Rozcestník >> Společnost a komunity >> Svobodná diskuse bez cenzury

Informace

Název: Svobodná diskuse bez cenzury
Kategorie: Společnost a komunity
Založil: -
Správci: kopretina666
Založeno: 31.10.2021 19:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 3939984x
Příspěvků:
118947

Předmět diskuze: Svobodná diskuse bez cenzury - Mluvte svobodně o všem o čem chcete. Myslete přitom na to, ze váš projev je zaroveň i vaší vizitkou. Vulgární napadání jiných diskutujících se budou mazat .
Tato diskuze může obsahovat odkazy nebo příspěvky, které lze považovat za manipulační, dezinformace či fakenews.
Proto dávejte pozor a fakta sami ověřujte nejlépe z více zdrojů. Tato diskuze může obsahovat odkazy nebo příspěvky, které mohou obsahovat vulgarismy.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět:
10.01.23 04:56:28 | #16279

Každá socka má pocit, že za svých pár korun mesíčně, by kolem nich měli lékaři skákat a klanět se jim jak milost pánům...Zajímalo by mě, co všechno by byli oni ochotni dělat za ty peníze...tipuji, že většina z nich by ani nevstala z postele...Cenníky zdravotní péče byly vytvořeny před mnoha lety, je jasné, že pokud lékařům rostou provozní náklady, že se musí odvody na zdravotní pojištění navyšovat, protože na světě není nic zadarmo a to jak v socialismu, kde včera již sežrali to, co měli sežrat až zítra, tak i v ,,zlocinnem kapitalistickem parazitickem systemu ", jak to nazývá Lorak...Já osobně si vážím kvalitní práce lékařů a přeji si, aby byli důstojně ohodnoceni a jsem ochoten si i za nadstandartní péči připlatit, protože pro mě je zdraví důležité, neboť nejsem doma na dávkách, ale poctivě se živím prací a na zdraví závisí mé pracovní výkony, díky kterým si mohu kvalitní zdravotní péči dovolit, mohu platit daně a sociální odvody a mohu si dovolit i všechno ostatní co souvisí s vysokou kvalitou života...Pokud někdo nostalgicky vzpomíná na socialismus, natahuje ruce po almužně, místo, aby je přiložil k práci, vadí mu, že se musí makat a za vše platit, ten ať se odstěhuje do KLDR, na Kubu, nebo do socialistického ráje Venezuely a modlí se, aby neonemocněl, protože, tam základní zdravotní péče prakticky neexistuje, často tam lidé nemají co jíst, nemají hygienické potřeby, tamní peníze tam nemají žádnou hodnotu a lidé se snaží z onoho ráje emigrovat do civilizovaných západních zemí.. *3456* https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/venezuela-grafika/r~93a3633e249011e9aaa70cc47ab5f122/


3  

| Předmět: RE:
10.01.23 05:19:39 | #16281 (1)

Vis Dusane hlavne ta starsi generace muze srovnavat, jak to bylo s tou zdravotnim starostlovisti a zabezpecenim driv a skutecne byla snadno BEZPLATNE dostupna kazdemu cloveku a to i vcetne nocni pohotovosti a stat se kvuli tomu nemusel nikde zadluzovat !

A kdyz uz mluvis o tech sockach, tak ti soucasni duchodci okradeni tim soucasnym parazitickym kapitalizmem, ktery rozkradl tuhle republiku, kde oni vytvareli hodnoty a cely zivot prispivali do zdravotniho systemu pojisteni - narozdil od cizincu a hlavne Ukrajincu, kterym CR dnes poskytuje tu zdravotni peci BEZPLATNE, jak to bylo driv za socializmu, ale dela to i na ukor lidi z CR jak lekaru tak i obcanu CR.

Lidi i bez tech soucasnych problemu zavinenych i migraci, uz ted musi lidi cekat pri nekterych operacich poradovniky, co tu driv nebylo a nekteri lidi uz se planovane operace ani nedoziji.

Na urcite zakroky dokonce lidi musi delat sbirky a doslova zebrat u jinych lidi, aby mohli pomoct svym bliznym, co je opravdu hezka vizitka te dnesni doby a toho, jak skutecne funguje tak paraziticky egoisticky kapitalizmus.

Z toho tedy jasne plyne, ze to tu driv v tomto state za socializmu v prospech obcanu fungovalo nesrovnatelne lepe a nerozdil od dnesni vlady tehdy vlada opravdu pracovala pro lidi a lidi hlavne pracovali sami na sebe a z jejich prace zde nebyl profit pouze pro malou parazitujici elitu, kde hodne z techto lidi co profituji z prace lidi v CR ani s nimi ten jejich zivot v teto zemi ani nijak nesdileji a uzivaji si blahobyt mimo uzemi CR.

Pokud tedy nekdo nebyl antisocialni protivladni zivel mel zabezpecene velice slusnou socialni i zdravotni peci v mnoha ohledech na danou dobu srovnatelnou, ale mnohokrat i lepsi jak byla ta lidem poskytovana na zapade.

Kapitalizmus je teda bez pochyb pro cloveka velice skodlivy egoisticky paraziticky system z ktereho profituje jen mala cast lidi na ukor ostatnich a s lidskosti a solidaritou jenz patri i do takove oblasti jakou je pomoc jinemu cloveku a pece o jeho zdravi a zivot nema nic spolecne.


1 1  

| Předmět: RE: RE:
10.01.23 05:21:24 | #16282 (2)

Ty i dalsi kdo podporuje tensoucasny paraziticky kapitalizmus se tedy odstehujte do USA a vypadnete z teto zeme jenz patri na prvnim miste obcanum CR, kteri skutecne nemusi tem parazitum ze zapadum delat dojnou kravu.| Předmět: RE: RE:
10.01.23 05:22:28 | #16283 (2)


| Předmět: RE: RE: RE:
10.01.23 05:24:18 | #16284 (3)

Tohle jsou zadouci hodnoty i pokud jde o zdravotni peci o zdravi a zivot jinych lidi a ne to co nam dnes nabizi ten zapadni parazitujici kapitalisticky system, kde parazitujici mala skupina lidi profituje i na ukor zivotu a zdravi jinych lidi !


1  

| Předmět: RE: RE:
10.01.23 06:21:12 | #16285 (2)

Zase mas zachvat? *5266* Ty nemas poneti, o cem mluvis, zil jsi v nekterem z vyspelych zapadnich statu? Pravdepodobne ne, jinak bys nevykladal takove nesmysly! Vyspele socialisticke zdravotnictvi *2* , diky nemu umiralo predcasne spousta lidi! O tom muze vypravet jen naprosty ignorant, nebo neznalec! *34043*


2 2  
 #16281 

| Předmět: RE: RE: RE:
10.01.23 07:54:22 | #16295 (3)

Delka zivota lidi i kvalita zdravotni pece se zvysuje vsude a jiste takova jak ji vidis dnes na zapade tam driv taky nebyla. Mozna v necem byla lepsi, jak tu za socializmu, ale taky nebyla dostupna kazdemu.

A k cemu je to pak dobre, kdyz to nema lidem slouzit a kdyz nejaky egoisticky parazit dela obchod i na ukor lidskych zivotu a zdravi a zapomina, ze tato vec ma byt poslanim a povolanim.

Proc vlastne nekteri lekari skladaji nejakou hypokratovou prisahu, kdyz se pak chovaji jak nenazrana egoisticka prasata a co je jeste horsi, ze takto chova stat co umoznuje tento nechutny obchod s lidkymi zivoty a zdravim ?


1  

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 08:17:39 | #16301 (4)

Hypokratova prisaha se uz davno nesklada.. zapadni zdravotni pece byla a je dostupna kazdemu, rozhodne nikdy nikoho placeni povinnych polatku nezruinovalo a nezruinuje. Jestlize dotycny na ne nema, nastupuje stat, dotycny musi ale jasne prokazat jaky ma majetek a prijem. Rodiny s vicero detmi maji moznost ziskat podporu na poplatky. Vsechny operace i ty nejdrazsi, hradi pojistovna, pacient se musi ale podilet 10 % do urcite vysky, rozhodne ne do vysky nekolika desitek tisic, pak ji plati celou pojistovna. Zdravotni pece byla uz drive nesrovnatelne lepsi, nez v socialistickem zdravotnictvi. Teprve dnes a to ne uplne vsude , se zda , ze byvale socialisticke zdravotnictvi co do dosazitelnylnych leku, vcetne technickeho vybaveni zacina dohanet..i kdyz v nekterych nemocnicich je napr. vybaveni jak pred 50 lety.


1  
 #16295 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 08:46:58 | #16315 (5)

"...Jestlize dotycny na ne nema, nastupuje stat, dotycny musi ale jasne prokazat jaky ma majetek a prijem. Rodiny s vicero detmi maji moznost ziskat podporu na poplatky. Vsechny operace i ty nejdrazsi, hradi pojistovna, pacient se musi ale podilet 10 % do urcite vysky, rozhodne ne do vysky nekolika desitek tisic, pak ji plati celou pojistovna...."

S timhle bez Lorretko do prdele, nebo jsou lidi, kteri skutecne nemaji ani na ten doplatek tech 10% a jsou radi, ze si ze sveho prijmu mohou dovolit zaplatit ty zakladni veci potrebne pro zivot.

A to se dnes bavime i poctive pracujicich lidech, kterych ale nekdo za jejich praci nezaplati i kdyz by mohl a ty lidi vytvareji takove hodnoty, ze tim pokryjou naklady na svuj plat treba i nekolikanasobne.

Jsou zde samozrejme i lidi jenz si nevydelaji svoji praci ani na ten svuj plat, ale pokud se nekdo snazi byt uzitecnym pro spolecnost a jine lidi a poctive pracuje jiste je zadouci udelat maximum proto, aby se takovy clovek ve spolecnosti nemusel doprosovat nejakych milodaru a prosit o to, aby mu nekdo pomohl, kdyz to potrebuje.

Hlavne, ze je dost penez na zbrane a jine pro zivot lidi nepotrebne zbytecnosti.


1 2  

| Předmět: RE:
10.01.23 06:28:06 | #16286 (1)

Je to tak, to je neco, co nostalgici po socialismu vubec nechapou, predstavuji si svet jako kdysi komunisticti idealisti, pokud chteji mit vsechno zadarmo musi se odstegovat do komunistickeho raje jako je KLDR, Kuba, nebo Venezuela, pak teprve uvidi, zac je toho loket..


1 1  
 #16279 

| Předmět: RE: RE:
10.01.23 06:39:00 | #16287 (2)

mně nevadí že se bude platit u lékaře, mně vadí, že si musím platit povinně zdravotní pojištění, to samé sociální pojištění a do důchodu se třeba vůbec nedostanu, to mi vadí, že je to povinné


1  

| Předmět: RE: RE: RE:
10.01.23 07:04:49 | #16290 (3)

vím, člověku se může přihodit úraz, potřebuje ihned operaci, která bude finančně náročná, no tak když na to ten člověk nebude mít hotovost, bude to splácet té nemocnici ve splátkách, které ho nezruinují, obejdou se tak nefachčenka ve zdravotních pojištovnách, co si dávají milionove odměny na konci roku| Předmět: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 07:07:04 | #16291 (4)

vím že je to složitější, člověk se po operaci může dostat do trvalé invalidity, vše se dá rozumně vyřešit, ale ty pojištovny mě převelice serou| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 07:13:13 | #16292 (5)

nenávidím slovo "povinné"| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 07:25:02 | #16293 (6)

naposled jsem byl u lékaře, v nemocnici z vlastní vůle když mi bylo 13 let, komu tedy platím od dvaceti už přes třicet let zdravotní péči, přiznejte se *2*| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 07:41:00 | #16294 (7)

slabší kusy mají zdechnout, tak to chodí v přírodě, zkurvení socánci :-)


1  

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 08:00:55 | #16296 (8)

Jde tu i o to, ze prispivas do solidarniho spolecneho systemu a ten pak je prinosem i pro jine lidi, kde nekteri z nich mohou byt i tvy blizky a rodinou a kdyz budes starsi mohou prijit i ty zdravotni potize, ktere dnes nemas a pak ani nebudes schopen tolik prispet a zase budes odkazan na solidarni pomoc jinych lidi.

Kdyz uz ale lidi takto prispivaji je blbe, ze jeste pak musi i za to bezne osetrovani nekde neco doplacet a doprosovat se a cekat ci vubec bude mit nekdo cas je osetrit, kdyz to prave potrebuji.

Proste tento USA obchodni zdravotni system je jeden velky nechutny pruser, nebo zde jakakoliv solidarita ci lidskost prestava existovat a jde tu jen o nechutne ochodovani s lidskym zivotem a zdravym.| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 08:02:57 | #16297 (9)

A kdyz uz jinym lidem prejes tu smrt to taky hodne vypovida o tvem charakteru.

Muzes se tak akorat stydet za tohle chovani, ale lidi s tvym charakterem jsou zrejme jeste pysni na to, ze se chovaji jako ta egoisticka prasata.| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 08:04:56 | #16298 (10)

nikomu smrt nepřeji, jen říkám, že každý má být zodpovědný sám za sebe| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 08:22:49 | #16303 (11)

Vyse si napsal tohle.

"PanPravda Uživatel je offline | Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:10.01.2023 07:41 | #16294 (7)
slabší kusy mají zdechnout, tak to chodí v přírodě, zkurvení socánci :-)"

A kazdy se bohuzel sam o sebe postarat neumi zvlast kdyz se bavime treba o detech a nebo o starych a nemocnych lidech, kteri jsou opravdu odkazani na solidarni pomoc jinych lidi.

Tohle normalny clovek ale chape a nepochopi to jen asocialni primitivni postizene hovado, ktere ale ani nepatri do normalni lidske spolecnosti a takovyto lidi by zrejme opravdu potrebovali si vyskouset ten sobestacny zivot nekde na opustenem ostrove bez pomoci od jinych lidi.| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 08:31:18 | #16308 (12)

o děti se postarají rodiče, o staré lidi rodina, chápu že někdo třeba rodinu nemá, tam jsem pro, pomoci, ale jinak než přes zlodějské pojišťovny, třeba stát přes výběr daní ... a na opuštěném ostrově by se mi líbilo| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 08:56:39 | #16316 (13)

To je asi jedina vec na ktere se s tebou shodnu a zakazal bych vsechny soukrome pojistovny a parazitovani na takoveto veci jakou je lidsky zivot a zdravi. Jedinou pojistovnu kterou bych povolil je ta statni a spolecnost zde musi byt schopna pak zabezpecit alespon tu zakladni zdravotni peci kazdemu.

Co vim tak treba i v takove kapitalisticke Velke Britannii dokonce lidi ani neplatili a mozna stale neplati nejake zvlastni zdravotni pojisteni a zakladni zdravotni peci meli od statu zabezpecenou diky danim, ktere plati.

A pokud jde o tu pomoc jinym je jiste v poradku, ze ji maji byt schopni poskytnout predevsim ti nejblizsi rodinny prislusnici, ale i tem je potrebne na to vytvorit vhodne podminky, aby toho byli schopni a ne ze dnes i poctive pracujici clovek je rad, ze ma aspon na zaplaceni tech zakladnich mesicnich poplatku.

Na to ostrove by se ti mozna chvili libilo, ale po case by si zistil, ze zit sam neni zase az tak snadne ani vesele a to zvlast kdyby si byl sam na tom spatne a nebyl by zde nidko kdo by ti mohl pomoct.| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 08:08:02 | #16299 (10)

proč bych měl přispívat nějaké kravce, co celý život sere na životosprávu, celý život jen sedí v kanclu a žere a pak se diví, že jí po padesátce odejdou kotníky| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 08:21:56 | #16302 (11)

Tak daleko svetove zdravotnictvi jeste neni, zatim musi tlusti lide platit vic za sedadlo v letadle, ale ne u vsech leteckych spolecnosti. Nektere pojistovny to resi tak, ze zvyhodnuji pojistence, kteri navstevuji fitness studio a drzi si vahu..


 #16299 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 08:29:46 | #16306 (12)

Jsou lidi co maji i vrozene poruchy metabolizmu a hold to maji mnohem tezsi si udrzet tu idealni vahu.

Je ale hezke od vas postizenych asocialu cist, jak by ste chteli kazdeho cloveka za vsechno uctovat, ale pritom vedle toho soucitite s jinymi vam podobne postizenych uchylum s LGBT sexualnim postizenim. Za takove uchylne postizene lobojete a bojujete do roztrhani tela, ale kdyz tu jde o lidsky zivot a zdravi, tak se chovate jak egoisticka asocialni postizena prasata.

Je mi z vas na bliti.| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 08:39:15 | #16312 (13)

Jenze tech s metabolickou poruchou je skutecne hodne malo, vetsina tloustne z prebytku jidla a piti a nedostatku pohybu. Pujde li to takhle dal, pak budou chybet finance i na obycejne zakroky, lide se musi naucit si zdravotni pece vazit a neocekavat ji zdarmo..jakoz i lekaru, kteri dlouho museli studovat , aby se jimi vubec stali. Se sexualnim postizenim to nema absolutne nic spoalecneho, tam plati jen to, ze lidi by je nemeli odsuzovat, ze se tak narodili, maji stejne pravo na zivot jako ti udajne "normalni".


 #16306 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 09:02:15 | #16317 (14)

Jsou tu i jine vrozene nemoci a poruchy jenz vedou k zdravotnim potizim. A co s temi lidmi udelas. Nechas je zlikvidovat nebo jsou ve spolecnosti ekonomickou zatezi pro jine lidi ?

A pak i to jidlo a sportove aktivity. V tomto ohledu na tom driv za socializmu byli lidi zijici v Ceskoslovensku mnohem lepe. I ty mene majetny meli dostupne kvalitni jidlo a pak i ty sportove aktivity podporovane statem.

Neni tak davno kdy si tu basnila o nejake solidarite a pomoci lidem na Ukrajine a o tom jak by se mel chovat i clovek, co se hlasi ke krestanskym hodnotam. Mas snad pocit, ze to co hajis je v souladu s temi krestanskymi hodnotami ?


1  

| Předmět: RE:
10.01.23 08:28:13 | #16304 (1)

Pokud o tom nevíš lékaři složili přísahu a měli by pomoci každé socce jak ty píšeš..a ty hnido po tom co jsi nám tady vypisoval jak ti umřela matka ,která se těší pevnému zdraví jsi ted odpad nevětší..


1 1  
 #16279 

| Předmět: RE: RE:
10.01.23 08:31:08 | #16307 (2)

Prisaha se uz nesklada. Chtel vas vyzkouset a vy jste naletely


1  
 #16304 

| Předmět: RE: RE: RE:
10.01.23 08:44:58 | #16314 (3)

Jo my jsme mu naletěli i když nám tady lhal jak mu umřela jeho milovaná matka...de¨bil vyhrabaný...tohle si přece normálně zdravý člověk nevymyslí. *6578*


1  
 #16307 

| Předmět: RE: RE:
10.01.23 08:35:04 | #16309 (2)

Je mi z techto asocialne postizenych hlupaku na bliti. Oni jsou dokonce i pysni na to sve omezene egoisticke asocialni chovani, co nema s lidskosti nic spolecne.

Bud se tak narodili, a nebo dovolili tomuto egoistickemu systemu, co tu je, aby je takto naprogramoval a udelal z nich jen tupe asocialni konzumna hovada.

Z techto asocialnich primitivu, ale jiste maji velkou radost jim podbni postizeni asocialni paraziti, ktery nemaji zadne zabrany delat i pokusy na lidech znicit jim takto jejich zdravi a pak se jim jeste i posmivat a kdyz potrebuji pomoc se na ne vykaslat. Dulezite je, ze maji svuj obchod a zisky.| Předmět: RE: RE: RE:
10.01.23 08:38:25 | #16310 (3)

já nic nemám proti tomu, když si někdo chce platit pojištění, ať si ho platí, mně jde o to, že je to povinné, nechci si to platit, nepotřebuji ani lékaře ani důchod, lékaře si chci platit sám, když ho tedy budu potřebovat, jde mi o to slůvko "povinné"| Předmět: RE: RE: RE:
10.01.23 08:39:01 | #16311 (3)

Stejne tak to plati i v ochodovani s potravinami, kde je hromada skodlivych latek, ale i kdyz o tom ti co to prodavaji vedi tak to takto prodavaji dal a nejhorsi na tom vsem je, ze prave to nejlevnejsi jidlo je to nejhorsi a zdravotne nejskodlivejsi, ale ti chudsi lidi si casto jine jidlo ze sveho prijmu ani dovolit nemohou.

Proste cely tento system postaven na egoistickem hromadeni a bezohledosti je sileny a nechutny, ale i tak se najdou asocialni postizena hovada, co ho jdou obhajovat jako ten nejlepsi pro lidsky zivot.| Předmět: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 08:40:17 | #16313 (4)

hmm tak pak uz jen zbyva rozdeleni bidy na vsechny..o tom je socialismus..


1  
 #16311 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 10:23:14 | #16319 (5)

O jakem rozdelovani bidy tu pises ?

Zase tu citujes toho zlocince Churchila, co nechal bezohledne pozabijet a umrit tisice lidi jen proto, ze hajil mocenske zajmy britskeho velkopanstva.

Socializmus samozrejme vyzaduje predevsim charakterne a poctive lidi jenz maji normalni lidske a socialni solidarni chovani.

Blbe je, ze kdyz tu takove lidi nemas je tezke ocekavat, ze by pak mohl podobny system uspesne fungovat.

Je ale znamo, ze v mensich komunitach to funguje dokonce jeste lepe a lidi vytvareli v minulosti ale i dnes komunity jenz funguji prave na takove principu solidarniho vzajemne prospesneho souziti lidi.
V takovych komunitach uz se nijak neresi ten osobni majetek a uctovani penezi za to, ze pro jine lidi neco v takoveto komunite delas.

Tohle je zname i ze zivota rannich krestanu, ale i dnes takto ziji lidi mimo te takzvane civilizace, kde nejsou zadne uzernicke zlocinne banky jenz vytvareji z lidi otroku diky podvodne emitovanym penezum, za kterymi ze stany ten bankaru neni absolutne zadna jejich vlastni hodnota, kterou by oni vlastnili ci vytvorili a kryli ty jimi emitovane penize, ktere pak i s urokem pujcuji jinym lidem a zadaji jako protihodnotu realny majetek, ktery jim nasledne nemaji problem i zabavit, kdyz ti lidi nejsou schopni jim splacet ty jejich bezcenne podvodne emitovane penize.


2  

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 12:00:14 | #16348 (6)

Zlocinec Churchill..to se ti tedy povedlo, tebe nelze brat vazne, zrejme jsi taky klerofasoun...

jediny komunismus, ktery kdy existoval je v izraelskych kibbuzech, zajed se tam podivat, *5266*


2  
 #16319 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 12:32:55 | #16361 (7)

Samozrejme, ze Churchill byl nejen valecnym zlocincem co naridil i zlocinne utoky na civilne objekty a neozbrojene lidi, ale je odpovedny za smrt obrovskeho poctu lidi uz pred 2 sv. valkou.

A ze vis jen o Izraelskych Kibucoch je tvuj problem. Si myslis, ze vsude ve svete lidi existuji tak, ze pouzivaji penize a potrebuji ke svemu zivotu nejake parazitujici banky a jejich podvodne emitovane penize ?


2  

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 13:06:04 | #16370 (8)

Jak slysis slovo kapitalismus, tak jsi jak smyslu zbaveny..thema Churchill , ktereho povazuji Brittove za nejvetsiho Britta vsech casu, s tebou rozebirat povazuji za zbytecne.


1  
 #16361 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 13:11:35 | #16377 (9)

Churchill byl masový vrah. Stejně jako Stalin, Bandera nebo náš Jan Žižka. Je to pouze kult osobnosti. Každý národ má své "hrdiny".


1 2  
 #16370 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 13:36:16 | #16389 (10)

Povazovat nacisticke zlociny a Churchillem podporovane bombardovani nemeckych mest za stejne je odporny a nebezpecny nesmysl. Britske nalety , pri kterych zahynula polovina posadky, umoznily vylodeni spojencu v Normandii. To byl nejdulezitejsi prispevek k vitezstvi nad Hitlerem.


1 1  
 #16377 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 13:45:16 | #16399 (11)

Co tady meleš? Mám na mysli tisíce mrtvých domorodců v anglických koloniích za vlády toho bachratce.


1  
 #16389 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 13:55:14 | #16407 (12)

A za to muze Churchill ? *2* *2*


1  
 #16399 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 13:56:40 | #16408 (13)

Ne, za to může Putin... Na hloupou otázku hloupá odpověď. *4585*


1  
 #16407 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 13:57:55 | #16410 (14)

tebe hodná...


 #16408 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 14:01:20 | #16411 (14)

Ty jsi uplne mimo misu, rec byla o tom, ze existuji kruhy, zejmena v Nemecku, ktere Churchillovi predhazuji bombardovani nemeckych mest za druhe sv. valky..pro jistotu si zalistuj v dejepise!


 #16408 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 14:03:15 | #16413 (15)

Já o koze, ty o voze.


 #16411 


| Předmět: RE:
10.01.23 10:29:53 | #16320 (1)

Hlavně že v Německu se slevňuje *3485*


 #16246 

| Předmět: RE: RE:
10.01.23 10:44:28 | #16321 (2)

Ty mě opravdu nečteš nebo nechápeš ? Několikrát jsem psala,že se zdražuje všude... jsme na české diskuzi..pokud budu psát kolik se zdražil kadeřník zde..je to každému jedno nebo ty se svoji ženou pojedete ke kadeřníkovi do Německa ? Je logické,že asi né..o co ti pořád jde ? Já si ty články nevymýšlím..pro méně chápavé opakuji znovu..vložím odkaz se svým komentářem a bud se někdo přidá nebo ho ignoruje...tomu se říká diskuze víš... *14967*


 #16320 

| Předmět: RE: RE: RE:
10.01.23 10:46:09 | #16322 (3)

Asi ses zase špatně vyspala.....


 #16321 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 10:47:26 | #16323 (4)

Nemám problémy se spaním...


1  
 #16322 

| Předmět: RE: RE: RE:
10.01.23 11:09:39 | #16325 (3)

Dobrý den.
Tak pánské stříhání z loňských 150,- Kč v Žatci je nyní za 220, 250, a i 350,- korun. Jak v kterém kadeřnictví. Byl manžel včera.


 #16321 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 11:12:42 | #16326 (4)

no...pakatel..to ještě mohou zdražit... já stříhám manžela sama strojkem a není co řešit...


1  
 #16325 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 11:15:11 | #16328 (5)

Má jiný účes. Ale dámské nevím asi to bude hooodně.


1  
 #16326 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 11:19:41 | #16331 (6)

tady za umytí,ostříhání ,vyfoukání jsem platila 80 eček a to mám pár chlupů na hlůavě..hodně mi vypadaly díky poruše štítné žlázy......pokud se barví nebo melír tak i 130 euro


 #16328 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 11:23:00 | #16335 (7)

Já před vánoci platila za barvení, přistřihnutí ofiny a vyžehlení vlasů 750 korun. Nevím kolik bude letos ale mám husté k rameni delší vlasy .


 #16331 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 11:14:03 | #16327 (4)

Dámský kadeřník je tady dost drahý ..ale taky podle toho kam jdeš..tady celkově služby jsou drahé.


 #16325 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 11:16:53 | #16329 (5)

Tady se dost kadeřníku stáhlo domů......když jim Bureš zakázal podnikat.....tak kadeřníci provozovali svou činnost z domova - nebo docházeli k zákazníkovi..­....Bureš jim dal dobrý návod jak na daních ojebat stát - nakonec je v tom odborník


 #16327 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 11:20:18 | #16332 (6)

No některé kadeřnictví jela ale v režimu jak v USA za prohibice. Proplížit se tam ,zatažené rolety atd.. Ticho nemluvit..


1  
 #16329 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 11:22:25 | #16334 (7)

Jo....taky to tak fungovalo.....ale tady znám 2 holky co " jako " zrušili živnost.....a mají se lépe než před tím....dostali dobrý návod jak na to - od nejzkušenějšího a nejlepšího podnikatele


 #16332 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 11:24:01 | #16336 (8)

Bylo by dobré vymyslet jak okrást jeho. ))))


 #16334 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 11:27:06 | #16339 (9)

Když mu ukradneš miliardu......tak mu jich ještě 90 zbyde.....tas takový chudák není.....tady se řeší nějaké miliony.....ale Burešovi miliardy ne ..... je to starý poctivec co myslí na lidi )


1  
 #16336 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 11:32:08 | #16340 (7)

Porušení dfaného zákonu.. tady když jsme měli poprvé coronu Gerhard musel mít písemné povolení,že může venčit Benika kolikrát denně a jak daleko od místa bydliště...prostě daný zákon a nikdo si nedovolil ho porušit..nedoplatil by se... *4511*


 #16332 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 11:34:10 | #16341 (8)

Bezdvodna neopodstatnena totalitni sikana.| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 11:37:39 | #16343 (9)

Prostě to tak bylo ..ted když jsem ji měla koncem roku žádná karanténa jen ven jít s maskou...po dobu 5ti dnů..


 #16341 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 11:44:08 | #16344 (10)

Němci jsou jak mají za sebou zákon šíleně přísní. Vím jak dovozci aut nadávají a bojí se tzv. bagounů. Jsem se ptala co to je a prý policejní kontroly.


 #16343 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:04:42 | #16353 (11)

Nemci, aspon ti zapadni, nemaji za sebou socialismus a tim padem jsou zvykli , ze poradek musi byt.


 #16344 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 13:09:15 | #16374 (12)

Přesně tak...jednou je něco dané a nedovolí si to porušit..jsou perfekcionalisté...


 #16353 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 11:51:50 | #16345 (10)

Lidko jiste pamatujes vic nez ja, ale byli i tu zavazne chripkove epidemie, kde taky umirali stovky az tisice lidi prokazatelne v primem dusledku teto chripkove nakazy, ale nikdo nijdy s lidmi kvuli tomu takovy cirkus nedelal jak to delali v pripade toho covid viru, kde i pri tech vylhanych statistikach uvadeji miru umrtnosti 0,2% u chripky je uvadena 0,1%.

Maximalne omezili pristup do nemocnic pripadne na kratky cas 1 max 2 tydnu kdy to bylo nejhorsi zavreli skoly a zrusili vecsi seslosti lidi. Nikdo ale nemusel povinne nosit zadne rousky, ktere maji smysl i tak jen u nekoho kdo kasle a smrka a to jen na dobu kdyz je v miste kde je vecsi koncetrace lidi.

Ten cirkus co tu delali ohledne toho covid viru nema a nikdy ani nemel zadne realne vedecko medicinske zduvodneni a mnoha z tech opatrenich co delali lidem jeste vic uskodi, nez jak by jim mohl realne uskodit ten samotny virus.| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 11:56:32 | #16346 (11)

Máš naprostou pravdu..bylo to uměle vyvolané... a zas bylo vše o penězích...kdo se napakoval nejvíc ?


 #16345 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 11:58:58 | #16347 (12)

U nás přes roušky a respirátory z Číny - které se pak ukázali jako nepoužitelné - soudruh Bureš .....kdo se napakoval nejvíce u vás nevím


2  
 #16346 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:00:49 | #16349 (13)

Tady to bylo taky tak a Babiše nemáme a Babiš s tím ani neměl nic společného byl snad ministr zdravotnictví ?


 #16347 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:02:54 | #16351 (14)

Ne - Bureš byl premiér a mnohokrát se nechal slyšet - ať mu do toho nikdo nekecá - že má vše pod kontrolou a že nese plnou zodpovědnost....


 #16349 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:02:02 | #16350 (13)

Stejne je divne, ze takovemu podvodnikovi a bohacovi soudruzi tak veri! Pro ne ma svatozar!


2  
 #16347 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:04:28 | #16352 (14)

..jemu věří jen soudruzi ? A Pavlovi věří kdo soudruzi a špioni ? *5907* *2*


 #16350 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:06:34 | #16355 (15)

Pavlovi věřilo celé NATO - když si ho zvolili do čela.......ale chápu že nemáš tušení o čem se píšu - nemáš o tom šajn


1 1  
 #16352 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:11:45 | #16356 (16)

V tomto ohledu je ten Pavel stejny hrdina, jak ti dokonce i v CR nekterymi lidmi oslavovani vlasovci, jenz zradili i vlastni narod a pripojili se k nacistickym zlocincum v zabijeni lidi z vlastniho naroda slozic tak temto nacistickym zlocincum.


2  

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:12:57 | #16357 (17)

Jen si postěžuj...........


 #16356 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:13:01 | #16358 (15)

To je na tom prave to divne, proc soudruzi neveri Pavlovi, ale Babisovi, ktery prokazatelne podvadel a byl u StB. Pavel byl proveren skrz NATo, kdyby existovalo jen podezreni ze spoluprace s Ruskem, nikdy by se byl nestal v NATO tim cim se stal, na rozdil od Babise je prokadrovany..
krome toho nemluvi nesmysly, nevykazuje zakladni skolni neznalosti a umi nejen dobre cesky, ale i anglicky. Jenze soudruzi mu pro jeho styky s amiky neduveruji, chteji Babise, ponevadz ta korouhvicka se otoci presne tam, odkud bude vat virt, napr smerem k Rusku, coz zrovna tobe bude jiste vyhovovat.


2  
 #16352 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:39:57 | #16362 (16)

Jak jsem pochopila Babišovi fandí vesničtí hlavně. Nějak si asi myslí že něco přerozdělí a že bude líp. Což teda nechápu neboť když chceš zbohatnout musíš někoho vykořisťovat nebo okrást. Málo kdo zdědí miliardy a nebo to vyhraje. A když si nakradeš musíš to hlídat aby Ti to nechtěl ukrást jiný. *19087*


 #16358 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:42:22 | #16364 (17)

Bureš mávne na hradě proutkem a budou ceny jako za něj - za komunistů.....to si asi myslí jeho méně bystří voliči....takové on potřebuje


1  
 #16362 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:41:17 | #16363 (16)
Tady ho máš, kluka šikovného. Agent Pávek na Hrad. *23266*

 #16358 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 13:08:04 | #16372 (17)

Budu volit Babiše.i když mám proti němu averzi a když ho vidím, tak se mi chce blít. Beru to jako trend anti Babiš vs. anti Pavel. Pokud bude ve druhém kole Babiš a Bašta, tak budu volit srdcem... Je smutné mít kandidáty bývalé komunistické kádry nebo čachrářku s diplomy, kterou ještě před nedávnem nikdo neznal. I to vypovídá o stavu naší země...


1  
 #16363 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:05:01 | #16354 (14)

Komunista komunistu nepodrazí.....to by museli být na pustém ostrově - tam by se sami pozabíjeli - jejich mentalita


 #16350 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:24:37 | #16359 (14)

Ještě,že já věřím jen sama sobě... *35093*


 #16350 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:28:57 | #16360 (15)

A Burešovi ......


1  
 #16359 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:45:49 | #16365 (16)

...zas říkáš jen ty...já nikdy nenapsala,že mu věřím...já mu fandím to ano a moc vám ho přeji jako nově zvoleného prezidenta...měla bych radost z toho jak někteří zuříte... *34043*


 #16360 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:54:30 | #16366 (17)

Psala jsi tady a nejen tady....že Burešovi fandíš....


 #16365 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:56:10 | #16367 (18)

Fandit a věřit dvě rozdílné slova ...ano fandím...a věřit ? čemu? On mi nic neslíbil *4511*


 #16366 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:57:52 | #16368 (19)

Já fandím převážně lidem kterým věřím.......ale to je už pro pokročilejší a zdatnější


 #16367 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 13:07:20 | #16371 (20)

Já fandím lidem které ani neznám třeba v televizi v milionaři když je mi sympatický fandím... *7127*


 #16368 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 13:08:49 | #16373 (21)

Fandi si komu chceš....já to nepotřebuji vědět...nemusíš se mi zpovídat


 #16371 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 12:58:59 | #16369 (18)

Však to píše ! *4376*


 #16366 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 13:10:08 | #16375 (17)

Takze mu fandis ciste ze skodolibosti....na stesti cesky prezident nema velke pravomoci.. kdyz to zvladl Gottwald a Zapotonda, tak to zvladne i Bures..akorat, ze bude vic ostudy...


 #16365 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 13:11:29 | #16376 (18)

Stejně nebude zvolen.....tolik blbců tady není aby zvolen....


 #16375 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 13:16:21 | #16378 (19)

Ono je úplně jedno kdo tam bude. Stejně bude každý hrát podle notiček z Bruselu. Jenom je smutné, že ani jeden z koníků nemá čistou minulost.


 #16376 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 13:20:44 | #16379 (20)

co má na svědomí Petr Pavel?


 #16378 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 13:24:18 | #16381 (21)

Hledej, šmudlo.-) Na netu je spousta odkazů o od jeho bolševických spolusoudruhů.


 #16379 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 13:30:59 | #16385 (22)

koho zavraždil, co ukradl, kde podváděl, koho udal? ostatní bláboly mě nezajímají, NATO už si ho prověřilo, šmudlo...


 #16381 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 13:21:10 | #16380 (20)

Této šaškárny se účastním jen proto.....že se doma trochu nudím když marodím.....jinak je mi šumák kdo obsadí hrad.....mně nikdy žádný prezident neživil - to bych chcípl hlady a nikdy bych ni neměl


 #16378 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 13:26:53 | #16382 (21)

No právě. Jsem stejmého názoru.-)


 #16380 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 13:28:58 | #16383 (22)

Mně bude stačit....když budoucí prezident nezavře hranice ....za své peníze se chci i někam podívat - kam budu chtít......což třeba za soudruhů jako byl Bureš nešlo....


1  
 #16382 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.01.23 13:40:57 | #16393 (23)

Myslím, že cestovat ti nezakáže ani agent Bureš ani agent Pávek.-)


 #16383 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 11:21:34 | #16333 (6)

...četla jsem to jak v době corony porušovaly zákaz...a to je právš to,co by si v Německu nikdo nedovolil...pokuta by byla obrovská pokud by se to provalilo... vše je v lidech...


 #16329 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 11:25:12 | #16338 (7)

Udělali dobře.....u nás nechodí policie po bytech jako za protektorátu nebo za komunistů......a když šel očkovaný kadeřník k očkovanému zákazníkovi tak nebylo co řešit......očkovaní byli přece nesmrtelní.....dle nejlepšího covidového manažera Bureše.....


 #16333 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 11:18:45 | #16330 (5)

Určitě tady v Chomutově a Teplicích je nabito v kadeřnictvích německými zákaznicemi. Asi i kytky a dorty jsou v Německu drahé podle nákupů. A v restauracích. Jak chodíme do hotelu Aréna v Chomutově na schůze tak plno Němců na obědech tam je. Vietnamci si udělali velké restaurace skoro u hranic aby to Němci neměli daleko.


 #16327 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
10.01.23 11:24:37 | #16337 (6)

Jo věřím tomu...na Svatém kříži je to to samé...nehty a vlasy,pedikůra samý Němec .. je to pro ně levné...jíst k Vietnamcům to nevím ale rtestaurace v chebu jsou plné hlavně v létě zahrádky.


 #16330 

| Předmět: RE:
08.01.23 19:20:47 | #16225 (1)

Az si lidi plati zdravotni pojisteni nema pravo nekoho navic uctovat za osetreni jenz je hrazene z tohoto na Slovensku navic povinneho zdravotniho pojisteni.

Az nedostala smlouvu s pojistovnou a tedy jeji prace neni hrazena pojistovnou musi na to predem upozornit driv nez zacne nekoho osetrovat a nezbytnou peci pro zachranu zivota je i tak povinna poskytnout bezplatne.| Předmět: RE: RE:
08.01.23 19:24:40 | #16226 (2)

Hold v zlocinnem kapitalistickem parazitickem systemu neni mozne lidem zabezpecit ani tu zakladni peci a nutne veci pro jejich zivot i kdyz tito lidi poctive pracuji a plati si treba i to socialni a zdravotni pojisteni.

Kapitalisticky odporni zlocinni paraziti nejvic vydelavaji na ukor tech nejzakladnejsich a potrebnych veci pro zivot kazdeho cloveka a to co by melo byt snadno dostupne pro kazdeho poctive pracujiciho cloveka a nebo i ty jenz ze zdravotnich duvodu pracovat nemohou se stave nedostupnym luxusem jen pro vyvolene.

Kdo tento system haji jako dobry je opravdu vazne postizenym asocialem a z podobneho egoistickeho chovani musi byt slusnym lidem jedine tak na zbliti.


1  

| Předmět: RE: RE: RE:
09.01.23 08:02:18 | #16242 (3)

Vzhledem k tomu,jak mizerně se u nás do zdrav.systému přispívá,je s podivem,že nejenom funguje,ale funguje na poměrně vysoké úrovni.Platby za sociální a zdravotní pojištění se každý snaží ošulit,kvete šedá ekonomika,práce "na černo" ,zaměstnávání OSVČ .Jako jedna z mála zemí máme naprosto min.spoluúčast a platby za st.pojištěnce jsou nedostatečné,ač­koliv právě tito lidé spotřebují 2/3 lékařské péče.
Na zblití je demagogická kritika pro kritiku.(Hold je paradoxně projev respektu.) *33018*


 #16226 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 08:11:43 | #16243 (4)

Je s podivem, ze jsi to napsala zrovna ty... *33951*


1  
 #16242 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 08:28:14 | #16245 (5)

Nikdy jsem nebyla proti rozumně nastavené spoluúčasti,či poplatkům za skutečný nadstandard = poplatkům za hotelové služby při hospitalizaci a ošetření na pohotovosti(zůstalo akorát druhé jmenované.)
Z principu mi ovšem vadilo zavedení 30Kč poplatků- nejenom kvůli urážlivému zdůvodnění ,kterým byla údajná redukce podvodníků a důchodců kteří návštěvu lékaře pojímají jako společenskou událost - ale i faktu,že tyto poplatky byly příjmem ordinací(bez kontroly jejich užití) a nikoliv příjmem systému=zdrav­.pojišťoven.Zá­roveň se ovšem v téže době zvedlo DPH na léky a veškerý zdrav.materiál a zároveň se snížily odvody na st.pojištěnce.
Kdyby býval tehdy Julínek a spol.kápl božskou a rovnou požádal lidi,že stát nemá na zvýšení platů doktorům ani zdravotnickému personálu a potřebuje tuto solidární pomoc občanů,většina lidí by to pochopila.Tehdy totiž probíhalo období stávek lékařských odborů a odchody lékařů do zahraničí.


 #16243 

| Předmět: RE: RE:
09.01.23 13:07:03 | #16247 (2)

verim ze te ta doktorka bezplatne zachrani(bohuzel) , nicmene vas skvelej zdravotni system zalozenej na povinnych odvodech spusobil ze lekari hromadne utikaji do jinych statu,takze ta doktorka ma uteci taky?Bude to tak lepsi?


 #16225 

| Předmět: RE: RE: RE:
09.01.23 14:13:04 | #16248 (3)

A přitom to jde legálně ,,ošetřit,, Vystudoval jsi v ČR medicínu? Zdarma? Dobře, mužeš odejít, ale až po odpracování 5 let. ( může to být i víc, podle toho, na kolik by se vypočítala suma, za kterou tu dotyčný vystudoval)

V cizině si na studium berou hypotéky.


1 2  
 #16247 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 14:16:23 | #16250 (4)

Jsem pro,aby současný rozsah plateb ve vysokém školství zůstal zachován,ale byl podmíněn.Buď tím,co zmiňuješ ty,nebo ještě obdobou tehdejších umístěnek. *33018*


1  
 #16248 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 14:38:32 | #16252 (4)

V cizine plati do 25 let rodice a kdyz na to nemaji, lze ziskat stipendium..a nebo si ditka sezenou praci , aby mela na studia. Nejsou to zas takove polozky, ze by na ne prumerna rodina nemela.Krome USA, ale i tam mohou studovat deti nemovitych rodicu.


 #16248 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 14:48:50 | #16254 (5)

Vůbec nejde o to, jestli na to mají, nebo ne!
Bavíme se o tom, jak docílit toho, aby byl u nás dostatek lékařů. A souhlasím s Potuou, umístěnky by taky šly. ( ovšem na určitý počet let)


 #16252 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 14:54:17 | #16257 (6)

Co jsem mluvila s mladýma českýma doktorama tady..učí se řeč při škole po studiu okamžitě odcházejí za lepším platem ven...


 #16254 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 14:57:34 | #16259 (7)

No právě, a ty umístěnky, nebo nutnost zaplatit studium v případě opuštění ČR, by to vyřešily.


 #16257 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 15:00:10 | #16260 (7)

V ČR se učí " druhá " řeč už na ZŠ.....v tom Dr. nejsou žádnou výjimkou.....­...spíš by mě zajímalo - na které škole se neučí cizí jazyk


 #16257 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 15:02:44 | #16261 (8)

.... na zvlastni *3*


 #16260 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 15:04:29 | #16262 (9)

a na učňáku SPT Telecom


 #16261 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 15:06:31 | #16265 (9)

Hmm...to nevím...aj to je možné.....ale zato tady máme třeba političku co si napsala že umí anglicky.......asi víme že se jedná o Alenu Šílenou.....její video taky oběhlo na You Tube celý svět.....jaká je to angličtinářka­.......ta sice nešla makat na západ.....ale měla by vrátit vysvědčení ze základky *14967*


1  
 #16261 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 15:05:12 | #16263 (8)

Víš dobře o čem mluvím a pokud jsi méně chápavý vysvětlím..medici se učí při studiu třeba Němčinu protože mají v plánu po studiích odejít do Německa víš..bez 100% jazyka Německého by je žádná klinika nezaměstnala..už chápeš jak se věci mají ? *22060*


 #16260 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 15:09:07 | #16266 (9)

Asi jsi nepochopila že se tady učí většina dětí anglicky nebo německy.....ma­turují z jazyků....a potom na VŠ jedou s jazyky dál.....takže všichni umí cizí jazyk na SŠ a ještě více na VŠ......a vůbec to nejsou jen doktoři - už snad chápeš jak se věci mají


 #16263 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 15:05:58 | #16264 (6)

Dobri studenti vsude na svete odchazi po ukonceni studia do sveta na zkusenou, nauci se jinym metodam, poznaji jine lidi , jinou kulturu a po nekolika letech se bud vraci s nove nabytymi zkusenostmi, nebo zustavaji ponevadz se jim v cizi zemi libi vic, nez doma a v neposledni dobe protoze lepe vydelavaji. Chce li si stat udrzet dobre lekare, musi je radne zaplatit, jakykoliv natlak se projevi na jejich pracovni motivaci. Musi jim zajistit ekvivalentni podminky jako maji v cizine. Umistenky je ta nejhorsi alternativa vubec, pracovat v miste, kde se dotycnemu nelibi vubec, je skutecne demotiivujici. Bude li si chtit CR udrzet kvalifikovane sily, bude muset zavest poplatky na studiich jako vsude jinde a pak zajistit absolventum stejne platy jako vsude jinde na zapade.


 #16254 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 15:09:08 | #16267 (7)

Je to možné,že všude ve světě ano..jen do ČR se žádný nevrací..zakládají zde rodiny a rodí se jim Německé děti to ty nevíš ?


 #16264 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 15:19:53 | #16269 (8)

Nesleduji to, zde jich moc neni asi kvuli dialektu, setkala jsem se s rodinou ceskeho lekare, ale ta se asi po 6 letech vracela kvuli majetku v Cesku , venku se jim nelibilo. Asi to jak kde, u ceskych hranic to bude jine, nez v horach.


 #16267 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 15:27:31 | #16273 (9)

Já co znám tady neplánuje návrat nikdo..jedna lékařka odešla jako svobodná sem tady připravila zázemí bydlení atd. a přišel sem za ní její dávno už manžel tenkrát přítel učitel a jsou tady už několik let mají dvě děti... a do ČR jezdí už jen na návštěvu k rodičům a to nejsou jediní..


 #16269 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 15:22:29 | #16270 (8)

Opravdu se z ciziny nevrátí žádný Čech?......hmm­.....tak to máš tedy špatný přehled.....jen já jich tady znám několik - ale raději mlčím....ta to přece musíš vědět v Nemecku nejlépe - kolik Čechů se vrátí z5 )


 #16267 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 15:18:35 | #16268 (7)

Zase to nechápeš, všude ve světě si studenti to studium platí. Tak at si jdou, kam chtějí. Kapišto?


 #16264 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 15:24:59 | #16271 (8)

Pravdepodobne to vim lip, nez ty! Tak tedy kratce, az budou mit lekari a sestry v CR stejny plat jako maji na zapade, zustane jich doma min. Aby na to stat mel penize, bude muset zavest poplatky na vysokych skolach. Nevidim duvod, proc by mel kapitalisticky stat jako je CR poskytovat studium zadara. Kdyz to tak chcete mit, tak vam halt budou utikat kvalifikovane sily. Byli by hloupi, kdyby zustavali, kdyz muzou vydelavat jinde vic.


2  
 #16268 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 15:26:18 | #16272 (9)

oprava: ..zustane jich doma vic


 #16271 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 15:28:31 | #16274 (8)

Zalít by tě měli zvadlinko, aby jsi se už konečně probudila z toho socialistického snu.


2  
 #16268 

| Předmět: RE: RE: RE:
09.01.23 14:13:13 | #16249 (3)

Náš zdrav.systém ale není bezplatný,funguje na základě tzv.pojištění (zaměstnanci,OSVČ) a st.financování (st.pojištěnci= důchodci všeho druhu,děti a handicapovaní)­.Vzhledem k požadavkům a rozsahu péče i technologické vyspělosti,je ale nutná větší spoluúčast.Roz­hodnutí o ní ale musí být spravedlivé a nezbytná péče musí zůstat dostupná každému.


 #16247 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
09.01.23 14:50:42 | #16255 (4)

Odvody jsou dostatečné. Jak jinak by pojištovny vysvětlily ty ohromné přebytky na účtech??


1  
 #16249 

| Předmět: RE: RE: RE:
09.01.23 14:52:16 | #16256 (3)

No, když zaplatí státu za své studium, tak at,, utíká....,,


1  
 #16247 

| Předmět: RE: RE:
09.01.23 14:55:33 | #16258 (2)

Většinou to tak funguje. A každý lékař má na dveřích cedulku, na které je seznam pojištoven, se kterýma má smlouvu. Lidi se podle toho taky řídí. U těch ,,soukromých,, se prostě platí. Bud vše, nebo podstatná část.


1  
 #16225 

| Předmět: RE:
09.01.23 08:14:11 | #16244 (1)

Z článku ale nevyplývá,zda má tato soukromá specialistka-kardioložka,smlouvu s pojišťovnou.


1  
 #16224 | Předmět: Stratos
07.01.23 18:23:43 | #16164

Asi tak... Kdybys to neměl úplně vylágrovamé v kedlubně a pozorně četl moje příspěvky, tak se nad nimi zamyslíš a později si uvědomíš, že z mladého hlupce nevyroste nikdy nic víc, než starý hlupec, který učí v Bohumíně štěňata dávat pac... Dále jsem tady poskytla na moji osobu tolik odkazů, že pouze hlupec tvého formátu by si snadno nedohledal moje bydliště a kontakt ...Nataša je senilní a tlačí se jí sádlo na mozek. Ty jsi sice mladší ale o to hloupější. Proč máš neustále tendence ukazovat světu svoji blbost? Teď dej pac a dostaneš piškótek.🙂🙂🙂 *6552*


1  

| Předmět: RE: Stratos
07.01.23 19:36:12 | #16165 (1)

...asi tak. Cim vic se snazis vztekle obhajovat, tim se vic odkopavas. Nadavat do hlupaku umi kazdy blb . Proc bych mel dohledavat kdo jsi, kdyz vim, ze nejsi ta, na kterou si hrajes. Vrtej do toho porad dokola, kdyz te to bavi..... *15196*


1  
 #16164 

| Předmět: RE: RE: Stratos
07.01.23 19:42:20 | #16166 (2)

Rochn{š se v tom stále jenom ty, Voříšku. *6426*


 #16165 

| Předmět: RE: RE: Stratos
07.01.23 19:44:14 | #16167 (2)

Já ti nenadávám. Pouze konstatují, že jsi hlupák... Jenže hlupák nikdy nepochopí, že je hlupák. *16449* *6554*


 #16165 

| Předmět: RE: RE: RE: Stratos
07.01.23 19:46:23 | #16168 (3)

Klidne si posluz ty ukazkova samaritanko. Jen kecas a predvadis se. Me ty tvoje urazky neublizi, ale ty se predvadis v plne parade....


1  
 #16167 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Stratos
07.01.23 19:51:36 | #16169 (4)

Nechtěl si napsat samaritáne? Jednou jsem starý chlap, podruhé stará bába, tak si to ujasni. Máš potom z toho v hlavě větší hokej než obvykle. *23266*


3  
 #16168 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Stratos
07.01.23 19:55:49 | #16170 (5)

Napsat takovou hovadinu a jeste se tomu sama smejes *10736* Nekopej kolem sebe zoufale, nevsimej si me a klidne si oblbuj dal lidi. Zbytecne se odkopavas ted. Hezky vecer .... *15196*


 #16169 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Stratos
07.01.23 19:57:42 | #16171 (6)

Vlez mi na hrb, punťo. *23266*


 #16170 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Stratos
07.01.23 20:02:15 | #16174 (7)

Tak kde jsi, kdyz nabizis svuj hrb ???


 #16171 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Stratos
07.01.23 19:59:24 | #16172 (6)

Takhle piškotek nebude *4511* *33684* *7253*


2  
 #16170 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Stratos
07.01.23 20:02:58 | #16175 (7)

To by musel udělat haf.-)))


 #16172 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Stratos
07.01.23 20:02:59 | #16176 (7)

Schleimer....


1  
 #16172 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Stratos
07.01.23 20:01:55 | #16173 (6)

Do huby sis mě tady bral dnes ty. V mojí nepřítomnosti. Píšu někomu o někom já v jeho nepřítomnosti? Tak se prober a nebudeš za hlupáka. Vždyť jsi jenom vysírač a můžeš si s Natašou podat ruce


1  
 #16170 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Stratos
07.01.23 20:05:37 | #16177 (7)

Ty se rada predvadis a chces si ted se mnou psat, ale ja ted nemam na tebe cas. Zatim si prepocitej zamestnance, nebo udelej nejaky dobry skutek a sdel nam ho.... *688*


2  
 #16173 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Stratos
07.01.23 20:08:45 | #16178 (8)

A ty si přepočítej pejsky.-)))


 #16177 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 20:10:35 | #16179 (9)

3 ( slovy tri ) *15196*


2  
 #16178 

| Předmět:
07.01.23 09:09:42 | #16020

Pročítám diskuzi a zírám, kolik lidí žije z bolševických manter typu, že pracujeme v montovnách na cizáky, že nám tady už nic nepatří, že makáme za malé platy oproti Němcům a že bychom měli raději vystoupit z EU a stát se opět ruskou gubernií...Každý kdo má aspoň malé znalosti z ekonomie ví, že platí základní teze ZADARMO NA SVĚTĚ NIC NENÍ A NIKDO VÁM ZADARMO NIC NEDÁ...VŠE JE ŘÍZENO TRHEM - POPTÁVKOU A NABÍDKOU...Jestliže bylo Československo za první republiky jednou z nejprůmyslovějších zemí světa, tak komunisté po znárodnění ukradení) podniků způsobili jejich úpadek vlivem neefektivního kolektivistického řízení, vlivem nedostatku motivace a vlivem mravní bídy a všeobecného přesvědčení, že se o lidi i o podniky má postarat stát.případně si má každý nakrást ve skladech materiál, aby mohl po práci dělat melouchy...Jak říkal Baťa, mravní bída, je příčina, hospodářská bída je důsledek , což plattilo a platí jak v soukromém životě, tak i v politice, v řízení podniku, v řízení státu...Skutečnost, že komunisté zlikvidovali, nebo nemodernizovali prvorepublikové podniky, stalo se to, že nás západní země brzy předběhly a po roce 1989 jsme byli na tom podobně, jako Němci po druhé světové válce s vybombardovanými továrnami a městy...Němci svůj dnesšní blahobyt budovali od druhé světové války každodenní prací 77 let a to ve zdravém politickém a právním prostředí...U nás se o totéž snažíme teprve 33 let v mladém demokratickém režimu s bývalými bolševiky v čele, kteří v divokých devadesátkách rozkradli a rozprodali všechno, co mělo ještě nějakou cenu...Za to, jak bohatou zemí dnes jsme, že jsme přišli o velkou část domácího průmyslu a jak vysoké platy máme nemůžou Němci, ale můžeme si za to sami a můžou za to především naši komunističtí loupežníci, kteří dnes šíří vůči západu nenávist a říkají nám ony v úvodu uvedené mantry...Na úroveň Německa se dostaneme teprve až provedeme debolševizaci politiky a myšlení, až si svůj blahobyt tvrdě odpracujeme, až založíme tisíce nových domácích podniků, až budeme svoji výrobou zajímaví pro světové trhy...Prozatím buďme rádi za práci v subdodavatelských firmách a za platy, pro které se vyplatí zahraničním výrobcům u nás vyrábět...Ti kdyby od nás odešli kamkoliv, kde to pro ně bude výhodné, tak, se propadneme někam na úroveň Běloruska, nebo Ukrajiny a měli bychom statisíce nezaměstnaných, neměli bychom peníze na důchody a na další sociální výdaje, na údržbu infrastruktury atd. Jak jsem napsal výše, abychom jednou měli rozvinutý průmysl a vysoké platy, jako mají Němci, musíme si to nejprve poctivě odpracovat, třeba se nám to za padesát let povede, pokud se zbavíme bolševiků a ohlídáme si, abychom měli morální zásady, touhu pracovat a budovat, abychom žili ve skutečné demokracii a fungujícím právní státě, protože od toho se veškerý úspěch odvíjí.... *33664*


3  

| Předmět: RE:
07.01.23 09:11:49 | #16021 (1)

Pozdecháte hlady pokud by jste odešli z EU... *6578*


 #16020 

| Předmět: RE: RE:
07.01.23 09:24:39 | #16022 (2)

Samozřejmě, hodiny se nedají točit dozadu někam k bohatství první republiky, které se budovalo dávno před tím, za Rakousko-Uherska...Kdo chvíli stál, již stojí opodál...My jsme za socíku stáli 40. let a pak soudruzi dvacet let kradli to, co zbylo...Vlastní průmysl kromě Škodovky a několika strategických podniků a také malých a středních podniků, které stačily vyrůst toho mnoho nemáme...Němci mají rozvinutý špičkový průmysl a mají přístup na světové trhy, buďme rádi, že je máme za své sousedy a že jsme v EU...Jinak bychom byli někde na úrovni Běloruska... https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/czexit-odchod-evropska-unie-radek-spicar.A180207_181216_ekonomika_evam


 #16021 

| Předmět: RE: RE:
07.01.23 09:25:16 | #16024 (2)

Tak jako vy ? *5271*


 #16021 

| Předmět: RE: RE: RE:
07.01.23 09:30:18 | #16025 (3)

To víš,že jo...Němci taky nikde ani zmínka,že by chtěli vystoupit z EU..nedá se jsme všichni závislí na všech...


 #16024 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
07.01.23 09:31:55 | #16026 (4)

ČR taky nechce vystoupit....­......EU je pro většinu států v Evropě výhodné


1  
 #16025 

| Předmět: RE:
07.01.23 09:24:52 | #16023 (1)

Němci padají prudce do chudoby. 60 procent domácností brzy už nic neušetří

https://echo24.cz/a/SwvfC/nemci-padaji-prudce-chudoba-60-procent-domacnostii-brzy-nic-neusetri


 #16020 

| Předmět: RE: RE: RE:
07.01.23 09:33:09 | #16028 (3)

No vidíš...už doháníme Německo v chudobě *5271*


1  
 #16027 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
07.01.23 09:33:32 | #16029 (4)

Zatímco německá vláda dělá, že se nic tak vážného neděje, jedna z nejbohatších zemí světa se velmi rychle propadá do chudoby. Více než každý druhý Němec stále více naráží na své finanční limity. Podle šéfa Asociace německých spořitelen a ředitele největší německé spořitelny Sparkassen-Finanzgruppe Helmuta Schleweise brzy až 60 procent německých domácností nic neušetří a celý příjem padne na životní náklady. Schleweis to řekl listu Welt am Sonntag.


 #16028 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
07.01.23 09:37:29 | #16034 (5)

Tím chceš říct,že v česku lidi ušetří,že neví co s prachama ?Všude to stojí za kulové to píšu pořád..jen ty si stále nechceš přiznat,že jste v prdeli jako všichni ostatní


 #16029 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.01.23 09:38:45 | #16040 (6)

Ano...přiznávám­.....jsme v prdeli stejně jako Německo....


1  
 #16034 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.01.23 09:41:06 | #16042 (7)

Nejsem v prdeli, jsem v Bohumine... *3*


 #16040 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.01.23 09:44:02 | #16045 (8)

No jo.....Česko je prej v prdeli.....Německo je v prdeli.....celý svět je v prdeli......jen my se máme dobře a bavíme se *34041* *5271*


 #16042 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.01.23 09:45:51 | #16046 (9)

Nejak nechapu, proc se lidi porad bavi o negativnich vecech a vrtaji se porad dokola v nejakem hovne...


 #16045 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.01.23 09:49:17 | #16048 (10)

Protoze nic tak nepotesi jako nestesti druheho *4470* , z toho duvodu u kazde bouracky u kazde lidske tragedie je nejvic cumilu.


1  
 #16046 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 09:51:53 | #16049 (11)

Názorně vidět při čtení komentářů matky se synem v Krkonoších... *3456*


 #16048 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 09:58:27 | #16057 (11)

Staci i ta nenavist ke vsemu, co je mimo hranice CR a hlavne je trnem v oku Nemecko. Jeste lepsi je, kdyz tak nenavidi clovek, ktery se chlubil tim, ze je 75% nemec, ovsem zijici v CR. Placani hovadin na dennim poradku...


 #16048 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:02:37 | #16060 (12)

Trnem oku je Německo proto.....že nám ho tady pořád někdo předhazuje jako nějaký zázrak......ovšem realita je úplně jiná.....


 #16057 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:05:05 | #16063 (13)

...a kdo Vám to předhazuje ? Já píši všeobecně a říkám,že celý svět jde do pryč...to ty tvrdíš,že česko ale né,že tam jsou miliardáři.... *2* *2* *2*


 #16060 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:06:51 | #16066 (14)

Taky píšu všeobecně.....ty nejsi jediná česká Němka v německu ......a kdyby jsi četla pořádně....tak jsem psal že je Česko v prdeli stejně jako Německo......máš to na skle *5271*


 #16063 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:08:28 | #16071 (14)

A miliardáři tady jsou.....např. agent StB Budeš šel nahoru v minulém roce z cca 80 miliard na 91......sakra ten zchudl .... ale je to přece dobrák co myslí na chudý lid *5271* *5271* *5271*


 #16063 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:05:12 | #16064 (13)

Mam projetou celou Evropu a situace je skoro vsude stejna.


1  
 #16060 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:54:54 | #16113 (14)

Kecáš. V Kozlovicách jsi nebyl a při tom z Bohumína je to co by kamenem dohodil a zbytek došel pěšky


 #16064 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 15:23:39 | #16138 (15)

Myslis, ze jsem nebyl v Kozlovicich ?


 #16113 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 15:44:15 | #16142 (16)

Myslím, že *5195* Bo gdyby si byl, podáš kozlovické perzóně pod most aspoň skývu chleba, abych tě mohl na zdejším chatu velebit.


 #16138 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:20:48 | #16087 (12)

Hodne lidi potrebuje ke svemu stesti mit pocit, ze jsou na tom o hodne lip, nez ostatni. Dava jim to pocit sebeuspokojeni a nadrazenosti. Je to ale taky rys malosti, nesnesou srovnani s jinymi. Ceske skolstvi se staralo cela desetileti o neutuchajici nechut vuci vsemu nemeckemu a naopak se snazilo vypestovat lasku k Sovetskemu svazu.. Nemec byl ztotoznovan s nelidskym gestapakem, zatimco Rus s usmivajicim se Vanou v uniforme rudoarmejce. I na me puvodne zanechala skola neduveru k Nemcum pres nemeckou babicku a laskave pribuzenstvo v Nemecku. Teprve postupem casu a styky s nemeckymi kolegy a znamymi jsem dosla k nazoru, ze svecno je jinak.


 #16057 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 15:15:20 | #16137 (13)

Pokud je někdo postižen tímhle syndromem,nedosáhne klidu nikdy.Vždy bude někdo movitější,šťas­tnější,či pohlednější a něco,co ještě nemá.Ta klišé o uvažování našinců už bys ale měla opustit a vzít v úvahu,že právě zakazované ovoce nejvíc chutná a stokrát opakovaná lež se při dostatku inteligence nestává pravdou.Fundamentem vždy byla a bude rodinná výchova.Překva­pující zjištění,že je všechno jinak,mě tedy nehrozila. *3770*


 #16087 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 15:43:13 | #16141 (14)

V prvni casti prispevku jsem mluvila o lidech vseobecne, lidi jsou uz proste takovi.. Nasledovne jsem psala o ceskem skolstvi..neni to nsad pravda?
Bud tak od te dobroty a prestan me obvinovat mi podsouvat spatne umysly!


 #16137 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 16:13:20 | #16143 (15)

Nemohu paušalizovat,u­čitelé byli různí.(Např.naše skvělá třídní byla stará panna odkojená prvorepublikovými pravidly.) A nepodsouvám ti zlé úmysly,ale sklon ke zobecňující střelbě od boku.Vždyť nebylo větších milovníků Ameriky a všeho západního,než našinců za mých mladých let a to navzdory všudypřítomným heslům o věčné lásce k SSSR a nikdy jinak.(Ladili jsme Laxík,sháněli džíny a zpívali o Niagáře,či žlutých růžích z Texasu.) *33018*


 #16141 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 16:50:47 | #16158 (16)

Presto ne vsichni tak smysleli, byli i takovi, kteri tomu, co nam predkladali ve skole verili a veri dosud.


 #16143 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 20:32:46 | #16180 (17)

Přiznávám,že mě to překvapuje.


 #16158 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:28:31 | #16097 (12)

Vliv propagandy a indoktrinace.­..Nenávist, strach, lži a populismus jsou základní pilíře moci nedemokratických politiků...Fun­govalo to za nacistů, za komunistů a funguje to i dnes za Babišů, Zemanů, Okamurů, Klausů atd.


 #16057 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 16:24:30 | #16146 (13)

Jenomže v demokratickém režimu tě nikdo nedrží pod krkem,nenařizuje koho volit,nejsi odkázán na jednobarevné zdroje informací a lež,či manipulaci můžeš snadněji prohlédnout.(Sklon k nenávisti a strachu musí mít člověk v genech,to do tebe nikdo proti tvé vůli nenalije.)


 #16097 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
09.01.23 14:19:35 | #16251 (11)

Někteří z nich pouze nečumí,ale pomáhají.Ostatně je známo,že našinci jsou velmi solidární a v neštěstí se dokážou semknout a vzájemně si pomoct.


 #16048 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
09.01.23 14:38:53 | #16253 (12)

ano nekteri..


 #16251 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.01.23 09:52:17 | #16050 (10)

Protože není nic hezčího.....než se ráno probudit - zapnout PC a nadávat na Čechy jak jsou blbí a chudí ....pro někoho super sobota .... *5271*


1  
 #16046 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 09:55:31 | #16054 (11)

Divna zabava a jeste se k tomu nekteri radi pridavaji. Takove sebemrskacstvi nebo co to je *3*


 #16050 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 09:56:38 | #16055 (12)

O tom přece diskuze je *5271*


 #16054 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:03:51 | #16061 (12)

Tahle zvyklost je typická pouze pro našince.To pak můžeme být těžko zdravě sebevědomým národem! *24670*
Ale sleduji,že mladá generace už je jiná.Hovoří anglicky,studují v zahraničí ,netrpí mindráky malého,zrazeného národa.


 #16054 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:07:36 | #16067 (13)

A taky mladá generace,nepra­cuje..válí se na podporách,fetuje okrádá zabíjí..né všichni jsou takoví jak píšeš a to samozřejmě všude....ve světě. *9397*


 #16061 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:10:20 | #16075 (14)

Vždy záleží především na rodičích.Jakým jim jdou příkladem,jak se jim věnují.


1  
 #16067 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 15:31:15 | #16139 (15)

Není to vždy o rodičích... stačí různé partičky...špatná společnost a je malér na světě.


 #16075 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 16:16:17 | #16144 (16)

Když mají naplněný volný čas,není prostor na partičky.Ale samozřejmě strom života je zelený. *33084*


 #16139 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:39:52 | #16106 (14)

Vždy je to o jednotlivcích...Je ale pravda, že stará socialismem vychovaná generace žije v přesvědčení, že se o ně musí stát, nebo nějaký lidumilný oligarcha postarat...Mladí vědí, že pokud chtějí něčeho dosáhnout, musí na sobě pracovat...Ti co to nevědí, ti dopadnou stejně jako ti co dnes hledají spásu u Babiše, Okamury, nebo Putina...Ne tedy u sebe, ale u vůdců a diktátorů...


2  
 #16067 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 16:19:10 | #16145 (15)

Pravdu díš,že je to o jednotlivcích a mohu tě ujistit,že o běžné lidi mojí generace se nikdo nestaral- práce byla dokonce povinná a okecat se nedala. *33018*


 #16106 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:08:11 | #16070 (13)

Tady na diskuzch moc "mladych" neni a pokud ano, tak se z toho vetsinou vyklube nejaky fejk. Neznam napriklad v mem realnem prostredi cloveka, ktery ve dvaceti letech chodi agitovat a poucovat na net lidi o dve generace starsi.


1  
 #16061 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:13:39 | #16079 (14)

Jj,však taky nelze posuzovat ze sociálních sítí,ale z reálného života. *33018*


 #16070 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:26:54 | #16095 (15)

Socialni sit by mela slouzit k zabave, nauceni a pouceni. Misto toho je tady hlavni zabavou lzi, propaganda, pomluvy a hecovani.


1 1  
 #16079 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:28:31 | #16098 (16)

Je to jen další médium ke zneužívání....jako TV - Radio a tisk.....bylo je a bude....s tím nic neuděláš


 #16095 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:29:52 | #16100 (17)

Ja s tim ani nic neminim delat, ale kdyz je potreba, pokazde se ozvu...


1  
 #16098 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:31:49 | #16102 (18)

Však vidíš jak jeden člověk sem dává každý den něco z FB....absolutně nepravdivé a neověřené informace.....které se dají během pár minut dohledat......ale někoho to baví ze sebe dělat komedianta.....pár FB fanatiků tady je )


1  
 #16100 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:42:39 | #16107 (19)

A co je ověřeného a pravdivého třeba ty bludy,že bydlíme v socialním bytě atd. ? Já dávám bludy jak říkáš z FB ale nedávám bludy o lidech zde jak kdo žije,kde žije a z čeho žije a kdo ho živí nebo neživí atd. *34258* Je těžké pochopit,že z toho mám srandu..nemyslíš si snad,že tyhle bludy by mě mohly urazit,že né ?


 #16102 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:44:27 | #16108 (20)

Hmm....škoda že si pořád pleteš s kým píšeš .....to asi nepatřilo mně......já jsem tady nikdy nic takového nepsal.....nic o tvé rodině.....třeba se příště trefíš lépe do vlákna - komu to mělo patřit


 #16107 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:48:10 | #16111 (21)

Nepsala jsem konkrétně o tobě,že by jsi něco o mě a o mé rodině něco psal...koho se to týká ten se v tom najde. Psala jsem to už ..párkrát..i když jsme názorově úplně jinde..jsi slušný..a proto si tě vážím...


1  
 #16108 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:47:44 | #16110 (20)

To si vyrizuj s tou neidentifikovanou osobou, ta vi kdo jak zije, cim se kdo zivi a atd. Genialni... *9388*


 #16107 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:30:52 | #16101 (16)

Hlavní zábava pro vás jsem tady já...mě máte denně v hubách a jakékoli téma se otočí na mou osobu...nenávist ,zloba...ale já jiná nebudu...vždy říkám věci tak jak je vidím..nikdy nebudu nikomu mazat med kolem huby *35093*


 #16095 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 10:34:06 | #16105 (17)

Ze bych se zabyval tebou ??? Nejak moc si fandis... *3*


 #16101 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 16:28:08 | #16147 (18)

Asi taky nepíše konkrétně o tobě. *33018*


1  
 #16105 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 16:31:37 | #16148 (19)

Byla to reakce na muj komentar....


 #16147 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.01.23 16:36:16 | #16150 (20)

...že by jsi se v tom našel ? *4575*


 #16148