Rozcestník >> Společnost a komunity >> Svobodna diskuse bez cenzury

Informace

Název: Svobodna diskuse bez cenzury
Kategorie: Společnost a komunity
Založil: Lorak
Správci: Lorak , KamilaLiska
Založeno: 31.10.2021 19:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 38587x
Příspěvků:
1591

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Svobodna diskuse bez cenzury - Mluvte svobodne o vsem o cem chcete. Myslete pritom na to, ze vas projev je zaroven i vasi vizitkou a tak jedinou cenzurou, at je vase vlastni sebereflexe.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: Asa oznacil-zelenskeho-za-sionistickeho…
26.03.22 09:32:42 | #695

Patetické truchlení na českých médiích hlavního proudu podtrhuje úpadek české společnosti, která na jedné straně řve o genocidě při vojenské operaci Ruské armády proti neonacistickým vyvrhelům, ale na straně druhé s klidným svědomím podpoří vraždění srbských civilistů při bombardování NATO v Srbsku. A kdyby jen v Srbsku. Od roku 2003 do skončení operace v Iráku v roce 2011 zemřelo v zemi v důsledku bojových operací v Iráku přes půl milionu civilistů. Kde byli novináři, neziskovky, média hlavního proudu a politici, kteří by volali po potrestání George W. Bushe z genocidy? Kdepak, namísto křiku a demonstrací západní státy USA v operaci v Iráku podpořily a poslaly tam své expediční mise. A to samé do Afghánistánu.

https://aeronet.news/video-basar-asad-v-sokujicim-televiznim-vystoupeni-oznacil-zelenskeho-za-sionistickeho-zida-ktery-bez-mrknuti-oka-podporuje-neonacisticky-azov-protoze-zapadu-to-prave-ted-vyhovuje/?fbclid=IwAR2AIfkvJNCLsHQlQORIWA5qk7StXvQ5Af69yhifAO5NRI2OIy32K9ryDIM| Předmět: Viktor Orbán o plánech globalistů
26.03.22 01:01:50 | #693

1  

| Předmět: RE: Viktor Orbán o plánech globalistů
26.03.22 01:55:24 | #694 (1)

Ano. Orban rekl pravdu a zapomel jeste zminit, ze vedle takto rozdelene spolecnosti pak podobni lidi jak Soros dokazou uspesne resit sve pochybne ksefty a takto rozdelenym lidem i dokazou lepe vladnout manipulovat s nimi pro dosazeni svym mocenskych i majetkovych zajmu a to uz ci prostrednictvim korupce par politickych nastrcenych sasku a nebo prostrednictvym nasinych perzekuci, ktere prichazeji jako mocensky nastroj v dusledku sporu vznikajicich i v te umele rozdelovane spolecnosti.

Zname uz i z minulosti slavne dobyvatele, ktery zotrocoval jine narody s timto heslem.

"rozděl a panuj - latinsky divide et impera"

vychází z poznání, že znesvářené a rozdělené skupině se vládne snáze než skupině semknuté a vnitřně jednotné. Touto zásadou se řídili a řídí zejména účastníci politického boje, kteří se snaží vyvolat mezi svými protivníky nesváry a rozbroje, aby je pak mohli jednotlivě snadněji porazit a ovládat.

Různé zdroje připisují tento výrok Juliu Caesarovi či římskému Senátu, Filipu II. Makedonskému či jeho synu Alexandru Velikému, Prosper Mérimée uvedl jako autora francouzského krále Ludvíka XI., podle jiných je autorem Niccolò Machiavelli.


 #693 

| Předmět: zelenskyj-ostre-na-orbana-bez-se…
25.03.22 13:26:19 | #690

Ve čtvrtek večer promluvil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj k Evropské radě. Poděkoval státům ve střední Evropě a v Pobaltí za podporu, jednomu po druhém jmenovitě, u Maďarska se ale zastavil. Poslouchej, Viktore, víš, co se děje v Mariupolu? ptal se Zelenskyj napřímo maďarského premiéra Orbána, který se netají tím, že si nechce pochroumat dobré vztahy s Moskvou.

„Litva stojí za námi. Lotyšsko stojí za námi. Estonsko stojí za námi. Polsko stojí za námi. Francie... Emmanueli, opravdu věřím, že se za nás postavíš. Slovinsko stojí za námi. Slovensko stojí za námi. Česká republika stojí za námi,” vyjmenovával Zelenskyj jednotlivé členské státy, které jsou v podpoře Kyjeva aktivní.

„Protože to je to, co Rusko dělá. V Mariupolu jsou dnes také takové boty a lidé. Dospělí, děti, vnoučata. Tisíce a tisíce jich už odešly. A vy stále váháte, zda mají být sankce zavedeny? A váháte, zda povolit přepravu zbraní přes vaši zemi? A váháte, zda obchodovat s Ruskem, nebo ne? Na váhání není čas. Nastal čas, abyste se rozhodli. Věříme ve vás! Potřebujeme vaši pomoc! Věříme ve vaše lidi! Věříme v Evropskou unii a věříme, že v rozhodující chvíli bude s námi i Německo,” apeloval na Orbána.

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó zopakoval, že Orbánův kabinet není ochoten riskovat životy obyvatel Maďarska. „Chápeme, že pro ukrajinského prezidenta je Ukrajina a Ukrajinci to nejdůležitější. Pro nás je však nejdůležitější bezpečnost Maďarska a Maďarů,“ uvedl na sociální síti šéf maďarské diplomacie. „Uděláme vše, abychom zůstali mimo tohoto válečného konfliktu a nepustíme přes naše území dodávky zbraní, které se mohou stát terčem útoku,“ dodal Szijjártó.

https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/zelenskyj-ostre-na-orbana-bez-se-podivat-na-pamatnik-v-budapesti-a-rozhodni-se-za-kym-stojis-40391680#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=eTyyzKjGZFy-202203251133&dop_id=40391680| Předmět: RE: zelenskyj-ostre-na-orbana-bez-se…
25.03.22 15:17:37 | #691 (1)

Postoj Madarska by meli mit vsichni bez vyjimky a ten silenec Zelenskij uz by mel konecne uzavrit s Ruskem mir a prestat s tim valcemim, co Evrope skodi.


1  
 #690 

| Předmět: RE: RE: zelenskyj-ostre-na-orbana-bez…
25.03.22 17:26:37 | #692 (2)

Jenže Evropa je prodejná děvka. Navíc úplně blbá. Bude kupovat zkapalněný 3 x dražší americký plyn, aby si nerozhněvala USA. Leze Američanům do p..... . Fuj! Zapomíná, že i část Ruska je v Evropě a cítí se být Evropou, takže k ní má blízký vztah, na rozdíl od Američanů.
Biden o Ukrajině neví ani to, že v ní žijí Ukrajinci. V projevu je nazval Íránčany... Putin se chlámal smíchy. *30039*

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/usa-evropa-rusko-zemni-plyn-dohoda-dodavky-poradce.A220324_110130_eko-zahranicni_jla


 #691 

| Předmět: ukrajinci-nerozumi-proc-zapad-nemuze…
25.03.22 06:46:33 | #689

Může Ukrajina zvítězit sama? Protože na Ukrajinu proudí, jak jsme říkali, pomoc vojenská a finanční, ale žádný stát do země, kterou napadl Putin, nepošle svoje vojáky a prý ani nemůže. Západ tvrdí, že by tím riskoval rozpoutání konfliktu, možná i jaderného.

Ta pomoc přichází, dostáváme zbraně, za což jsme vděční, mimo jiné České republice. Na druhé straně samozřejmě, že bychom uvítali jakoukoliv vojenskou pomoc, třeba zřízením bezletové zóny nad Ukrajinou. Jak ze strany třeba NATO, tak i jednotlivých států. Ale vidíme, že Západ na to není připravený, že se bojí přímého střetu s Ruskem, bojí se jaderné války i když já jsem přesvědčený, že pokud teď Západ dopustí, aby Rusko porazilo Ukrajinu, tak s ním bude muset stejně bojovat.

Kdyby Putin dobyl Ukrajinu, pak by tedy byl zbytek Evropy také v nebezpečí?

No samozřejmě. O tom není žádný pochyb, že Putin půjde dál. Otázka je, kdo bude jeho dalším cílem. Buď pobaltské země nebo země střední Evropy. Takže je v zájmu Západu, aby pomohl teď Ukrajině porazit Rusko a taková šance existuje.

Bezletová zóna? Cesty k ní existují
Jednáte o tom s některými?

Jednáme. Zmínila jste Polsko, které nabídlo nějaké rozhodnutí. Může to být humanitární bezletová zóna, která bude zajišťovat dodávky humanitární pomoci Ukrajině, a to je taky jedna z variant. Ta, já bych řekl, nejsnadnější varianta je, aby Západ nám poskytl protileteckou obranu a Ukrajina by mohla tu bezletovou zónu řídit sama. Těmi moderními prostředky protiletecké obrany.

Například český premiér Petr Fiala pro Seznam Zprávy řekl, že bezletová zóna není řešení v řádu dní, tedy pokud někdo nechce vstoupit do 3. světové války. Samozřejmě tímto se hodně operuje. Podle vás, vy berete Putinovy hrozby použití jádra vážně, nebo jen zastrašuje?

Nevidím Putinovi do hlavy, ale musíme si uvědomit, že když se necháme Putinem zastrašit a nepostavíme se mu, neznamená to, že nám nebude vyhrožovat válkou i potom, když získá Ukrajinu. A já jsem přesvědčen, že to bude dělat. Takže řešením je prostě teď zničit ruskou ekonomiku, aby Rusko nemohlo válčit a poskytnout Ukrajině co nejvíce zbraní.

Divák se ptá: Obáváte se, že bude třetí světová válka?

V určitém smyslu světová válka už je, protože to není jen Ukrajina, na kterou zaútočil Putin. Putin zaútočil na celý civilizovaný svět, na Evropskou unii i na Českou republiku. Jen vede tu válku jinými prostředky – dezinformacemi, kybernetickými útoky, ekonomicky, energeticky a tak dále. Takže jsme všichni ve válce. V určitém smyslu už to je 3. světová válka. Sice Putin nejdříve použil vojenskou sílu na Ukrajině, ale to neznamená, že bude posledním cílem.

Evropská unie projednává další soubor sankcí namířených proti Rusku. V pořadí v pátém balíku se chce zaměřit hlavně na ropu. Úplné odstřižení od ropy a plynu se ale úplně nepovažuje za reálné. Vy si dokážete představit situaci, kdy by se Evropská unie a její státy kompletně těchto surovin z Ruska vzdaly?

Náš postoj je jasný. My bychom to samozřejmě uvítali, protože si myslíme, že celý civilizovaný svět, nejen Evropská unie, by měl izolovat Rusko úplně. I z toho obchodního hlediska. To znamená přerušit celý obchod.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rozhovory-vyzva-ukrajinci-nerozumi-proc-zapad-nemuze-zastavit-utrpeni-rika-velvyslanec-195068#source=hp&seq_no=10&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=mYBU4pK8R95-202203250527&dop_id=195068&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: "Vražedný diktátor bez duše."
25.03.22 06:36:41 | #688

„Putin je vražedný diktátor.“ To a mnoho dalšího řekl americký prezident Joe Biden o ruském lídrovi. „Už dřív o něm řekl, že je zabiják, načež se sešli na summitu. Takže znamená to vůbec něco? Putin má hroší kůži,“ říká americký politolog Alexander Cooley.

Americký prezident Joe Biden se totiž neostýchal barvitě popisovat Vladimira Putina jako zabijáka či člověka bez duše, což mu ostatně řekl už před jedenácti lety při osobním setkání. Před pár dny kvůli Putinově válce na Ukrajině přidal další nepěkná označení jako válečný zločinec a vražedný diktátor.

Zatímco postoj Bidena vůči Putinovi je veřejně známá věc, názor šéfa Kremlu na amerického prezidenta je podle Cooleyho mnohem méně zřetelný: „Zdá se mi, že Vladimir Putin cítí jakýsi odpor nejen k Bidenovi, ale celkově k takové skupině expertů na zahraniční politiku a Rusko – k těm, kteří Rusko označují za upadající nebo pouze regionální mocnost. A myslím si, že Putin může třeba zpochybňovat, jestli na to Biden vzhledem ke svému věku ještě má a tak dál. Ale jinak je pro něj Biden předvídatelný.“

„V Americe byly vždy tendence odbýt Rusko jako potenciální problém s tím, že jde o upadající, regionální mocnost. A síla ruské revizionistické nespokojenosti nebyla – evidentně – doceněna. Což teď vidíme. Americká zahraniční politika má celkově tendence se vracet k devadesátkové rétorice, že USA jsou nepochybně globálním lídrem a hegemonem a že jsou přítomny všude po světě. Éra světového hegemona je ale pasé už dobrých pár let,“ poznamenává v Checkpointu politolog z Kolumbijské univerzity.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-checkpoint-putin-pomohl-dostat-bidena-do-bileho-domu-rika-americky-politolog-195206#source=hp&seq_no=5&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=yFQruy6chm7-202203250517&dop_id=195206&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: o-bude-s-ruskym-zlatem
25.03.22 06:26:33 | #687

Rusko léta budovalo velké zásoby zlata, což je aktivum, ke kterému se centrální banky mohou obrátit v případě krize. Jenže pro ruskou centrální banku může být nyní jeho prodej obtížný – po „krvavém“ zlatu totiž nikdo netouží.

Článek
Ruská centrální banka od poloviny roku 2000 zvýšila své zlaté rezervy téměř šestinásobně, a vytvořila tak pátou největší zásobu na světě. Ruské zásoby zlata činí asi 2300 tun v hodnotě téměř 140 miliard dolarů. Ruská centrální banka by právě toto aktivum mohla teoreticky prodat, aby podpořila domácí měnu, která se výrazně propadla od ruské invaze na Ukrajinu. Pro představu, zásoby zlata České národní banky činí přibližně deset a půl tuny.

„Rusko v uplynulých letech nakupovalo zlato právě z toho důvodu, aby bylo připraveno na situaci, jaká teď nastala po invazi na Ukrajinu. Ale pokud s Ruskem nikdo nebude obchodovat, nemělo hromadění zlata význam,“ tvrdí pro agenturu Bloomberg Fergal O'Connor z Cork University Business School.

Má to však jeden háček. Skupina amerických senátorů chce uvalit sekundární sankce na všechny subjekty, které ruské zlato nakupují nebo prodávají. Tento krok by měl dále ztížit ruské transakce se zlatem a může od nákupu ruského zlata odradit i banky v zemích, jako je právě Čína a Indie. Možnosti Moskvy snižuje i to, že Peking se chce vyhnout dopadům amerických sankcí.

„Myslím si, že i Indie a Čína jsou dostatečně opatrné na to, aby se do této ukrajinské války nezapletly. To znamená, že pokud ruské zlato nakupovat budou, provedou to jen v malé míře. Rozhodně to nebudou dělat v takovém množství, jaké Putin potřebuje,“ uvedla Rehmanová z George Washington University.

Prodej na domácím trhu
Prodej zlata do zahraničí však není jediným krokem, který může Putin se zlatými rezervami udělat. I když by to bylo spíše projevem zoufalství, Putin by se mohl pokusit prodat zlato vlastním lidem, tedy spoléhat se na vnitřní trh. „Tím, že by ruským občanům umožnil směnit rubly za zlato, by fakticky zavedl zlatý standard,“ říká Rehmanová.

Také jiné země se v době sankcí uchýlily ke zlatu nebo se o to alespoň pokusily. Podle bývalého guvernéra lybijské centrální banky Farhata Bengdara prodal například diktátor Moammar Kaddáfí část libyjských rezerv, aby mohl platit vojáky během povstání.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-otazka-za-140-miliard-dolaru-co-bude-s-ruskym-zlatem-195033#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=54GHGZntcjr-202203250517&dop_id=195033&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: Co píší v Rusku
25.03.22 06:16:30 | #686

7. března napsala státem ovládaná agentura RIA Novosti, že ruská armáda už na Ukrajině objevila 30 biologických laboratoří, které pracovaly v rámci programů Pentagonu a zřejmě vyráběly biologické zbraně. V rozporu s mezinárodním právem se prý pracovalo „s patogeny moru, antraxu a brucelózy ve lvovské biologické laboratoři a s patogeny záškrtu, salmonelózy a úplavice v laboratořích v Charkově a Poltavě“. Důkazy však agentura nezveřejnila žádné.

Ve zprávě se píše, že se investiční fond Rosemont Seneca, za kterým stojí Hunter Biden, podílí na financování vojenského biologického programu Pentagonu na Ukrajině.

Tento program podle ruského ministerstva obrany dál platí Americká agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID), americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí – a pochopitelně také Nadace George Sorose.

V jiném textu se pak píše, že „celý vojensko-biologický systém“ na Ukrajině byl pod dohledem jaderného centra v Los Alamos. „Vědecký dohled je prováděn předními výzkumnými organizacemi včetně Los Alamos National Laboratory, která vyvíjí jaderné zbraně jako součást projektu Manhattan,“ cituje web Kirillova.

Hlavní zprávou dne byla na prakticky všech ruských zpravodajských webech informace, jak se prezident Vladimir Putin vypořádal s nepřátelskými zeměmi tím, že je donutí platit za plyn v rublech. Události jsme se zevrubně věnovali v této analýze.

V podvečer ji vystřídaly čerstvě uvolněné informace o úspěších ruských vojsk. (Postup jednotek činil 2 km za den, uvedla Moskva.)

Ruští poslanci začátkem března jednomyslně schválili zavedení trestní odpovědnosti s možností uložit až 15 let vězení za dezinformace a za to, co ruské úřady vyhodnotí jako lživé zprávy o ruské armádě. Přísné tresty hrozí také za diskreditaci ozbrojených sil a za výzvy k protiruským sankcím. Moskva invazi na Ukrajinu označuje jako „zvláštní vojenskou operaci“ s cílem „demilitarizovat a denacifikovat“ Ukrajinu.

Kreml a jím řízená média pak dál pokračují v šíření informací, které mají dokládat, že ruská armáda na Ukrajině v žádném případě neútočí na civilní obyvatelstvo. Za všechny ztráty mohou jen a pouze ukrajinští nacionalisté a jiní bandité, kteří si z nebohých lidí dělají živé štíty; je tedy správné, že to tam Rusko přišlo vyčistit.

„Nacionalisté v Charkově zastřelili civilisty na dvoře jejich domu, když vyšli ze sklepa hledat vodu a jídlo,“ píše TASS. A Mizincev mluví o hromadném vyvražďování civilistů ukrajinskými radikály.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-co-pisi-v-rusku-stopka-za-nespolehlive-spolecensky-vyznamne-informace-195129#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=RqU9nYXnE8u-202203250457&dop_id=195129&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: Kdo jsou Putinovi oligarchové
25.03.22 02:21:19 | #685


| Předmět: Nemáš svědomí (z arménštiny)
24.03.22 23:23:32 | #684

Osm let jste si nevšímali toho, že se na východní Ukrajině bojuje, tisíce lidí včetně dětí umírá v bojích, zavírali jste před tou genocidou oči. Ukrajinci byli vyzbrojováni svým vedením s podporou USA, Rusko se však bojů neúčastnilo.

https://www.facebook.com/watch/?v=1123425711754183&ref=sharing| Předmět: Konec-stare-EU-Pryc-se-zbytecnostmi-Ben…
24.03.22 23:06:32 | #683

Ruský útok na Ukrajinu odhalil trhliny v EU i v NATO, které se projevily v tom, jak které země na něj reagovaly. Na jedné straně se loudá staré jádro EU – Německo, Francie a Itálie, na druhé svižně reagují Británie, Polsko, Česko a Pobaltí. Jak v tomto kontextu můžeme brát Fialovu cestu do Kyjeva?

V zásadě jako správný tah správným směrem, tedy přesun politické váhy od degenerujících centrálních zakladatelů EU posedlých woke politickou korektností víc než bezpečím Evropy, do jejího východního křídla, jehož těžištěm se stalo téměř 40milionové Polsko. Fialovo přimknutí k Polsku je nadějným krokem k možnému přehodnocení celého smyslu EU a NATO. Doufám, že to tak pan Fiala sám vnímá a bude v tom pokračovat. Slovinská účast naznačuje, že středoevropská V čtyřka se možná mění v pětku. Je potřeba ještě nakopnout Slováky a Maďary k pořádnému „středoevropan­ství“, které by mohlo „starou EU“ probudit k zjištění, že svět se mění jinak, než jak si zpohodlněle zvykla, a půjde v něm o důležitější věci než piplání v genderech, uměle vyvolávaném rasismu nebo pochybné dekarbonizaci. Tedy že půjde o samotné přežití svobod a práv nastolených západní civilizací. Maďaři to mají v hlavě poskládané středoevropsky správně, akorát se spletli v odhadu Ruska, čímž se bezděky přiřadili k oné staré EU, kterou tak vehementně kritizují. Británie se na rozdíl od ostatních velkých Západoevropanů chová tradičně anglosasky jako jeden z ručitelů bezpečnosti Evropy, bez váhání a bez debaty, třebaže je od rusko-ukrajinského konfliktu nejvzdálenější a skoro by se jí nemusel týkat.

**Zatímco Evropa se od Putina distancuje co nejdál, americká média upozorňují, že Biden dál spolupracuje s Putinem na jednání s Íránem. Není to absurdní a pokrytecké?
**
To je hodně mírně řečeno. Jde o vídeňská jednání o íránském jaderném programu, o němž západní rozvědky varují, že urychlí výrobu jaderné pumy. Írán odmítá jednat přímo s Američany, a tak Biden požádal loni Rusy, aby jednání převzali. Rusové tak mají volnou ruku v byznysu s Íránem. K tomu patří íránské zakázky pro Rosatom, který tam staví jaderný projekt a dodává uran – za 10 miliard dolarů. Což elegantně obchází americké finanční sankce uvalené na Rusko a staví je do komického světla. Putina, který vyhrožuje použitím jaderných zbraní, tak dělá šéfem íránského jaderného programu. Navíc Biden Íránu vrací asi 100 miliard zablokovaných dolarů, z nichž 10 tedy půjde rovnou do Ruska. Šibalské obejití sankcí. Další část nepochybně půjde na terorismus vůči Izraeli a sousedním arabským zemím. A jako by ani to ještě nestačilo, Bidenova administrativa hodlá odstranit ze seznamu teroristických organizací íránské Islámské revoluční gardy, které teroristické útoky řídí. Proti tomu Bidenovi na vídeňské konferenci poslali protest Saúdská Arábie, Spojené a Arabské emiráty, Bahrain i Egypt.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Konec-stare-EU-Pryc-se-zbytecnostmi-Ben-Kuras-a-novy-vitr-696899