Proto dávejte pozor a fakta sami ověřujte nejlépe z více zdrojů. Tato diskuze může obsahovat odkazy nebo příspěvky, které mohou obsahovat vulgarismy.
Něco jsem si tu pročetl a spatřil jsem, že jakýsi Američan zpochybňuje územní práva Čechů na staré království české. To je zvláštní.
Jen v 1. třídě to bylo. Děs a hrůza mě jímala, že si ty strašidelný smrdící slony budu muset jednou doopravdy nasadit na xicht a čekat někde ve sklepě školy na bombardování pryč od maminky.
Zpívajou pěkně, ale néni to můj styl.
Sleduj krásu hlasu i vzhledu Seleny Gomez.
Ale pokud jsi na černochy, tak taky nebudeš litovat.
Ta desinfekce, kterou jsme to před tím otírali, byla omamná. Taky jste si navzájem líbali choboty?
Vždycky to byla sranda,jakož i veškeré brigády- takhle to holt dokáže vnímat jenom ranné mládí.
Dommscrolling a jeho dopad
Doomscrolling či doomsurfing jsou termíny, které označují nadměrnou konzumaci negativních informací v online prostředí. Jinými slovy situace, kdy v online prostředí cíleně vyhledáváme a sledujeme především negativní informace (doom=zkáza).
Dlouhodobé vystavení se negativním informacím může vyvolat pocity úzkosti či deprese, ztrátu energie či frustraci. Podle některých studií opakovaný příjem špatných zpráv také snižuje hladinu serotoninu, který má zásadní vliv právě na naši náladu. Trvalý přísun negativních informací rovněž způsobuje, že o tragických událostech neustále přemýšlíme, zatěžujeme se situacemi, které z větší části nedokážeme ovlivnit, vciťujeme se do utrpení druhých, prožíváme strach a naše vlastní duševní zdraví a pohoda trpí. Doprovodným jevem je pak také ztráta naděje, pocit bezmoci, podrážděnost a další psychické projevy. Pokud jsme těmto negativním vlivům vystaveni dlouhodobě, začnou ovlivňovat také naši pozornost, paměť a uvažování.
Pokud naše tělo zažívá stres (např. díky doomscrollingu či díky náhlé stresující události, třeba autonehody), začne uvolňovat hormony jako jsou adrenalin a kortizol. Tato evoluční reakce se nazývá bojuj nebo uteč (fight of flight) a původně pomáhala lidem rychle prchnout před predátory. Lidé, kteří jsou poháněni adrenalinem, mají zesílené smysly (čich, zrak), dokáží vyvinout velkou sílu apod. Dlouhodobé uvolňování příliš velkého množství adrenalinu však může způsobit vyhoření, trávicí problémy, bolesti hlavy, srdeční choroby, problémy s vysokým krevním tlakem apod. Na to vše má doomscrolling negativní dopad.
Efekt doomscrollingu umocňují také algoritmy sociálních sítí - čím více sledujeme negativní informace prostřednictvím sociálních sítí a reagujeme na ně, tím více nám sociálních sítě negativní obsah nabízejí (protože předpokládají, že o něj máme zájem a budeme na síti trávit více času = sociální síť nám zobrazí více reklamy). Může pak dojít k situaci, kdy propadneme do tzv. králičí nory (rabbit hole), ve které nám algoritmy začnou nabízet výhradně negativní obsah a podíl nabízených pozitivních zpráv bude minimální.
Co vlastně můžeme dělat?
Prvním pravidlem je především omezit čas, který se zpravodajskými médii trávíme. Pokud totiž začneme aktivně vyhledávat především negativní informace, dostáváme do spirály doomscrollingu, která může trvat i několik hodin (několik dnů, týdnů či měsíců), protože online média nám negativního obsahu začnou nabízet skutečně obrovské množství. Stačí připomenout právě pandemii Covid19, kdy několikanásobně vzrostla konzumace zpravodajství, přičemž dominantním tématem byly právě katastrofické zprávy z pandemie.
Aktivně relaxujme. Ať už jde o četbu knih, koníčky, sportování, vycházky do přírody, nebo třeba i hraní různých her, které nás uvolní a dovolí odpočinout si od toku negativních informací.
Aktivně vyhledávejme pozitiva, užívejme si vše, co se nám podaří, sdílejme mezi sebou radost, vzájemně komunikujme, žertujme, podílejme se společně na dobré atmosféře a dobrých mezilidských vztazích. To vše nám pomůže snížit hladinu stresu a jeho negativní dopad na naše zdraví (ale i zdraví celé společnosti).
Já se v zájmu nepropadnutí doomsurfingu nedívám na televizní zprávy. Má to výborný efekt, cítím se jak rybička. Na internetu si člověk totiž může vybrat, kterou zprávu si otevře, z jakého zdroje. Vybírám si takové, se kterými pokud možno souzním. Články z Forum24 a podobných médií beru s úsměvem, podjatost z nich přímo čiší.
To je docela dobrý recept.Taky pobyt v přírodě,s rodinou (vnoučaty) a zkrátka mít úplně jiné priority,než politiku.O politice si chodím pokecat pouze sem a nikdy by mě nenapadlo,že z toho někdo bude činit mylné závěry.
Mě politika také za normálních okolností zrovna dvakrát nebere. Jenže někdy cítím potřebu se jí zabývat, a tak vlítnu na diskuse a už to jede. Mnohem raději jsem však s vnoučaty, ráda pro ně i vařím a peču. Ty víkendy s nimi beru jako oddychové - od Chatujme.
Doom 1 + Doom 2 jsou super pařby, další Doomy už tak dobrý nebyly, ale
hrát se to dalo
....relax je důležitej, zkus Chaose, je to pokračování Dungeon mastera 1
(dohrál jsem DM1 i DM2) a tohle je pravý pařanský peklo .....jen upozorňuju
že je to "vykopávka" z roku ´89, tedy skutečnej herní pravěk....když to
dáš tak klobouček ....je to můj herní pomníček a mám ho nainstalovanej na
každým novým železe
https://www.oldgames.sk/en/game/chaos-strikes-back/download/5382/
Leč chybami se člověk učí.
Různými slepými uličkami se náš civilizovaný svět přímo hemží.