Rozcestník >> Společnost a komunity >> Svobodná diskuse bez cenzury

Informace

Název: Svobodná diskuse bez cenzury
Kategorie: Společnost a komunity
Založil: -
Správci: Arion , kopretina666
Založeno: 31.10.2021 19:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 3215871x
Příspěvků:
100070

Předmět diskuze: Svobodná diskuse bez cenzury - Mluvte svobodne o vsem o cem chcete. Myslete pritom na to, ze vas projev je zaroven i vasi vizitkou. Vulgarni napadani jinych diskuteru budu mazat ,bonzování je tedy zbytečné.
Tato diskuze může obsahovat odkazy nebo příspěvky, které lze považovat za manipulační, dezinformace či fakenews.
Proto dávejte pozor a fakta sami ověřujte nejlépe z více zdrojů. Tato diskuze může obsahovat odkazy nebo příspěvky, které mohou obsahovat vulgarismy.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: /odstrizeni-plynu-hrozi-pohroma…
05.04.22 05:30:09 | #819

Pokud by Rusko opravdu „uzavřelo kohouty“ a zamezilo dodávky plynu do Evropy, přišlo by „jen o své příjmy“. V Evropě by ale mohla nastat pohroma v hospodářství, která by vyústila v rozpad společnosti. Upozornil na to ekonom a poradce české vlády Štěpán Křeček v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

„Jsme v situaci asymetrických dopadů. Rusko by uzavřením dodávek plynu přišlo jen o své příjmy, my bychom měli pohromu v hospodářství. Někde by mohl vypuknout blackout, který by vedl k rozpadu společnosti,“ varoval Štěpán Křeček.

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek podepsal dekret, podle kterého odběratelé z takzvaných nepřátelských zemí musí za ruský plyn platit v rublech, jinak jim hrozí zastavení dodávek. Své varování však odsunul, protože platby za plyn dodaný po 1. dubnu mají být realizovány až koncem dubna nebo začátkem května.

Debatuje se, zda by se evropské státy neměly odpojit od ruského plynu a ropy samy. „Byl by to pro nás obrovský problém, museli bychom určit priority, jako poslední by šly určitě domácnosti a kritická infrastruktura. Ostatní struktury bychom museli odpojovat částečně,“ uvedl Křeček.

https://cnn.iprima.cz/odstrizeni-plynu-hrozi-pohroma-blackout-a-rozpad-spolecnosti-predpovedel-ekonom-89233?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=0&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=Xl1maOJSQKW-202204050241&dop_id=16018687| Předmět: majetek-volodymyra-zelenskeho-je…
05.04.22 05:28:00 | #818

odle přehledu majetku, který Volodymyr Zelenskyj odevzdal v roce 2019, disponoval v přepočtu 96 miliony korunami. Obrovské impérium ale bývalý komik vybudoval kolem komediální a produkční společnosti Studio Kvartal 95. Hodnota mediálního impéria podle tvrzení ukrajinského serveru Liga.net jde v přepočtu do stamilionů korun.

Rodina ukrajinského prezidenta má vlastnit několik bytů v Kyjevě, nemovitost na Jaltě, byt na Kypru a pronajímá si nemovitosti v Londýně.

Podle investigativního serveru Slidstvo.info Zelenskyj ve svém majetkovém přiznání zapomněl na patnáctipokojovou vilu na italském pobřeží ve Forte dei Marmi, kterou měl zakoupit přes společnost San Tommaso SRL. Zelenskyj se nikdy k existenci toskánské nemovitosti nevyjádřil.

Podle ukrajinských novinářů Zelenskyj také vlastní automobily Land Rover, Mercedes-Benz a sbírku luxusních hodinek včetně značek Breguet, Tag Heuer nebo Rolex.

V roce 2019 ukrajinští novináři z portálu Slidstvo.info také psali, že rodina Zelenského má tučná konta mimo ukrajinské banky, statisíce dolarů má mít údajně například v Lotyšsku.

https://zivotvcesku.cz/nemovitosti-vsude-kam-se-podivas-majetek-volodymyra-zelenskeho-je-astronomicky-o-korupci-a-moralce-promluvil-miroslav-kalousek/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu| Předmět: platit-za-rusky-plyn-rubly-by-evropu…
05.04.22 05:25:47 | #817

Cenu plynu určí ruská centrální banka
Jestliže by tedy západní státy přistoupily na placení rubly, byly by tak odkázány na to, v jakém kursu jim Centrální banka Ruské federace bude rubly prodávat. Stanovení kursu by bylo čistě na její libovůli. Vlastně ani dnes si nemůžeme být zcela jisti, nakolik je současný aktuální kurs 83 rublů za americký dolar uvěřitelný. Tím spíše, že jde o téměř stejnou hodnotu jako před vpádem ruských vojsk na Ukrajinu. Pokud se tedy ruská centrální banka rozhodne kurs rublu stanovit třeba na 40 rublů za dolar, znamenalo by to pro evropské odběratele ruského plynu jeho dvojnásobné zdražení.

Putinův „rublový“ dekret je tedy pastí, do které by Západ za žádnou cenu neměl lézt. A je velmi pravděpodobné, že do ní skutečně nevleze. Jednak umí počítat, jednak už nyní například Německo čelí obrovské kritice, že se nechce ruského plynu jen tak vzdát. Ačkoli se to zdá být v tuto chvíli z říše sci-fi, alternativa vůči plynu z Ruska existuje. Tou je plyn z Norska, zkapalněný zemní plyn z USA či dalších zemí, odkud již dnes Evropská unie tuto komoditu dováží.

https://cnn.iprima.cz/komentar-platit-za-rusky-plyn-rubly-by-evropu-vyslo-poradne-draho-je-to-putinova-past-88974| Předmět: Sankce se otočily
04.04.22 17:13:30 | #816

Indie veřejně urazila vysoké emisary USA a EU a jedním dechem ocenila Rusa Lavrova!
Hyperinflace v EU a USA je prý podle některých špičkových ekonomů neodvratná!
Mazaný hlavní čínský náčelník Xi tvrdě on-line vyškolil von der Leyen a její amatérskou partu!
Ruské Iskandery poslaly dnes v noci nemilosrdně do nebe vlaky naložené ukrajinskými vojáky i s jejich novými zbraněmi.


(Náš oblíbený vtip od Číno-komunistů z Pekingu. Zdroj Global-Times)

https://www.michalapetr.com/| Předmět: aktiviste-v-praze-opet-blokuji-dopravu
04.04.22 12:05:48 | #812

Aktivisté dopravními blokádami chtějí přimět vládu, aby snížila teplotu ve školách a kancelářích a omezila tak závislost země na plynu z Ruska.

„Náš požadavek je velmi realistický a nenáročný na naplnění. Nežádáme zákaz dovozu ruského plynu. Chceme pouze, aby vláda nařídila omezení jeho spotřeby. Takové nařízení by bylo extrémně efektivní: za minimum snahy maximální výkon. Lidé umírají a je naprosto nemorální financovat ruskou invazi na Ukrajinu proto, abychom mohli pracovat v přetopených kancelářích. Topná sezóna typicky končí nejpozději v květnu. Nevidím důvod, abychom nemohli na takto krátkou chvíli omezit vytápění,” napsala mluvčí hnutí Extinction Rebellion Česká republika Veronika Holcnerová na Facebooku.

https://prazska.drbna.cz/zpravy/doprava/8596-video-aktiviste-v-praze-opet-blokuji-dopravu-jeden-z-ridicu-kopal-do-aktivisty-na-zemi.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=0&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=85BWo7XPISY-202204040846&dop_id=16010707| Předmět: rusti-diplomate-se-vysmivaji-ceskemu…
04.04.22 11:54:29 | #811

To však ruští diplomaté v Ženevě nebrali vážně a k sarkastické odpovědi na twitteru přidali posměšný obrázek cedule s čivavou na plotu Bílého domu s popiskem v češtině: "Prát se sice neumím, ale funguji jako alarm."

Kyjev 31. března (ČTK) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odvolal ukrajinské velvyslance v Gruzii a Maroku. Diplomaté podle prezidenta nedělali dost pro to, aby tyto země přesvědčili k podpoře Ukrajiny a odsouzení Ruska za invazi, informovala agentura AP.** „Při vší úctě, pokud nebudou zbraně, nebudou sankce, nebudou omezení pro ruský byznys, tak si prosím hledejte jinou práci,“ řekl Zelenskyj** ve svém nočním videu k národu.

https://echo24.cz/a/STQPD/rusti-diplomate-se-vysmivaji-ceskemu-ministerstvu-zahranici-cesi-jsou-pry-americti-psicci?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=0&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=yMRfgy8yLDJ-202204040733&dop_id=15996673| Předmět: masakr-v-buce-ma-zablokovat-jednani-
04.04.22 11:52:12 | #810

Rychlost, s jakou jsou šířena prohlášení o Buče, nenechávaná podle Zacharovové „nikoho na pochybách, kdo si ten příběh objednal“, uvedla v neděli večer v televizi Rossija 1.

Moskva masakr popírá
Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že jeho vojáci opustili Buču už 30. března a záběry zmasakrovaných obyvatel se objevily až o čtyři dny později, „když do města dorazili příslušníci ukrajinské tajné služby SBU”.

Ministerstvo obrany také citovalo čtvrteční prohlášení starosty Buči Anatolije Fedoruka, že ve městě nejsou žádní ruští vojáci. O žádných obětech se nezmiňoval.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/masakr-v-buce-ma-zablokovat-jednani-o-miru-tvrdi-moskva-40392662#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=NyiIQ3HLakx-202204040842&dop_id=40392662&source=hp&seq_no=5&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varCC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: RE: masakr-v-buce-ma-zablokovat-jednani-
04.04.22 12:14:07 | #813 (1)

Už jsem psala na svojí diskusi, že věřím spíše té ruské verzi než tomu, co říkají Ukrajinci. Co dokáží dělat za zvěrstva lidé z Azova a Pravého sektoru, snad víme všichni. Těm opravdu na lidských životech nezáleží.


1  
 #810 

| Předmět: RE: RE: masakr-v-buce-ma-zablokovat…
04.04.22 13:01:15 | #814 (2)

Ano na Ukrajine je hromada zlocinne jednajicich banditu podporovany USA i zlocinnou vladou Ukrajiny.| Předmět: RE: RE: RE: masakr-v-buce-ma-zablokovat…
04.04.22 13:10:59 | #815 (3)

To je ta potíž. Jsou schopni všeho, s požehnáním USA.


 #814 

| Předmět: Ukrajina rozvedla se svým manželem…
04.04.22 10:51:58 | #809

Před více než 20 lety se Ukrajina rozvedla se svým manželem Ruskem. Z tohoto manželství se narodily děti. Manžel (Rusko) byl velkorysý a odkázal své ženě velké dědictví a dokonce zaplatil manželčiny dluhy - 200 miliard dolarů. Po rozchodu začala žena flirtovat s vesnickým chuligánem (USA) a bandou lupičů (Západ). Manželka začala poslouchat jen jejich názory a spolu s nimi začala útočit na svého bývalého manžela. Manžel se rozzlobil a odvedl jí jediné dítě - Krym. Rozzuřená bývalá manželka prohlásila, že se obrátí na NATO, aby svého bývalého manžela donutila k vrácení Krymu silou.

Americký chuligán se však nechtěl ženit a nechtěl se dostat do sporu s jejím bývalým manželem - Ruskem. Plánoval však, že s pomocí ženy (Ukrajiny) bude moci ponížit jejího bývalého manžela - Rusko. Žena byla špatná matka a čas od času bila své děti – v Luhansku a Doněcku. Děti plakaly a hledaly pomoc u svého otce, který jim čas od času pomáhal materiálně i finančně a hádal se s bývalou manželkou. Všechno však bylo marné.

Hlavní bandita, který hádku a spor vyvolal, využíval ženu k tomu, aby získal její bohatství. Neustále ji podněcoval k hádkám a dával jí různé dary (uniformy, zbraně, vybavení, prošlou techniku). Žena se rozhodla, že má ochránce, na kterého se může spolehnout, začala být drzá a začala svého bývalého manžela provokovat. Jeho trpělivost však došla ke konci. Spolu se svým příbuzným (Bělorusem) začal bojovat za ochranu svých dětí - Doněcka a Luhanska. A tak se žena spolu s chuligány (EU a NATO) vyděsila. Hlavní násilník a chuligán (USA) odmítl pokračovat v provokování a nadávání jejímu bývalému manželovi a nechal ženu s jejím bývalým manželem o samotě (tváří v tvář). Muž se nyní ujímá kontroly nad dětmi a majetkem, který odkázal své ženě.| Předmět: slovensky-ministr-hospodarstvi…
04.04.22 05:45:28 | #808

„Slovenský plynárenský průmysl by musel nejdříve nakoupit rubly za eura a poté za rubly koupit od ruského Gazpromu plyn,“ líčil novinářům předseda slovenské vlády, jak by musela transakce probíhat podle kremelských požadavků. Podle Hegera by tím ale Slovensko už nebylo na Rusku závislé pouze energeticky, ale navíc i finančně.

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/slovensky-ministr-hospodarstvi-pripustil-platbu-za-plyn-v-rublech-40392642#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=kci3YAx1PCX-202204040337&dop_id=40392642&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest191_vzhled_clanku_na_tel_varCC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: orban-ma-na-dosah-dalsi-vitezstvi
04.04.22 04:26:13 | #807

Spor se kromě výše zmíněných témat vede i o takzvané vnitrostátní konzultace, ve kterých se Orbánova vláda umně napsanými zavádějícími otázkami ptá Maďarů na jejich postoje, omezení fungování neziskových organizací, vyvolávání nenávisti vůči sexuálním menšinám a dalším skupinám a mnoho dalšího.

Permanentní mobilizace vnějším nepřítelem
Navzdory tomu, nebo možná i díky tomu, od roku 2010 vyhrála Orbánova strana všechny volby. Vždy dokáže své voliče mobilizovat.

Například v parlamentních volbách v roce 2018 i ve volbách do Evropského parlamentu o rok později popoháněl lidi k volebním urnám tématem muslimské migrace, ochrany tradic a kontrastu k „pokřivenému Západu“ či spiknutím blíže neurčené mocnosti.

I na základě sporu s unijními institucemi vyvolává Orbán dojem, že vlastně nemá v politice ústavní většinu, ale je sám ohroženou menšinou.

Roli hrál i strach před terorismem v Evropě a také kontinuální rétorika obrany křesťanství. I v otázce náboženství přitom Orbán prošel proměnou. Ještě na přelomu 80. a 90. let se považoval spíše za ateistu, což se změnilo zřejmě pod vlivem jeho manželky Anikó Lévaiové.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-stredni-evropa-u-moci-uz-je-dele-nez-merkelova-orban-ma-na-dosah-dalsi-vitezstvi-196542#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=IJSi2fGrzbv-202204032316&dop_id=196542&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest191_vzhled_clanku_na_tel_varCC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz