Svobodná diskuse bez cenzury je utopie

Předmět diskuze: Svobodná diskuse bez cenzury je utopie - Diskuze by měly být místem pro výměnu názorů a respektování různých pohledů, ne pro osobní útoky a vulgarity. Koláže mažeme.Komolení jmen, nicků a názvů je povoleno pouze idiotům. Střet zájmů A.B se tu neřeší- opět!( do vyjádření EU)

Varování

V této diskuzi se nacházejí odkazy a příspěvky s manipulativním obsahem, dezinformacemi a fakenews.
Upozorňujeme, že je nutné ověřovat fakta z více nezávislých zdrojů.

Zobrazení reakcí na příspěvek #204348

Zobrazit vše


| Předmět:
04.05.26 12:19:39 | #204348

A jedna zpráva...století ?)))
Soud uznal Janu Nagyovou ,,vinnou,, v kauze Čapí hnízdo-( nepravomocně)
*6353*



| Předmět: RE:
04.05.26 12:23:13 | #204349 (1)

Městský soud obžalované v minulosti dvakrát nepravomocně osvobodil, oba rozsudky ale zrušil Vrchní soud v Praze. V posledním rozhodnutí, které padlo před tím, než Babiš znovu získal poslaneckou imunitu, navíc odvolací soud zavázal městský soud k tomu, aby Babiše a Nagyovou uznal vinnými. „Jsme vázáni závěry odvolacího soudu,“ řekl v pondělí Šott.

Obhájce Nagyové Josef Bartončík v závěrečné řeči uvedl, že rozhodnutí vrchního soudu zavazující nižší soud k vydání odsuzujícího rozsudku je nezákonné, protiústavní a porušuje platný trestní řád. Jde podle něj o porušení ústavních pravidel, které nemá v historii České republiky obdoby. Nagyová podle něj nic nezatajila, dotační úřad měl podle právníka při rozhodování o dotaci k dispozici všechny informace. Ani podle ženina druhého obhájce se Nagyová trestných činů nedopustila.




| Předmět: RE: RE:
04.05.26 12:55:35 | #204353 (2)

Zdá se to až neuvěřitelné , že je v demokracii podobný postup vůbec možný! Soudce Šott v podstatě nemohl rozhodnout jinak = nešlo o svobodný výrok soudu. Je to hanba.



| Předmět: RE: RE: RE:
04.05.26 13:22:45 | #204357 (3)

Nagyová nebo její obhájce se ale můžou odvolat - kauza stále může pokračovat skrze právní proces odvolání, a konečný verdikt bude znám až po rozhodnutí Vrchního soudu.



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
04.05.26 13:24:20 | #204358 (4)

Vrchní soud je právě ten, který soudce Šotta k tomuto verdiktu zavázal. 😥



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
04.05.26 13:26:19 | #204360 (5)

Já vím- ale stále se může odvolat! Znovu!




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.05.26 13:34:44 | #204363 (6)

Kdyby Vrchní soud rozhodl při dalším projednávání případu jinak, tak by popřel svou vlastní nezávislost... kterou sice ve skutečnosti nemá *16899* ale před ovčany, tak alespoň vystupuje...!!! *3419*



| Předmět: RE: RE: RE:
04.05.26 13:25:29 | #204359 (3)

To mě tedy hodně zajímá, jak to nakonec dopadne.... i ten soudce jasně naznačil, že neměl jinou možnost.... *5655*



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
04.05.26 15:42:33 | #204373 (4)

Soudce nic jaksi nenaznačil - prostě neměl jinou možnost
Jeho původní osvobozující verdikt byl natolik velký paskvil, že Vrchní soud musel zasáhnout a vydat závazný pokyn ke změně rozsudku, a by bylo učiněno právu zadost



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
04.05.26 17:23:00 | #204383 (5)

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-odsoudil-ale-nesouhlasi-soudce-sott-v-kauze-capi-hnizdo-trva-na-nevine-nagyove-40576522

Nadále jsme přesvědčeni, že paní obžalovaná Nagyová by neměla být odsouzena, že o vině jsou důvodné pochybnosti, že odsuzující verdikt je v rozporu s principem presumpce neviny,“ řekl Šott.

Další protahování řízení by podle soudce za situace, kdy má vrchní soud o otázce viny jasno, nebylo účelné. Doplnil, že obžalovaná má v budoucnu možnost podat i mimořádné opravné prostředky, o kterých by případně rozhodoval Nejvyšší či Ústavní soud.

Soudce dále zopakoval, že jeho senát byl vázán názorem odvolacího vrchního soudu a MS není oprávněný hodnotit, nakolik přesvědčivě VS své závěry odůvodnil, nebo jak komplexní dokazování provedl.

Šott rovněž zmínil, že z předchozích rozhodnutí trestního senátu je zjevné, že se závěry Vrchního soudu v Praze nesouhlasí, usnesení nadřízeného soudu však musí respektovat.

takže ano, vyjádřil se! Nesouhlasí- ale MUSEL!



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.05.26 18:35:12 | #204392 (6)

Citace: Soudní soustava ČR je strukturovaná hierarchicky a funguje na principu ochrany práv, zákonnosti a ústavnosti

Z toho se dá jednoduše pochopit, že když odsouzený má právo na odvolání k vyšší soudní instanci, tak zrovna tak v případě pochybení soudu má nadřízený soud povinnost nesprávný rozsudek zrušit, či vrátit k novému projednání

Že byl Čapák jasný dotační podvod, víme všichni



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
05.05.26 09:19:07 | #204417 (7)

Ne, nebyl to podvod. On si zažádal o dotace, někdo tu žádost musel prověřovat a schválit. Dotaci dostal asi proto, že tu chtěl něco vybudovat a co by sloužilo všem. Kdyby potom nevstoupil do politiky, tak by se na něho žádný hon nepořádal. Nicméně on si pak dokázal poradit i bez těch dotačních peněz a těch 50 milionů vrátil. Takže Čapí hnízdo financoval celé sám. Někdo prostě umí, jiný jen hloupě čumí a závidí.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
04.05.26 17:46:22 | #204388 (5)

Závazné pokyny tady byly naposledy před rokem 1989.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.05.26 17:47:56 | #204390 (6)

No ...vidíš to....a už je to tu zase ! *5655*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.05.26 17:53:06 | #204391 (7)

Jako by tam seděl soudruh Urválek.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.05.26 18:36:39 | #204393 (8)

Slávo, kamaráde - - tys zpátky? *33572*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
05.05.26 14:52:19 | #204439 (5)

Ty paskvile, že se nestydíš! 😥



| Předmět: RE: RE: RE:
04.05.26 13:32:03 | #204362 (3)

Je to tolik očekávaná a vysněna demokracie a svoboda, po česku...!!! *33027*



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
04.05.26 13:43:00 | #204364 (4)

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
04.05.26 14:47:15 | #204371 (4)

Andrej Babiš

1 h
·
Čapí hnízdo je politický proces, který měl vždy jediný cíl, a to znemožnit moji politickou kariéru poté, co jsem odmítl krást s mafií, která ovládla náš stát od revoluce.
Celá kauza byla po velmi důkladném věcném přezkoumání celkem třikrát zastavena. Nejprve státním zástupcem, kdy to však bylo obnoveno politickým nominantem Pavlem Zemanem v čele Nejvyššího státního zastupitelství, který byl dosazen panem Dozimetrem Pospíšelem za ODS a nyní představitelem TOP 09. Zeman rozhodl bez jakéhokoliv důkazu a na základě vylhaných informací. Také to potom dvakrát zprostil soud, který navíc rozhodnutí nejvyššího státního zástupce výrazně zkritizoval. Pokládám si otázku, za co asi pak dostal Pavel Zeman post evropského žalobce? To musí dobře vědět bývalý ministr spravedlnosti, mafián Blažek.
Dnešní soud je výsledkem nezákonného postupu senátu Vrchního soudu v Praze vedeného paní soudkyní Brázdilovou. Věřím, že tato soudkyně kauzu určitě nedostala náhodou.
Paní soudkyně měla od začátku jasno, jak to dopadne, tedy že jsme vinní. To bylo jasné už z žádosti o vydání paní Nagyové adresované Evropskému parlamentu.
Soudkyně Brázdilová zcela ohnula soudní proces a zavázala absolutně protizákonně soud první instance účelovým dokazováním a nějakou svou pravdou. Za absurdní považuji, že ale pan soudce Šott při vyhlášení rozsudku prohlásil, že si soud prvního stupně myslí, že paní Nagyová je nevinná.
Přijde mi to opravdu absurdní, soud si myslí, že je paní Nagyová nevinná, a odsoudí ji.
Pravda se však v průběhu soudu mnohokrát ukázala, že jsme nevinní, dosvědčila to řada svědků, nikdo nikdy nic netajil a dotace byla zákonně udělena.
Nezbývá mi než to označit jako individuální selhání justice, stíhání a odsouzení na objednávku, likvidaci politického soupeře léta budovaným systémem.
Je to skandální rozhodnutí a důkaz toho, že politického soupeře můžete stíhat na objednávku. Považuji to za ostudu české justice.
Žijeme v zemi, kde státní zastupitelství dosazené Fialovou vládou stíhá jejich politické oponenty a jejich kauzy kryje, např. kampeličku, IKEM nebo Dozimetr, kde strany TOP 09 a STAN, které podle policie i výpovědi svědků byly financovány z rozkradených peněz, nejsou stíhány.
Já i paní Nagyová jsme nevinní a v dalším průběhu soudního řízení se to zcela jistě, jako doposud, ukáže.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
04.05.26 15:50:45 | #204377 (5)

A.Babiš: Já i paní Nagyová jsme nevinní a v dalším průběhu soudního řízení se ukáže, že ta částka taky nesouhlasí *18394*

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1534666311356100&set=a.767602854729120



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.05.26 17:25:37 | #204384 (6)

Babiš má pravdu- Nagyovou sice odsoudili- protože k tomu byli donuceni! A ani sám soudce ŠOTT s tím nesouhlasí!
Je to nepravomocný rozsudek- a už je podáno odvolání.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.05.26 17:45:26 | #204387 (7)

Jé to už tu je. No opakování je matkou moudrosti.



| Předmět: RE: RE: RE:
04.05.26 14:03:34 | #204368 (3)

Městský soud v Praze potrestal europoslankyni Janu Nagyovou (ANO) v kauze Čapí hnízdo tříletou podmínkou se zkušební dobou na pět let a peněžitým trestem 500.000 korun. Rozsudek není pravomocný, lze proti němu podat odvolání k Vrchnímu soudu v Praze. Nagyová v závěrečné řeči vinu opětovně odmítla, z vyhlášení rozhodnutí se omluvila.- udělala dobře!




| Předmět: RE: RE: RE: RE:
05.05.26 14:21:28 | #204430 (4)

Jak je vidno, Jamesdio opět nepochopil ani potom, co je mu to tady několikrát vysvětlováno. On se plně spokojí s tím, co mu naservírují některá média. No média, ani to se nedá říci, spíše některé spolky s tím správným názorem, jako je Štít demokracie, Fórum 24, Novinky a další.