Rozcestník >> Společnost a komunity >> Svobodna diskuse bez cenzury

Informace

Název: Svobodna diskuse bez cenzury
Kategorie: Společnost a komunity
Založil: Lorak
Správci: Lorak , KamilaLiska
Založeno: 31.10.2021 19:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 38553x
Příspěvků:
1591

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Svobodna diskuse bez cenzury - Mluvte svobodne o vsem o cem chcete. Myslete pritom na to, ze vas projev je zaroven i vasi vizitkou a tak jedinou cenzurou, at je vase vlastni sebereflexe.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení
| Předmět: valku-proti-ukrajincum-zacal-zelenskij…
13.04.22 11:50:08 | #979

V letech 2014 a 2015, kdy občanská válka postavila Kyjev proti Doněcku a Luhansku, byly materiální a lidské škody pouze záležitostí vnitřních záležitostí Ukrajiny. Postupem času však téměř celé ukrajinské obyvatelstvo Donbasu uvažovalo o emigraci a získalo jako druhé ruské občanství. Proto byl útok Kyjeva na obyvatelstvo Donbasu 17. února útokem na ukrajinsko-ruské občany. Moskva jim v nouzi přišla na pomoc 24. února.

Chronologie je nesporná. Nebyla to Moskva, kdo chtěl tuto válku, ale Kyjev, navzdory předvídatelné ceně, kterou bude muset zaplatit. Prezident Zelenskij záměrně vystavil svůj lid nebezpečí a nese výhradní odpovědnost za to, co dnes děje.

Proč to udělal? Vladimir Zelenskij od začátku svého funkčního období pokračoval v podpoře ukrajinského státu, která začala za jeho předchůdce Porošenka zpronevěrou finančních prostředků jeho americkými sponzory a extremistům ve své zemi, banderovcům. Prezident Putin nazval ty první „skupinou narkomanů“ a druhou „skupinou neonacistů“ Nejenže Vladimir Zelenskij veřejně prohlásil, že nechce řešit konflikt na Donbasu plněním Minských dohod, ale zakázal svým spoluobčanům mluvit rusky ve školách a v administrativě, a co je horší, podepsal 1. července 2021 rasový zákon , de facto vylučující Ukrajince hlásící se ke svému slovanskému původu z požívání lidských práv a základních svobod.

Ruská armáda nejprve vtrhla na ukrajinské území nikoli z Donbasu, ale z Běloruska a Krymu. Zničila všechna ukrajinská vojenská zařízení používaná roky NATO a bojovala s banderovskými pluky. Nyní se věnuje jejich likvidaci na východě země. Prezident Putin nikdy, absolutně nikdy neřekl, že Rusko obsadí Kyjev, svrhne zvoleného prezidenta Zelenského a bude okupujovat jeho zemi. Naopak, vždy tvrdil, že jeho válečnými cíli bylo denacifikovat Ukrajinu a eliminovat zásoby zahraničních zbraní (NATO). To je přesně to, co dělá.

Západ zachvátila jakási hysterie. Všechno ruské je pronásledováno, aniž by se přemýšlel o jeho spojitosti s ukrajinskou krizí. Ruští umělci mají zakázáno vystupovat, i když je o nich známo, že jsou proti prezidentu Putinovi. Tady jedna univerzita zakazuje studium protisovětského hrdiny Solženicyna ze svých osnov, jinde vylučují Dostojevského (1821-1881), který se postavil proti carskému režimu. Zde je dirigent deprogramován, protože je Rus a tam je Čajkovskij (1840-1893) odstraněn z repertoáru. Všechno ruské musí z našeho vědomí zmizet, stejně jako Římská říše srovnala se zemí Kartágo a metodicky zničila všechny stopy jeho existence, a to do té míry, že dnes o této civilizaci víme jen málo.

Prezident Biden se s tím 21. března nijak netajil. Před publikem vedoucích podniků řekl: „Toto je okamžik, kdy se věci mění. Nastane Nový světový řád a my ho musíme vést. A musíme sjednotit zbytek svobodného světa, abychom to udělali to“ Tento nový řád by měl rozdělit svět na dva hermetické bloky; střih, jaký jsme nikdy nepoznali, bez srovnání se železnou oponou studené války. Některé státy, jako například Polsko, věří, že mohou hodně ztratit jako ostatní, ale také trochu získat. Generál Waldemar Skrzypczak tedy právě požadoval, aby se ruská enkláva Kaliningrad stala polskou .

Jak bude po odříznutí světa skutečně Moskva schopna komunikovat s tímto územím?

http://www.regionalninovinky.cz/zpravy/zpravy/valku-proti-ukrajincum-zacal-zelenskij-a-stale-v-ni-pokracuje/?fbclid=IwAR3Rz0H2k8KM5NuuvszW26ELrik1m6Pot-xGUvCjWLejtTwyjpOGUyRS-ew
| Předmět:
13.04.22 09:59:14 | #977

Krasne rano vsem| Předmět: RE:
13.04.22 11:40:47 | #978 (1)

Krásné poledne. *16920* *9540*


 #977 

| Předmět: záludnosti současné ukrajinské elity.
13.04.22 07:58:13 | #976

Poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Oleg Carev informoval o všech záludnostech
současné ukrajinské elity.
„Hlavní aktiva na Ukrajině patří politikům a oligarchům. Vlastnili média a
administrativní budovy, okrádali zemi a klamali lidi. Nikdo z níže uvedených
nevzal zbraň do rukou, všichni vyvedli své příbuzné a vybrali své finanční
prostředky do zahraničí. Všichni níže uvedení rádi obětují životy obyčejných
Ukrajinců ve snaze zůstat u koryta.

1. Zelenskyj V.A. - Rodiče a příbuzní Zelenského a jeho manželky uprchli do
zahraničí.
2. Porošenko P.A. - do zahraničí byla odvezena pouze hotovost kolem miliardy
amerických dolarů. Na zahraničních účtech je více než dvě miliardy dolarů. Děti
byly odvezeny do Spojeného království.
3. Kučma L.D., zeť Kučmy Pinchuka V.M. - více než tři miliardy je na
zahraničních účtech v Itálii, USA a dalších zemích. Všichni příbuzní i sám
Pinchuk uprchli do zahraničí.
4. Avakov A.B. - více než dvě miliardy dolarů v USA a dalších zemích. Všichni
příbuzní byli odvezeni do zahraničí.
5. Ermak A.B. , vedoucí prezidentské kanceláře – na zahraničních účtech je
zhruba jedna miliarda dolarů. Rodina je ve Spojeném království.
6. Timoshenková K.A , zástupce. vedoucí prezidentské kanceláře - více než
jeden a půl miliardy amerických dolarů vybralo na zahraniční účty. Rodina
uprchla do Spojeného království.
7. Yu. V. Lucenko , bývalý generální prokurátor Ukrajiny, vybral více než 800
milionů dolarů na zahraniční účty. Žije s rodinou ve Velké Británii.
8. Yatsenyuk A.P. , bývalý premiér Ukrajiny - na zahraničních účtech jsou více
než dvě miliardy dolarů. Yatsenyuk a jeho rodina žijí ve Spojených státech. Jen
v Miami koupil 15 luxusních chat.
9. Achmetov R.L. , oligarcha – jmění asi 15 miliard amerických dolarů. Jen v
roce 2021 „vydělal“ 6,5 miliardy dolarů zvýšením tarifů, elektřiny a energií.
Fondy jsou umístěny v zahraničí. Rodina je v zahraničí.
10. Kolomojský I.V. a Bogolyubov G.M. , oligarchové - hotovost, více než šest
miliard amerických dolarů, v zahraničí. Rodiny jsou v zahraničí.
11. Korban G.B. , nájezdník, oligarcha, hlavní viník Ilovajského kotle a smrt
tisíců vojenského personálu Ozbrojených sil Ukrajiny - vybral více než jeden a
půl miliardy dolarů na zahraniční účty, rodina žije v Izraeli.
12. Bratři Kličkovci (Vitalij a Vladimír) , oligarchové, vybrali více než dvě
miliardy amerických dolarů na zahraniční účty. Rodiny žijí v Německu a USA.
13. Jaroslavskij A.V. , oligarcha – na zahraničních účtech je více než jedna
miliarda amerických dolarů. On a jeho rodina jsou ve Spojeném království.
14. Kosyuk Yu.A. , oligarcha, majitel firmy Mironovsky Khleboprodukt - přinesl
do zahraničí více než 1,6 miliardy amerických dolarů. Všichni příbuzní byli
odvezeni do zahraničí.
15. Turčinov A.V. , bývalý i. o. Prezident Ukrajiny - více než miliarda dolarů na
zahraničních účtech. Rodina uprchla do zahraničí.
16. Nalivaichenko V.A. , bývalý předseda SBU - na zahraničních účtech je více
než 500 milionů amerických dolarů. Rodina žije v USA.
Tak si kladu otázku: Kolik z těchto "lidí" přispělo ze svých kont na pomoc
Ukrajině ???| Předmět: i-bez-gazpromu-se-da-zit-litevsky-pribeh
13.04.22 07:43:27 | #975

Aktuální rozhodnutí vlády úplně se odstřihnout od ruského plynu podle něj bylo pro část veřejnosti překvapivé. I obyvatelé Litvy se potýkají s rostoucími cenami pohonných hmot a paliv. „Všechno je teď dražší, ale lidé rozumí tomu proč,“ dodává.

Možná i spousta lidí v samotném Rusku se tomu tehdy smála…

Ano, ale my jsme kalkulovali s tím, že Putin bude čím dál tím agresivnější a bude využívat veškeré páky, které má, takže diverzifikace energetických zdrojů pro nás byla jediná možná cesta. Jak už jsem říkal, bylo to poměrně kontroverzní, protože nás to stálo spoustu peněz. Nicméně se nám ten terminál podařilo uvést koncem roku 2014 do provozu a měli jsme alternativu.

Rusko totiž nevyváží jen plyn nebo energie obecně, ale součástí tohoto „balíčku“ je také korupce. Můžete se podívat do minulosti, například na kariéru Gerharda Schrödera. Jen několik týdnů poté, co skončil v úřadu německého kancléře, nastoupil do firem z ruského energetického sektoru. Je to ryzí příklad toho, jak Rusové dokáží korumpovat i ty nejvýše postavené politiky.

Politici začali používat prvky sekuritizace společně s projektem terminálu na zkapalněný plyn. Ano, je drahý! Ale na jeho podporu zaznívaly argumenty, že jde přece o náš boj za nezávislost a že nebudeme nikdy úplně nezávislí, pokud budeme dál závislí na libovůli Gazpromu.

Myslím, že Rusko se už rozhodlo, že nestojí o spolupráci se Západem. Tohle rozhodnutí přitom podle všeho padlo už před několika lety. Politici ze Západu ale byli svým způsobem slepí k tomu, že nejenže Putin právě těmto západním politikům nevěří, ale navíc s nimi chce jít do konfrontace. Že hodlá využít každou příležitost, jak oslabit západní státy a že už se pokoušel zasahovat do volebních procesů v Německu, ve Francii nebo Velké Británii. Po celou dobu se snažil zužitkovat veškeré benefity, které dokázal vytěžit z obchodování s Evropskou unií a západním světem.

I kdyby se Evropa dokázala kompletně odstřihnout od plynu a ropy z Ruska, nemusí to stačit k tomu, aby se zhroutila jeho ekonomika. Evropská unie pochopitelně nepředstavuje celý svět. Čína, Indie a některé další asijské státy - ti všichni by měli velký zájem ujmout se ruského plynu a ropy, navíc dost možná za nižší ceny. Ten obchod by pro ně byl výhodný a na oplátku můžou Rusku nabídnout některé své technologie. Kvůli sankcím po nich bude v Rusku jistě velká poptávka.

Takový výhled pro nás není úplně pozitivní. Obecně si myslím, že končí globalizace, jak jsme ji znali. Svět se posouvá do trochu jiné fáze. A jeden ze scénářů vypadá tak, že západní země - tedy Evropská unie spolu se Spojenými státy, Kanadou, Austrálií a možná i s Japonskem - vytvoří určitý druh izolovaného ekonomického systému, v rámci kterého bude probíhat obchod, ale bude to také izolovaný systém, co se týče energií nebo technologií.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-5-59-i-bez-gazpromu-se-da-zit-litevsky-pribeh-o-nezavislosti-198121#source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-5-59-i-bez-gazpromu-se-da-zit-litevsky-pribeh-o-nezavislosti-198121#source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: rusko-pacha-na-ukrajine-genocidu-rekl…
13.04.22 07:10:37 | #974

Biden koncem března při návštěvě Varšavy na adresu Putina řekl: „Proboha, tenhle muž nemůže zůstat dál u moci. Posléze Bílý dům vysvětloval, že tím Biden nevyzýval ke změně režimu v Rusku a k odchodu Putina, ale k tomu, že je potřeba, aby Putin ztratil moc nad ukrajinským územím i v širším regionu.

"Vyjádřil jsem morální rozhořčení, které jsem vůči tomuto muži cítil. Nevyjadřoval jsem změnu politiky," upřesnil Biden o několik dní později.

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/rusko-pacha-na-ukrajine-genocidu-rekl-biden-stoji-si-za-tim-40393727#source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


1  

| Předmět: fischer-je-v-zajmu-ceska-abychom-podali…
13.04.22 06:15:37 | #973

Válečný zločinec nemůže být v čele státu, který s námi chce spolupracovat. Přijde mi pochybné i jezdit za Putinem a snažit se ho k něčemu přesvědčit. S válečnými zločinci se nejedná. Jako prezident bych v životě do Moskvy nejel. Macronovi bych doporučil, aby se s ním alespoň nebavil tak často.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-ptam-se-ja-fischer-je-v-zajmu-ceska-abychom-podali-dalsi-zalobu-na-zemana-198001#source=hp&seq_no=5&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: Skála: jak přežít důstojně konec…
13.04.22 04:29:04 | #971

Skálova simultánka - jak přežít důstojně konec globalizace a kde je to naopak bez šance| Předmět: /zelenskyj-okupanti-zamerne-mrzaci-a…
13.04.22 04:10:37 | #970

V dalším ze svých projevů Zelenskyj podotkl, že je otázkou času, kdy Rusko vlastními činy a válečnými zločiny donutí „všechny na světě, aby s federací přerušili veškeré vazby“. „V severních oblastech Ukrajiny, odkud byli okupanti vyhnáni, probíhají bezpečnostní práce. Především se jedná o odminování. Ruská vojska po sobě zanechala desítky, ne-li stovky tisíc nebezpečných předmětů,“ uvedl ukrajinský prezident.

V závěru projevu Zelenskyj zmínil, že Evropská unie nyní jedná o šestém balíčku protiruských sankcí. „Je načase, aby tento balíček byl takový, aby z ruské strany již nebylo slyšet ani slovo o zbraních hromadného ničení. Ropné embargo proti Rusku je nutné. Jakýkoli nový balíček sankcí proti Rusku, který se nebude týkat ropy, bude v Moskvě přijat s úsměvem,“ dodal.

https://cnn.iprima.cz/zelenskyj-okupanti-zamerne-mrzaci-a-vrazdi-ukrajince-bez-rozkazu-by-to-nedelali-89906| Předmět: RE: /zelenskyj-okupanti-zamerne-mrzaci…
13.04.22 04:32:09 | #972 (1)

 #970 

| Předmět: nemecky-prezident-chtel-do-kyjeva-za…
13.04.22 02:39:08 | #968

Steinmeier coby šéf německé diplomacie udržoval úzké vztahy například s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem. Byl rovněž aktivním zastáncem kontroverzního plynovodu Nord Stream 2 a je považován za architekta vstřícné politiky vůči Ruské federaci, připomíná server Ukrajinska Pravda.

https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/nemecky-prezident-chtel-do-kyjeva-za-zelenskym-ten-navstevu-odmitl-40393720#source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: M. Uhrík: Brusel nevie, kde zohnať…
12.04.22 21:36:33 | #967

M. Uhrík: Brusel nevie, kde zohnať jedlo a potraviny pre Európu. Hlavne, že zavádza sankcie