako je Spra-Tec , Pracovitou jako je Spra-Tec, Upřímnou jako je Spra-Tec , láskyplnou jako je Spra-Tec ,ale o 20 let starší než je Spra-Tec. Prostě přesný opak Liduny.to by byla ideální žena.Ale však proč hledám???Takovou mám doma .
Jak chodíme v pátek k jednomu stolu do hospůdky my mladí důchodci,k nám bys zapadla svou prořízlou pusinou,a hlavně když je to v mezích se neurazíš.
Na důchodce jsem zvyklá. Občas se u nás schází dědovi kámoši a je s nimi sranda. Obyčejně se chovají jako puberťáci.-)))) Takoví správní týpci, onehdy udělali kotel držťkové polévky a měli ji luxusní. Vždycky u toho padne spousta piva a slivovice.
Máme velkou udírnu, tak si tam všichni vyudí. Nebo koupí maso a udělají si zabijačku a černou polévku. Motám se mezi nimi a chytám rozumy.-)))))))
Dokud žili moji rodiče tak jsme zabíjačky a všelijaká rodinná či
přátelská posezení dělávali tam. Ale když tatínek zemřel, tak se to tak
nějak samovolně přesunulo sem, ke mně, Syn má udírnu, udělal si velký
gril a ještě sehnal měděnou pánev na "kotlovinu". To je správná bašta:
vezmeme loňského berana, nasekáme na kousky trochu větší než na guláš,
přidáme k tomu cca stejně bůčku, naložíme a pak pečeme na té velké
pánvi, na topeništi z brutara. Hotové kousky se vytahují na okraj pánve,
doprostřed se přidávají další i s lákem. Kus chleba... mňam... jo, buď
úplně zvlášť anebo na okraji té pánve ještě opékáme zeleninu, kdo
chce může si to přichutit nějakým dipem. Můj starší syneček skopové
nerad, ani ten bůček si nedá, tak mu na okraji pánve připravujeme
"živáňskou" v alobalu, aby to nenačuchlo skopovým. Na guláš máme
speciální hrnec, jenom gulášový, a jiný "jenom dršťkový". Minulé dva
víkendy po sobě (jak byly ty svátky) tak se tady vystřídalo aspoň 50 lidí
jestli ne víc grilovala se kuřata, udily
vepřová kolena a maso, kotlovinu zas až někdy jindy... 
Asi bych šla do živáňské. Sice mám ráda jehněčí nebo smažené kůzle ale ne skopové. I když…pokud ho udělají lidé, kteří s tím mají zkušenosti, tak bych určitě ochutnala a možná bych se i nacpala.-) Těžko říct a asi je to hlavně o zvyku. Nevím…
Zní to výborně. Mám ráda všechno, zejména skopové na všechny možné
způsoby. Dříve jsem mohla sedět do rána u kotle či ohniště a jíst a
jíst.
Teď by mě to zabilo, zrovna jsem posnídala avokádo s cizrnou a kousek chleba
:-) Měla jsem teď po sobě tři skupiny, pokaždé s vydatným obědem a s
ochutnávkou vína. Nezdravý oběd, něco smaženého a furt nějaké víno. A
cítím jak mi to dělá zle.
Starší věk je nahovno i kvůli tomu, že mi dělá nejlíp vařená zelenina s nějakým zrním a vodou :-)
Já jsem taky teď, po těch "zracích"
víkendech, na zelenině a zrní
a hlavně na polévkách.
Naučila jsem "ty mladé" naporcovat grilovaná kuřata i uzená kolena tak, aby
mně zůstaly "neolizované" kosti a vždycky se najde někdo, kdo nemá rád
kůži a konce křidélek. Kdo nerad olizuje kosti. Takže to mně syneček
dává do hrnce a já to večer zaleju vodou, nechám zevřít a pak na minimum
ty kosti celou noc "táhnu" společně s kořenovou zeleninou (jako ostatně
každý kvalitní vývar - aspoň 24 hodin, jinak je to jenom špinavá voda)
Vyvařené maso dostane kočka, to už svoji historickou úlohu splnilo, to
nikdy do polévky nedávám. I vyvařenou zeleninu vyhazuju. Nechám si vývaru
tak co sním za tři dny, to v ledničce vydrží, když mám víc tak to dám
zamrazit do omáček nebo polévek a podobně. Pak si jenom uvařím
pohanku/kroupy/rýži jenom tak ve vodě a mám jídlo na celý týden. Mohu si
to dovolit, jsem dva týdny doma sama. On sice i můj přítel na těch
vývarech "ujíždí", ale pro něho mezi tím i něco jiného uvařím.
Samotné se mně nechce
No nic - zítra moje
"dovolená od vaření" končí
od soboty zase "jedeme ve
dvou"

Muž je hlava rodiny a žena krk, který tou hlavou ohýbá.-) Moudrá žena si dělá podle svého a dokáže držet muže v iluzi, že je to všechno podle něho.-)))))
Vekovy rozdil bude vic a vic videt, Monice zachutnala svoboda, co se starym
dedkem 