Amerika, američané, americké zvyky

Předmět diskuze: Amerika, američané, americké zvyky - * VULGÁRNÍ NADÁVKY & VULGÁRNÍ URÁŽKY směřující na zdejší diskutéry, nejsou povolené. * OSOBNÍ ÚTOKY NEJSOU POVOLENÉ. * KDO MÁ BAN: https://bit.ly/3LQP8jE * PRAVIDLA KONSTRUKTIVNÍ DISKUSE: https://1url.cz/o1qOC

Varování

V této diskuzi se objevují odkazy a příspěvky obsahující vulgarismy.
Berte na vědomí, že jejich přítomnost ovlivňuje kvalitu komunikace a neodpovídá standardům slušného vyjadřování.

Zobrazení reakcí na příspěvek #235330

Zobrazit vše


| Předmět: Oslavy osvobození Plzně
10.05.26 15:11:14 | #235330

Dokument o tom, jak byla osvobozena Plzeň. Ucelený přehled bez komunistických canců.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/14572958369-hovori-plzen-svobodna-plzen-hovori/



| Předmět: RE: Oslavy osvobození Plzně
10.05.26 18:24:42 | #235341 (1)

Jiho -zapodni Cesko bylo obsazeno US iArmy ale vte dobe uz nemcouri utikali na zapad se vzdat.
A da se rict ze to same se stalo i v Praze. Ani rusaci nemuseli uz bojovat, a kdyz tak nanejvis s Vlasovcema.

Rozadil j vtom ze rusak prijel do cech rabovat, odsthovat do rusa vsechno co mohl..
Zatim co amici posobe zanechsli kdejake vozidla ktere slouzili na stavbach po valce jeste mnoho a mnoho let.



| Předmět: RE: RE: Oslavy osvobození Plzně
10.05.26 18:27:17 | #235342 (2)

Osava konce valky v Plzni byl dobra show uz pred 30 lety kdyz je tam byl. Americance udivem spadla dasen! *14967*




| Předmět: RE: RE: RE: Oslavy osvobození Plzně
10.05.26 22:01:11 | #235355 (3)

jo oslavy v těch prvních rocích v devadesátkách byli spontánnější a živelnější, řekl bych. Díky mnoha faktorům.




| Předmět: RE: RE: Oslavy osvobození Plzně
10.05.26 21:47:17 | #235353 (2)

Přesně tak. Američané v Plzni pobyli až do listopadu 1945 a během té doby se zapojili do obnovy města (budov, infrastruktury...). Od rodičů třeba vím, že na Borech vojenskýma bagrama prokopali ve srázu silnici k řece a dnešnímu Tyršovu mostu, výpadovku na jih. Americký vojáci byli úplně něco jiného než ruští vojáci. Američané přijeli, osvobodili nás a zas odjeli a nic za to nechtěli. Narozdíl od rusáků, kteří dodneška ještě brblají jako bychom jim něco dlužili. Nepřijeli nás ani tak osvobodit, jako spíš zabrat.



| Předmět: RE: RE: RE: Oslavy osvobození Plzně
10.05.26 21:57:06 | #235354 (3)

Americani pobyli v Plzni protoze tam mate dobry pivo :) To se Americanum v CSSR ze srandy vycitalo jeste kdyz jsem tam bydlel. Ze pry zastavili postup kdyz narazili na prvni slusnej pivovar *18394* *24664* *24664*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: Oslavy osvobození Plzně
10.05.26 23:58:19 | #235373 (4)

Ty dohody mezy spojenci kdo co zabere, byly udelane dost na rychlo..
Stalin vnich nejvic ziskal. Melo to byt kompenzace za ty milony zivotu co rusak ztratil ve valce?.

Americky prez byl v te dobe uz hodne nemocny,jeste nez skoncila valka zemrel!
Churchil byl tvrdas ale nakonec mu to neyslo. Zrejme mel jine starosti.
Anglie a Franci byly znacne valkou vysieine a znicene.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Oslavy osvobození…
11.05.26 16:10:59 | #235446 (5)

To samozrejme vedeli, ze ta lajna byla domluvena aby pak nakonec na sebe Americani a Rusove nestrileli. Cesi jen litovali, ze Americani nesli dal na vychod a jako vzdysky, nasel se srandista kterej to obratil na vtip. *27179* *6914* *24664*



| Předmět: RE: Oslavy osvobození Plzně
11.05.26 08:21:09 | #235390 (1)

krmivo pro věrné ovčany...!!! *33027*



| Předmět: RE: RE: Oslavy osvobození Plzně
12.05.26 02:02:24 | #235492 (2)

Krmivo ovčanům jste podávali vy komunisti, nepřátelé pravdy a zločinci.




| Předmět: RE: RE: RE: Oslavy osvobození Plzně
12.05.26 07:35:20 | #235495 (3)

Einsteine... a jak jste ho baštil... *3419* stejně jak ho baštíte nyní... *18814*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: Oslavy osvobození Plzně
12.05.26 10:09:17 | #235509 (4)

Jako dítě jsem vám ho přirozeně baštil, protože jsem ani nemohl jinak. V dospělosti už vám ho nebaštím. Po Listopadu, si ty své lži nařízené ze SSSR baštíte už jenom vy sami.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Oslavy osvobození…
12.05.26 12:13:53 | #235520 (5)

ále mohl... tak jako každej jinej... ale na to je potřebná takzvaná přirozená inteligence...!!! *3419* Bohužel, ne každému byla dána do vínku...!!! *16899* Po srandapuči jste jaksi přirozeně, jako mnoho Vám podobných Einsteinů, viz i některé účastníky této diskuze, přešel na krmivo pro ovce a baštíte všechny *573* z české, žurnalistické žumpy... *18814* a tak si nechte chutnat i dnes...!!! *33027*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Oslavy…
12.05.26 12:41:22 | #235522 (6)

Dítě věří svým učitelům, protože nemá srovnání, nemá zkušenost, ani pořádně ještě vyvinutý intelekt, hlupáku. A ano, ta inteligence vám rusofilům právě chybí. Tak jako i morální vědomí. Neumíte řádně vyhodnotit zdroj informací, neumíte vyhodnotit ani samotné ty informace, a jste nenávistné chudinky. Jste pořád ideologický blázni.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Oslavy…
12.05.26 13:28:58 | #235531 (7)

Einsteine... co jiného Vám zbývá, než se blbě utěšovat blbýma kecama o rusofilech, když Vás, omyl přírody, přirozená inteligence prostě obešla... *18814* smiřte se už s tím... *33441* a nedělejte si to ještě horším... *3419*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Oslavy…
12.05.26 15:01:17 | #235539 (8)

klidně se utěšuj takovýma fantaziema, který jenom dokazujou moje slova.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
12.05.26 15:48:19 | #235550 (9)

dobré ráno stará mama... *33767*