hele, to jako vážně tvrdíš, že američtí dovozci a výrobci asi taky vám pálí marži 200 a více %? .-))))
na to jsi prisel jak inzinire?!
200-300% si bezne napali cinsku dovozci! Netvrdim ze
na vse ale u spousty tovaru to tak je. A ano clo zatezuje dovozce...protoze
KONKURENCE! Pokud chteji neco dovizt musi to i po proclei obstat v konkurencii!
A ta je velka...jak domaci(made in USA) tak z jinych zemi! Takze z clem se musi
popasovat importer...nebo to sem nevozit!
pred par lety jsem z Ciny tahal nejake rybarske potreby(navijaky,pruty...) docela to slo ale byli jsme v tom dva a ja mel jine plany tak jsem nakonec svuj podil prodal kamosovi s kterym jsme to rozjeli. A napisu jen tolko... naprosto beskonkurencni cena navijaku v USA $100 znamenala nakup za $10 ano slovy deset dolaru!!!!! OK, doprava clo... a paberkovani s online prodejem(velkobchod nebyl realny,to si vozili velky firmy same) ale ve vysledku jsi byl s naklady nekde kolem $20 pred prodejem... takze sakra dobre vim s jakou marzi se v tom businesu hraje!
velky dovozci si vozi ,,sami sobe,, proto to delaji tak ze si (jako priklad)
za ten navijak fakturuji $80 ...v USA se tak vyhnou danim a dani jeste v Cine...
co muzou udelat ted ze si budou fakturovat $10 , z cehoz zaplati clo v USA a v
Cine jen minimum. Ale nedelam si iluze ze to zdejsi ,,ekonomove,, pochopi jak se
tahle hra hraje a jak se plni USA pokladna 
Opravdu jsme to nepochopil :-))))))))))))))))))))))
Ještě se teda teprve dostanu k tomu předchozímu, ale nevím nevím
.-))))))))))))))))))))
ty tvoje hry, to bude nějaký obludárium .-)ú))))))))
ha, orangutan je asi zakopanej v tom "sami sobě"
.-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
a to je americká ekonomika? .-))))))))))))))))))))
úžasné, vážně, americká ekonomika jak na dlani 
je vidět, že pán je znalec :-))))))))))))))))))))
Já už tě nebudu trápit, galve :-)))))))))))))))))))
není to vůči tobě ode mne férové
tak to uzavřeme :
"cena navijaku v USA $100 znamenala nakup za $10 (...) ve vysledku jsi byl s naklady nekde kolem $20 pred prodejem... takze sakra dobre vim s jakou marzi se v tom businesu hraje!"
Takže použijeme tento tvůj konkrétní příklad a já bych tě poprosil, abys mi sdělil, jakou jsi měl na tom kšeftu s navijákem marži.
Děkuji ti
Když je konkurence tak velká, proč ta cla pomeranč zdůvodňuje zvýšením konkurenceschopnosti ameriky? .-))))))))))))))))
Já se tě ptal, jestli v USA opravdu existuje to, že někdo, kdokoli, napálí na cenu zboží marži 200 a více % :-)))))))))))))))