Dokument o tom, jak byla osvobozena Plzeň. Ucelený přehled bez
komunistických canců.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/14572958369-hovori-plzen-svobodna-plzen-hovori/
Dokument o tom, jak byla osvobozena Plzeň. Ucelený přehled bez
komunistických canců.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/14572958369-hovori-plzen-svobodna-plzen-hovori/
Jiho -zapodni Cesko bylo obsazeno US iArmy ale vte dobe uz nemcouri utikali
na zapad se vzdat.
A da se rict ze to same se stalo i v Praze. Ani rusaci nemuseli uz bojovat, a
kdyz tak nanejvis s Vlasovcema.
Rozadil j vtom ze rusak prijel do cech rabovat, odsthovat do rusa vsechno co
mohl..
Zatim co amici posobe zanechsli kdejake vozidla ktere slouzili na stavbach po
valce jeste mnoho a mnoho let.
Osava konce valky v Plzni byl dobra show uz pred 30 lety kdyz je tam byl.
Americance udivem spadla dasen! 
jo oslavy v těch prvních rocích v devadesátkách byli spontánnější a živelnější, řekl bych. Díky mnoha faktorům.
Přesně tak. Američané v Plzni pobyli až do listopadu 1945 a během té doby se zapojili do obnovy města (budov, infrastruktury...). Od rodičů třeba vím, že na Borech vojenskýma bagrama prokopali ve srázu silnici k řece a dnešnímu Tyršovu mostu, výpadovku na jih. Americký vojáci byli úplně něco jiného než ruští vojáci. Američané přijeli, osvobodili nás a zas odjeli a nic za to nechtěli. Narozdíl od rusáků, kteří dodneška ještě brblají jako bychom jim něco dlužili. Nepřijeli nás ani tak osvobodit, jako spíš zabrat.
Americani pobyli v Plzni protoze tam mate dobry pivo :) To se Americanum v
CSSR ze srandy vycitalo jeste kdyz jsem tam bydlel. Ze pry zastavili postup kdyz
narazili na prvni slusnej pivovar

Ty dohody mezy spojenci kdo co zabere, byly udelane dost na rychlo..
Stalin vnich nejvic ziskal. Melo to byt kompenzace za ty milony zivotu co rusak
ztratil ve valce?.
Americky prez byl v te dobe uz hodne nemocny,jeste nez skoncila valka
zemrel!
Churchil byl tvrdas ale nakonec mu to neyslo. Zrejme mel jine starosti.
Anglie a Franci byly znacne valkou vysieine a znicene.
To samozrejme vedeli, ze ta lajna byla domluvena aby pak nakonec na sebe
Americani a Rusove nestrileli. Cesi jen litovali, ze Americani nesli dal na
vychod a jako vzdysky, nasel se srandista kterej to obratil na vtip.

Krmivo ovčanům jste podávali vy komunisti, nepřátelé pravdy a zločinci.
Jako dítě jsem vám ho přirozeně baštil, protože jsem ani nemohl jinak. V dospělosti už vám ho nebaštím. Po Listopadu, si ty své lži nařízené ze SSSR baštíte už jenom vy sami.
ále mohl... tak jako každej jinej... ale na to je potřebná takzvaná
přirozená inteligence...!!!
Bohužel, ne každému byla
dána do vínku...!!!
Po srandapuči jste jaksi
přirozeně, jako mnoho Vám podobných Einsteinů, viz i některé účastníky
této diskuze, přešel na krmivo pro ovce a baštíte všechny
z české, žurnalistické žumpy...
a tak si nechte chutnat i dnes...!!! 
Dítě věří svým učitelům, protože nemá srovnání, nemá zkušenost, ani pořádně ještě vyvinutý intelekt, hlupáku. A ano, ta inteligence vám rusofilům právě chybí. Tak jako i morální vědomí. Neumíte řádně vyhodnotit zdroj informací, neumíte vyhodnotit ani samotné ty informace, a jste nenávistné chudinky. Jste pořád ideologický blázni.
Einsteine... co jiného Vám zbývá, než se blbě utěšovat blbýma kecama
o rusofilech, když Vás, omyl přírody, přirozená inteligence prostě
obešla...
smiřte se už s tím...
a nedělejte si to ještě horším... 
klidně se utěšuj takovýma fantaziema, který jenom dokazujou moje slova.