Ano, údržba a opravy evropských automobilů jsou obecně dražší než u jejich amerických či japonských protějšků.
Ano, údržba a opravy evropských automobilů jsou obecně dražší než u jejich amerických či japonských protějšků.
To nesouhlasí s tím, co vidím v reálu. Přijeď do ČR, vezmeš např
Forda, já stejně starou Škodovku - dejme tomu 8 letá auta to budou, obě
budou potřebovat vyměnit převodovku, udělat brzdy, vyměnit komplet spojku +
pár drobností. Dáme si 14 dnů, poraď si jak umíš. Pak si to sečteme. Ta
Škodovka bude opravena max za půlku ceny oprav Fordu.
Ty zapomínáš zohlednit, kde se ony opravy provádějí! V Americe? V
Evropě?
Jistě, že u tebe za rohem vyjde oprava amerického auta levněji, než našeho
auta, ty .ole!!
Stejně jak u nás oprava našich aut!!! Navíc pokud jde o starší auto,
zajedu na první vrakáč a vyjmenované díly koupím zánovní za 10 000,-
dohromady komplet 
Do Fordu za100 000,- 
Tak samozřejmě, že opravy zámořských značek jsou dražší. Ať u vás, nebo u nás.
To je jedna věc, druhá je složitost. Kolikrát myslíš že průměrný Američan oddělá turbo na svém motoru? Asi moc ne, protože je v tom motoru nemají. EGR, karbonizace dieselu, komplikovaný infotainment, komplikované systémy čidel atp. To průměrnému Amíkovi na průměrném americkém voze odpadá. Řeší na tom zas jiné věci, ohledně námahy podvozku atp. Obecně jsou ale opravy evropských aut komplikovanější, časově náročnější a tudíž i dražší.
Toyota Camry Made in USA je nejprodávanějším osobním automobilem v USA, a to již více než 20 let v řadě. Ačkoli ji v celkovém prodeji často předstihují SUV jako Toyota RAV4, Camry zůstává nejprodávanějším tradičním sedanem/osobním automobilem s více než 316 000 prodanými kusy v roce 2025.
Pravda, asi jsem se nechal unést vzpomínkami na minulost a atmosferickými motory V8 a V6(ty už jsou dnes většinou opravdu přeplňované). Takže poznámka o turbech není až tak relevantní, to ostatní zůstává.
Jenom opravdický blbec koupí auto, u kterého po 8-mi letech ježdění,
což je podle českých statistik, najetých ca. 160.000 km, potřebuje měnit
převodovku nebo spojku...!!!
Einsteine.. zjistěte si
nejdřív ceny a dodací lhůty náhradních dílů na auta z USA, než
plácnete ty žvásty, typického, českého kutila, který musí shánět
náhradní díly na vrakovištích... a platí je z dedičství po
babičce...!!! 
Einsteine... zdá se Vám, že to není k tématu...??? Pak odevzdejte
občanku a mazejte zpět do ústavu...!!! 
Tak konkrétně v ČR hojně užívaná DSG má životnost někde mezi
150-200 tisíc. U auta užívaného v pražském provozu to může být i míň.
Nemáš náhodou Škodovku a automatu? Nebo to je na tebe velkej luxus? 
Einsteine... jak jsem napsal... jenom opravdický blbec koupí takové
auto... koukám
je Vás takových odborníků na této
diskuzi více...!!!
Až budete dědit po druhé
babičce, tak si kupte auto... ne Škodovku s DSG...
ke které dostanete od prodejce náhradní
sadu gumiček do stěračů, jako bonus...!!! 
Nekoukej, víš hovno čím jezdím ty nýmande ze střechy.
Jen těch několik párů bot co jsem si
o víkendu koupil na letní sezonu jsou dražší než pekáč, kterej od
revoluce proháníš.
Každopádně i přes všechny tvoje
komoušský štěky platí, že zrovna nejrozšířenejší auto v ČR má tu
životnost převodovky jak jsem psal.
Tak ona to má za sebou už i druhá Vaše babička...??? Předpokládám,
zůstalo něco z dědictví i na zimní rukavice, neutratil jste všechno za
letní boty...?!?
A kde byla ta burza použitého
zboží...???
Tož to máte zdeformované i haksny...
nejen hlavu... kolik Vám v cirkuse platí...??? 
Einsteine... to Vaše nejrozšířenější auto si múžete strčit do (_|_)
jak jsem psal, to kupují jen ti, co mají v hlavě na
... gratuluju...!!!
Taky to podle toho v Česku, bohužel,
vypadá...!!! 
Takže zase jen blabla o babičkách. Nemůžu za to, že ty tvoje byly tak
bezcenný, že ti po nich nic nezbylo. Máte to holt v rodině, že jste jen
chudá blbá pakáž.
Butiky Tom Ford a Gucci burzy
nepořádají, ale to lopata jako ty nemůže vědět. 
Nevím, jak moc mají ti, co rozhodují o fleetech v korporátech nasráno v
hlavě, každopádně pravdou je, že Škodovky nakupují, i díky tomu je
Škodovka tam kde je. A po pár letech je prodají. A pak je kupují jiní
lidé. A když takové auto 5x protočí majitele, možná si ho budeš moct
dovolit i ty, závistivej žebrák. 
Einsteine... pohádkář Andersen nula proti Vám...
mohl byste psát pro Forum24... tam
píšou touhou zpitomnělí pohádkáři...!!!
Někdo dědictví po babičkách
nepotřebuje, jinej z dědictví po nich, u Gucciho a u Škodovky, automaty s
DSG, nakupuje...!!!
Ještě že je ten internet... jinak byste ani
nevěděl, kde že to vlastně ty boty nakupujete...!!!
Tak nyní natáhněte škrpále po dědovi a
mazejte opět na žebráckou směnu... snad se Vám povede něco vyžebrat...
třeba na další, pro změnu zimní, boty od Gucciho...!!!
Při všem tom štěstí s dědictvím
po babičkách, máte docela celoživotní smůlu, že se nedá koupit
mozek...!!! 
Hele není můj problém že si neumíš představit možnost, že si někdo
zaletí na prodlouženej víkend do Milána a nakoupí tam hadry a boty za 15
tisíc Euro.
Chápu že vy komouši máte závist tak
zadřenou pod kůží, že si úspěchy jiných neumíte vysvětlit jinak než
dědictvím. Nejsi první ubožák v mém životě, který podobné slinty
trousí. Ale máte všichni jedno společného - jste uslintaný ubožáci, co v
životě sami nic nedokázali, jen závidět a prskat jedy. A to je ten
nejlepší trest pro takové lidské zmetky jako jsi ty, že se užíráte
vlastní neschopností a úspěšným jste u prdele.

Úspěšný Einsteine...
ještě že Vám sociálka platí internet...
páč jinak by se svět o Vašem úspěchu nedověděl...!!!
A tak jen taková malá, ale pro Vás
určitě velice užitečná rada... v tržnici SAPA, prej mají zítra slevový
den... tudíž nemusíte ztrácet čas létáním do Milána...
a můžete nakoupit hadry a boty v hodnotě
15 tisíc EUR, přímo u výrobce... a levněji...
páč dědictví po Vaší babičce taky
není nekonečné...!!! 
SAPA je pro lidi jako jsi ty. Nejhorší jsou nevyžádané rady, které jsou
navíc úplně hloupé. Doma ti to asi projde, ale na mě s tím ty ubožáku
nechoď. 