Rozcestník >> Společnost a komunity >> Svobodna diskuse bez cenzury

Informace

Název: Svobodna diskuse bez cenzury
Kategorie: Společnost a komunity
Založil: Lorak
Správci: Lorak , KamilaLiska
Založeno: 31.10.2021 19:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 38609x
Příspěvků:
1591

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Svobodna diskuse bez cenzury - Mluvte svobodne o vsem o cem chcete. Myslete pritom na to, ze vas projev je zaroven i vasi vizitkou a tak jedinou cenzurou, at je vase vlastni sebereflexe.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: putin-hraje-vabank
30.03.22 17:01:59 | #741

Ruský prezident Vladimir Putin stupňuje svoji hru vabank vůči Evropské unii a obecně Západu. Pravděpodobně totiž rozšíří okruh zboží, které Rusko bude ochotno „nepřátelským zemím“, včetně Česka, prodávat pouze za rubly.

Nyní se má opatření týkat plynu, Kreml jej však okruh dotčeného zboží patrně rozšíří o ropu, kovy, hnojiva, olejniny, uhlí, dřevo či obilniny. To je další problém pro české firmy a pro českou ekonomiku jako takovou. Česko totiž z Ruska ve velkém dováží kromě plynu a ropy také třeba právě kovy nebo chemické produkty, včetně hnojiv.

Jestliže by Rusko na platbě v rublech trvalo, což se zatím jeví jako pravděpodobné, Česko by muselo buď přistoupit na platby v rublech, nebo jít s Ruskem – jako zbytek EU – do třeba i léta trvajících sporů. Jedná se totiž o porušení smluv.

Druhá možnost znamená nejen soudní spory, ale zřejmě také přerušení dodávek. Tedy vážný problém pro již nyní těžce zkoušenou českou ekonomiku. Výpadek v dodávkách společně s růstem nákladů a inflací může vést v krajním případě k citelnějšímu ekonomickému propadu a k propuštění stovek tisíc lidí v ČR už v horizontu 24 měsíců.

https://www.newstream.cz/nazory/lukas-kovanda-putin-hraje-vabank-cesi-na-to-doplati-bez-ohledu-na-vysledek?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=722020&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=722020&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=SeKgY23pHyH-202203301215&dop_id=15961597| Předmět: Fialovi-novinari-a-lide-za-nim-Babis-v…
30.03.22 16:08:10 | #740

Stávající vláda neustále pokračuje ve své předvolební rétorice, že za všechno může Babiš. Je moc dobře, že aktivně řeší pomoc Ukrajině, ale nechápu, proč dávají českým občanům najevo, že pro ně nejsou důležití. Paní Pekarová to dokonce přímo řekla, že vláda se nemá starat o lidi. Jestliže je do Ukrajiny ponořen pan premiér a neřeší nic jiného, mohl by někoho ve vládě pověřit, aby se zabýval problémy českých občanů. Předpokládám, že kvůli tomu lidé pětikoalici volili.

Zásadně odmítám nesmyslnou hlášku pana Fialy, že já někoho rozeštvávám. Ukrajincům pomáhám, jako jediný český politik jsem byl na slovensko-ukrajinské hranici, zachránil jsem téměř tisíc volyňských Čechů, posílám svoje peníze na pomoc pro uprchlíky, teď pomáháme s Domem dobra. Hnutí ANO jako jediná strana na uprchlíky dala peníze, konkrétně 10 milionů korun. Pomáháme v terénu a myslím, že dost výrazně. To ale neznamená, že nebudeme kritičtí a poukazovat na to, že se vláda na české lidi vykašlala a za těch 100 dní pro ně neudělala vůbec nic. Vlastní problémy se snaží házet na mě a na hnutí ANO. Neuvěřitelné, s jakou intenzitou dokážou lhát.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Fialovi-novinari-a-lide-za-nim-Babis-v-PL-zajel-do-hodne-citlivych-vod-697535?fbclid=IwAR03GHeYC7LikCmDx-oL8XYDsyXkNT3D4N8EBsMkoPrDmulNVXQKwaAW8Bk| Předmět: polsko-konci-s-ruskou-ropou-i-uhlim
30.03.22 12:55:12 | #738

Ukončení dovozu ruské ropy a ropných produktů do konce roku 2022 oznámilo také Spojené království a embargo na dovoz ruské ropy uvalily začátkem března také Spojené státy.

Příjmy z dodávek ropy, zemního plynu a uhlí představují podle odhadů až 80 procent příjmů rozpočtu Ruské federace, a jde tak o hlavní zdroj příjmů pro financování invaze na Ukrajinu.

Země EU se však dosud nedohodly na společném embargu surovin z Ruska. Zatímco Polsko a pobaltské státy volají po úplném zákazu dovozu ropy, uhlí a plynu z Ruska v rámci sankcí za invazi na Ukrajinu, další země jako Německo, Maďarsko nebo Nizozemsko to z ekonomických důvodů odmítají.

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/polsko-konci-s-ruskou-ropou-i-uhlim-oznamil-morawiecki-40392170| Předmět: Eduard Chmelar o Zelenském
30.03.22 12:40:00 | #737

Eduard Chmelar o Zelenském

?t=81


| Předmět: Konec Globalizace, Prohra EU, Boj…
30.03.22 12:27:33 | #736

Konec Globalizace, Prohra EU, Boj velmocí na pozadí války na Ukrajině. Otálení = cesta k stabilitě?| Předmět: 12-000-kc-za-ukrajince-domu-cesi-se…
30.03.22 11:57:55 | #735

Podle ministra by podpora od státu měla přispět na srovnání části nákladů a ocenit „dobré srdce“ a pomoc lidí. „Nechci, aby to bylo obráceně – že pomáháme proto, že za to dostáváme peníze,“ dodal šéf resortu práce.

https://applemag.eu/12-000-kc-za-ukrajince-domu-cesi-se-predhaneji-kdo-jich-vice-ubytuje/?utm_medium=traffic&utm_source=coolreality&utm_campaign=cr&utm_content=postfityd5b88&fbclid=IwAR3onid_CRhU6pl-CZXHPXmCAbJDfwDojqPLJ0CXIAV1D9uv231_aIkqjC0| Předmět: Zelenskyj to už přehání
30.03.22 11:36:08 | #734
?t=146


| Předmět: sto-dnu-fialovy-vlady-nocni-mura
30.03.22 10:58:15 | #733

Černý obchodník se zbraněmi
Celá situace je o to horší, že tato „černota“, na které se podílejí spolu s částí vlády a premiérových poradců zavázaných Washingtonu i překupníci se zbraněmi, nemá odpovídající krytí ani z ministerstva průmyslu, které jinak musí takovou dodávku těžkých zbraní do válečné zóny posvětit vydáním příslušných certifikátů.

To, čeho jsme nyní svědky je tedy faktické zapojení českého premiéra do struktur nelegálního vývozu zbraní. Petr Fiala se tedy fakticky stává jedním z organizátorů nelegálních obchodů se zbraněmi.

Jeden z těchto černých transportů zbraní putujících na Ukrajinu přes slovenský přechod Vyšné Německé byl zachycen slovenskou televizí Markýza. Spřátelená slovenská vláda, která patří do stejné bruselsko-washingtonské stáje jako Fialova, po konfrontaci s televizními záběry (na kterých tahače přemísťovaly na Ukrajinu pásové obrněné transportéry) sdělila, že to jde mimo slovenské vládní struktury a „práskla“, že prý vše pochází od české vlády.

Protiruským třeštěním a válečnictvím se současně pokouší zakrýt neschopnost čelit hospodářské katastrofě diktované Bruselem (Green Deal), a současně provádět operace dle diktátu Washingtonu. Když byl premiér Fiala tázán v neděli v ČT, zda vyhoví dalším požadavkům velkohubého (ukrajinského herce v roli prezidenta kyjevské pučistické junty) Zelenského, který žádá pro další boj na záchranu svého režimu už i těžké zbraně zejména tanky a letadla, Fiala nesměle špitl: ano.

Dále nechtěl celou věc konkretizovat, neboť je si vědom že se v této chvíli pohybuje mimo zákonný rámec.
Dodávky těžké techniky včetně obrněných transportérů a tanků, které Fiala přislíbil, jsou bez předchozího projednání parlamentem a vládou nezákonné a on jako premiér se jejich distribucí do míst bojů dopouští trestného činu.

https://protiproud.info/politika/6375-sto-dnu-fialovy-vlady-nocni-mura-kterou-jsme-si-neumeli-predstavit-kryje-premier-nelegalni-obchod-se-zbranemi-ukrajinske-mafie-zaplavuji-zemi.htm?fbclid=IwAR1nL5q1CykYeE4LbOui-xbT9FWU5OIpJn4o6t6KqAyAKRI2NRMd5TeFwVQ| Předmět: ukol-splnen-ted-se-budeme-soustredit-na…
29.03.22 18:04:47 | #732

„Ruské ozbrojené síly budou pokračovat ve speciální vojenské operaci, dokud nebude dosaženo stanovených cílů,“ řekl Šojgu.

Ministr prohlásil, že pokud budou realizovány plány řady zemí NATO na dodávky bojových letadel a systémů protivzdušné obrany Ukrajině, bude podle Šojgua Rusko adekvátně reagovat.

„Postoj Západu, který dodává na Ukrajinu zbraně, považujeme za nezodpovědný. Jejich nekontrolovaná distribuce mezi obyvatelstvo a žoldáky situaci jen zhoršuje a v budoucnu může vytvořit hrozbu i pro samotné Evropany,“ uvedl.

https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/ukol-splnen-ted-se-budeme-soustredit-na-hlavni-cil-rekl-sojgu-40392072#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=uSB7Vu0otVo-202203291559&dop_id=40392072&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz