Rozcestník >> Společnost a komunity >> Svobodná diskuse bez cenzury

Informace

Název: Svobodná diskuse bez cenzury
Kategorie: Společnost a komunity
Založil: -
Správci: Arion , kopretina666
Založeno: 31.10.2021 19:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 3262410x
Příspěvků:
101916

Předmět diskuze: Svobodná diskuse bez cenzury - Mluvte svobodne o vsem o cem chcete. Myslete pritom na to, ze vas projev je zaroven i vasi vizitkou. Vulgární napadání jiných diskutujících se budou mazat .
Tato diskuze může obsahovat odkazy nebo příspěvky, které lze považovat za manipulační, dezinformace či fakenews.
Proto dávejte pozor a fakta sami ověřujte nejlépe z více zdrojů. Tato diskuze může obsahovat odkazy nebo příspěvky, které mohou obsahovat vulgarismy.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: vytvořit v Pobaltí, Polsku či Rumunsku…
07.04.22 17:05:52 | #861

Nejvýše postavený americký generál doporučil v reakci na ruskou hrozbu vytvořit v Pobaltí, Polsku či Rumunsku nové americké základny, na nichž by rotovaly skupiny vojáků. Šéf sboru náčelníků štábů Mark Milley tuto myšlenku dnes formuloval při slyšení ve výboru Sněmovny reprezentantů. Vyjádřil přitom názor, že řada zemí na východě Evropy by velmi ráda hostila americké mise a mimo jiné by zaplatila za vybudování základen.| Předmět: Peníze evropských daňových poplatníků…
07.04.22 17:03:27 | #860

11:36

Evropa se chystá zakázat dovoz ruského uhlí, podle předsedy Evropské rady Charlese Michela bude dříve nebo později potřeba zakázat i ruskou ropu a plyn.

"Peníze evropských daňových poplatníků za žádných okolností nemohou jít Rusku. Tyto sankce nebudou ty poslední," připojila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. O potřebě snížit závislost na Rusku mluvil také šéf unijní diplomacie Josep Borrell: "Ukrajině jsme poslali miliardu eur. Zdá se to hodně, ale miliardu eur platíme Putinovi každý den."| Předmět: Orbán: Je třeba všímat si všech…
07.04.22 17:00:28 | #859

16:21

Na dotaz ohledně ukrajinského města Buča u Kyjeva, kde byly po odchodu ruských vojsk objeveny desítky zabitých civilistů, maďarský premiér Viktor Orbán podle agentury AFP odpověděl způsobem, který se vymyká z vlny západních odsouzení, a sice že je třeba všímat si všech válečných zvěrstev a také vést v patrnosti, že "žijeme v éře rozsáhlých manipulací". Orbán požadoval nezávislé a nepodjaté vyšetřování a vyzval k ochraně civilistů za "jakoukoli cenu".| Předmět: RE: Orbán: Je třeba všímat si všech…
08.04.22 11:53:41 | #866 (1)

Osobne si myslim, ze je to prace zlocinnym Banderovskych Ukrajincu. Dokonce pod mrtva tela nastrazuji i miny.| Předmět: RE: RE: Orbán: Je třeba všímat si všech…
08.04.22 11:57:04 | #867 (2)

Jsem téhož názoru.
To by jim odpovídalo. *11435* *7118* *15395*


 #866 

| Předmět: bude Rusko bude dál splácet svůj vnější…
07.04.22 16:56:27 | #858

14:54

Podle mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova bude Rusko dál splácet svůj vnější dluh v rublech, dokud budou jeho devizové rezervy blokovány západními sankcemi. Mluvčí Kremlu ve středu uvedl, že Rusko má veškeré finanční prostředky potřebné k tomu, aby dostálo svým dluhovým závazkům. Dodal, že případná platební neschopnost země by byla pouze umělá. "Pro skutečnou platební neschopnost neexistuje žádný důvod," prohlásil.| Předmět:
07.04.22 14:47:04 | #857

Lidska spravedlnost prosazovana nasilnou cestou je i odsouzenim pro toho, kdo ji sam takovou cestou prosazuje.

„Mír nemůže být držen násilím, může jej být dosaženo pouze porozuměním.“
„Víra, že lze dosáhnout bezpečnosti vyzbrojováním národů, je osudnou iluzí.“
"Žádný problém nemůže být vyřešen na stejné úrovni myšlení, která jej stvořila."
„Hodnota člověka není v tom, co udělal pro sebe, ale pro jiné.“

Albert EINSTEIN

Lidi jenz jsou psychicky postizeni a pachani nasili jinym lidem casto i bez nejakych vycitek svedomi by meli byt izolovani a leceni. Problemem dnesniho sveta ale je, ze prave podobni lidi maji v tomto svete velkou moc a dostavaji se do vyznamnych mocenskych postaveni ve kterem pak mohou napachat jeste vice skody. Egoisticke smysleni je ale ve vecsi ci mensi mire problemem kazdeho zijiciho cloveka na teto zemi.

Fyzickymi zbranemi, ale nelze nad tyranii a zlocinnym jednanim podobnych lidi zvitezit. Vyzaduje to zmenu mysleni lidi a probuzeni k chovani, kde si uvedomujeme jednotu a ze vsechno co rozsevame pak i sami sklizime. Musime predevsim zvitezit sami nad sebou a vyhrat tu bitvu s vlastnim egem a dat misto toho vice prostoru tomu co je ve spojeni s Laskou.

V dnesnem svete uz jedinou nadeji na uzdraveni zustava jen ten, kdo cloveka stvoril a naucil ho i milovat. Pouze jeho mocensky zasah muze byt spravedlivym resenim a zachranou pro zivot na teto zemi.| Předmět: Putin je hvězdou Afriky
07.04.22 13:57:22 | #856

"Putin chce pozdvihnout svou zem, nemá na rukou otrokářskou ani kolonizační krev. I když to není můj mesiáš, dávám mu přednost před všemi těmi zatracenými africkými prezidenty podřízenými západní oligarchii," prohlásil na videu zastánce panafrikanismu Kemii Seba. Podobně se vyjádřil i vůdce jihoafrické radikální levice Julius Malema: "Říkáme NATO a Americe, že už je nepodporujeme. Jsme s Ruskem a chceme mu poděkovat. Dejte jim (Západu) lekci, potřebujeme nový světový pořádek, unavuje nás přijímat rozkazy Američanů."

https://www.msn.com/cs-cz/lifestyle/cestov%C3%A1n%C3%AD/putin-je-hv%C4%9Bzdou-afriky-na-kontinentu-buj%C3%AD-dezinformace-i-protiz%C3%A1padn%C3%AD-n%C3%A1lady/ar-AAVXhJi?ocid=msedgntp&cvid=56d576140cf24d60ba1f68c65e8d81e9| Předmět: Skálova simultánka - aktuálně
07.04.22 11:29:03 | #855

1  

| Předmět: ve-svete-kazdou-minutu-zemre-hlady-11…
07.04.22 11:17:54 | #854

****Globální vojenské výdaje se navzdory pandemii v uplynulém roce podle Oxfam zvýšily o 51 miliard dolarů, což je nejméně šestinásobek částky, kterou OSN potřebuje k zastavení hladu ve světě.

Za největší "ohniska hladu" zpráva Oxfam označila Afghánistán, Etiopii, Jižní Súdán, Sýrii a Jemen, tedy země, které se potýkají s konflikty.

Maxmanová poznamenala, že hlad se nadále využívá jako válečná zbraň vůči civilistům. "Lidé nemohou žít v bezpečí či získat jídlo, když bombardují jejich trhy a ničí jejich plodiny a hospodářská zvířata," uvedla.

Oxfam v této souvislosti vyzvala vlády, aby ukončily konflikty, které způsobují hladomor, a aby umožnily humanitárním organizacím pomáhat ve válečných zónách. Organizace také apeluje na dárce, aby finančně podpořili snahy OSN zmírnit hlad.

Globální oteplování a ekonomické dopady pandemie mezitím způsobily čtyřicetiprocentní růst světových cen potravin, což je nejvíce za posledních deset let. Podle Oxfam nese tento růst cen značný podíl na zvýšení počtu hladovějících ve světě.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/oxfam-ve-svete-kazdou-minutu-zemre-hlady-11-lidi/2062007
| Předmět: podivej-je-nazivu-rekli-ukrajinci-a…
07.04.22 10:59:19 | #853

„Je stále naživu. Natočte si ty lupiče. Podívejte se, je stále naživu. Dýchá,“ říká muž o zraněném zřejmě ruském vojákovi, který má přetaženou bundu přes hlavu. Příslušník ukrajinské armády poté muže dvakrát střelí. Na video zveřejněné na Telegramu upozornil americký The New York Times a prohlásil ho za ověřené.

Ruský voják se ale stále hýbe, Muž v ukrajinské uniformě na něj znovu vystřelí, a až poté se muž definitivně přestane hýbat. Následné záběry ukazují, jak příslušníci ukrajinských sil slaví, že se jim podařilo zneškodnit ruské okupanty. Těch na silnici v kalužích krve leží minimálně pět, jeden z nich má ruce svázané za zády. Slavících mužů je na videu přibližně deset. Podle agentury Unian jsou mezi nimi i příslušníci legie z Gruzie.

Video zveřejněné v pondělí pochází podle New York Times z oblasti nedaleko města Buča a postřílení vojáci byli pravděpodobně zajatí Rusové.

https://cnn.iprima.cz/podivej-je-nazivu-rekli-ukrajinci-a-strileli-do-ruskeho-vojaka-americane-video-overili-89477?fbclid=IwAR2ec66mbTtJK8DjxnsFSHnufKhhz8S35QgjDfMAqAOHJyuBNWq93fB6BFg| Předmět: putinuv-valecny-projev-vyzva…
07.04.22 01:48:13 | #852

Pokud jde o naši zemi, po rozpadu SSSR se nás při vší nebývalé otevřenosti nového moderního Ruska a jeho ochotě poctivě spolupracovat s USA a dalšími západními partnery a v podmínkách fakticky jednostranného odzbrojení okamžitě pokusili zatlačit, vyřídit a nadobro zničit. Přesně to se stalo v 90. letech a na počátku nového tisíciletí, kdy takzvaný kolektivní Západ aktivně podporoval separatismus a žoldácké bandy na jihu Ruska. Jaké oběti a ztráty nás to stálo, jakými zkouškami jsme museli projít, než jsme konečně zlomili hřbet mezinárodnímu terorismu na Kavkaze. Pamatujeme si to a nikdy na to nezapomeneme.

Mezi ně patří i sliby naší země, že nerozšíří NATO ani o píď na východ. Znovu opakuji: byli podvedeni, nebo lidově řečeno, prostě odkopnuti. Ano, často slýcháme, že politika je špinavá věc. Možná, ale ne tak špinavé, ne v takové míře. Takové podvodné jednání je přece v rozporu nejen se zásadami mezinárodních vztahů, ale především s obecně uznávanými morálními a etickými normami. Kde je spravedlnost a pravda? Nic než lži a pokrytectví.

Mimochodem, sami američtí politici, politologové a novináři píší a říkají, že v USA se v posledních letech vytvořila skutečná "říše lži". Je těžké s tím nesouhlasit - je to tak. Není však třeba být skromný: USA jsou stále velkou zemí, mocností, která vytváří systém. Jeho satelité nejenže se mu pokorně a poslušně podřizují, při každé příležitosti zpívají, ale také kopírují jeho chování a nadšeně přijímají jím navrhovaná pravidla. S jistotou lze říci, že celý takzvaný západní blok, který USA vytvořily k obrazu svému, je stejnou "říší lži".

Ve skutečnosti ještě donedávna neustávaly pokusy využít nás ve svém zájmu, zničit naše tradiční hodnoty a vnutit nám své pseudohodnoty, které by nás, náš lid, rozleptávaly zevnitř, ty postoje, které už agresivně vnucují ve svých zemích a které přímo vedou k degradaci a degeneraci, protože jsou proti samotné lidské přirozenosti. To se nestane, nikdy to nikomu nefungovalo. Neuspěje ani nyní.

V této souvislosti - a o situaci v Donbasu. Vidíme, že síly, které v roce 2014 provedly na Ukrajině státní převrat, chopily se moci a udržely si ji pomocí v podstatě dekorativních volebních procedur, definitivně odmítly řešit konflikt mírovou cestou. Osm let, nekonečně dlouhých osm let, jsme dělali vše pro to, aby se situace vyřešila mírovou, politickou cestou. Vše marně.

Jak jsem řekl ve svém předchozím projevu, na to, co se tam děje, se nelze dívat bez soucitu. Už se to prostě nedalo vydržet. Bylo nutné okamžitě zastavit tuto noční můru - genocidu milionů lidí, kteří tam žijí a kteří doufají jen v Rusko, kteří doufají jen ve vás a ve mne. Právě tyto touhy, pocity a bolest lidí byly hlavní motivací pro naše rozhodnutí uznat lidové republiky Donbasu.

Což je podle mého názoru důležité dále zdůraznit. Vedoucí země NATO v zájmu dosažení svých cílů podporují na Ukrajině extrémní nacionalisty a neonacisty, kteří zase nikdy neodpustí obyvatelům Krymu a Sevastopolu jejich svobodnou volbu sjednotit se s Ruskem.

Samozřejmě, že půjdou na Krym, stejně jako na Donbas, s cílem zabíjet, stejně jako trestné bandy ukrajinských nacionalistů, Hitlerových kolaborantů za Velké vlastenecké války, zabíjely bezbranné lidi. Otevřeně se hlásí i ke svým nárokům na celou řadu dalších ruských území.

Celý vývoj událostí a analýza přicházejících informací ukazuje, že střet mezi Ruskem a těmito silami je nevyhnutelný. Je to jen otázka času: připravují se, čekají na vhodný okamžik. Nyní také tvrdí, že vlastní jaderné zbraně. To nedopustíme.

Jak jsem již řekl, Rusko přijalo novou geopolitickou realitu po rozpadu SSSR. Respektujeme a budeme respektovat všechny nově vzniklé země v postsovětském prostoru. Respektujeme a budeme respektovat jejich svrchovanost a příkladem toho je pomoc, kterou jsme poskytli Kazachstánu, jenž čelil tragickým událostem a výzvám, které ohrožovaly jeho státnost a celistvost. Rusko se však nemůže cítit bezpečně, nemůže se rozvíjet, nemůže existovat, když z území dnešní Ukrajiny přichází neustálá hrozba.

Dovolte mi připomenout, že v letech 2000-2005 jsme vojensky bojovali proti teroristům na Kavkaze, bránili celistvost našeho státu a zachovali Rusko. V roce 2014 jsme podpořili obyvatele Krymu a Sevastopolu. V roce 2015 jsme pomocí našich ozbrojených sil postavili spolehlivou bariéru pronikání teroristů ze Sýrie do Ruska. Neměli jsme jinou možnost, jak se bránit.

Totéž se děje i nyní. Vám a mně prostě nezbyl jiný způsob obrany Ruska a našeho lidu než ten, který jsme nuceni používat dnes. Okolnosti vyžadují, abychom jednali rozhodně a okamžitě. Donbaské lidové republiky požádaly Rusko o pomoc.

https://www.securitymagazin.cz/defence/putinuv-valecny-projev-dvoji-metr-vymluvy-a-vyzva-ukrajinskym-vojaku-k-dezercim-1404068250.html