Rozcestník >> Společnost a komunity >> Svobodna diskuse bez cenzury

Informace

Název: Svobodna diskuse bez cenzury
Kategorie: Společnost a komunity
Založil: Lorak
Správci: Lorak , KamilaLiska
Založeno: 31.10.2021 19:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 505125x
Příspěvků:
18475

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Svobodna diskuse bez cenzury - Mluvte svobodne o vsem o cem chcete. Myslete pritom na to, ze vas projev je zaroven i vasi vizitkou a tak jedinou cenzurou, at je vase vlastni sebereflexe. Vulgarni napadani jinych diskuteru neni povoleno a bude v souladu s pravidly chatujme mazano.
Tato diskuze může obsahovat odkazy nebo příspěvky, které mohou obsahovat vulgarismy.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: za-provokaci-a-masakrem-v-buci-stoji…
12.04.22 12:45:36 | #944

Předákem oddílu Boatsman Boys je vůdce kyjevské teritoriální obrany Sergej „Bocman“ Korotkich, který v neděli nahrál na sociální sítě video s názvem “Boatsman Boys v Buči” a video zachycuje klíčový důkaz a doznání o tom, kdo dostal rozkaz a povel k zabíjení civilistů v Buči. Na videu je slyšet okamžik, kdy se jeden ze členů oddílu ptá velitele, jestli je možné střílet ve městě na lidi, kteří na rukách nemají modré ukrajinské pásky. A velitel mu na to odpovídá: “To si kurva piš!” Tento video záznam již převzala ruská generální prokuratura, která zahájila vyšetřování okolo celé protiruské provokace, která má za cíl lživě obvinit Ruskou armádu z genocidy neozbrojeného civilního obyvatelstva.

Na dezinformační operaci se podílí téměř všechna česká média jako součást západní propagandistické mašiny proti Rusku. A přitom další důkaz, který naše redakce získala, je ještě výbušnější. Je to důkaz, že ukrajinská tajná služba SBU zahájila v Buči už 1. dubna začišťovací operaci a obyvatelstvo dokonce dostalo příkaz neopouštět byty a domy během čistky v ulicích. Kdo byl na ulici, tak to podle všeho nepřežil a byl zastřelen. Důstojnice SBU Katerina Ukraintseva natočila již 1. dubna instruktážní video pro obyvatele Buči, že SBU zahajuje ve městě “očistnou” operaci od diverzantů a kolaborantů s Rusy.

https://www.pokec24.cz/nezarazene/video-za-provokaci-a-masakrem-v-buci-stoji-oddil-teritorialni-obrany-kyjeva-pod-velenim-predaka-oddilu-azov-ktery-dal-svym-muzum-prikaz-zabijet-a-strilet-v-buci-vsechny-lidi-bez-modrych-pasek/?attempt=2| Předmět: Jugoslávií to začalo
12.04.22 02:51:17 | #943

Jugoslávií to začalo| Předmět: Žárovková konspirace | Příběh…
12.04.22 02:23:29 | #942

Žárovková konspirace | Příběh plánovaného zastarávání / The Light Bulb Conspiracy| Předmět: Prof. Ing. ekonom Valtr Komárek, DrSc.
12.04.22 02:22:20 | #941

Prof. Ing. ekonom Valtr Komárek, DrSc.1. místopředseda první vlády M. Čalfy v r.1990.| Předmět: chanel-omezil-prodej-rusum-zijicim-v…
11.04.22 19:29:49 | #940

„Zavedli jsme proces, během kterého žádáme klienty, u kterých neznáme hlavní bydliště, aby potvrdili, že položky, které kupují, nebudou použity v Rusku,” uvedl Chanel, aniž by upřesnil, jak tento proces vypadá.

Jedná se o obtížně vymahatelné opatření, přesto někteří ruští influenceři na svých sociálních sítích uvedli, že jsou v obchodech žádáni o identifikaci, na jejímž základě jim byla odepřena možnost nakupovat zboží v buticích Chanel například v Paříži či Spojených arabských emirátech.

„Je to odvážný krok pro značku, jako je Chanel, téměř bezprecedentní. Dům staví své principy nad peníze. Je zřejmé, že velkou část trhu značky tvoří právě Rusko a Rusové a bude to mít velký finanční dopad,“ říká módní kritik Long Nguyen pro AP.

https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/chanel-omezil-prodej-rusum-zijicim-v-zahranici-40393476#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=OeVqzn8y7r2-202204111720&dop_id=40393476&source=hp&seq_no=6&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: Je dobré říct Putinovi, že prohrál
11.04.22 19:19:46 | #939

Je dobré říct Putinovi, že prohrál, hájí rakouský ministr cestu do Ruska

"Je rozdíl postavit se mu (Putinovi) tváří v tvář a říct mu, jaká je realita: že tento prezident de facto morálně prohrál válku," řekl Schallenberg po příjezdu na jednání s ministry zahraničí členských zemí EU v Lucembursku. "Mělo by být v jeho vlastním zájmu, aby mu někdo řekl pravdu. Myslím, že je to důležité a že to sami sobě dlužíme, pokud chceme zachránit lidské životy," dodal.

Rakouský vicekancléř Werner Kogler byl zdrženlivější. Uvedl, že tato cesta by "mohla stát za pokus", pokud by byla koordinovaná s EU, napsala agentura APA.

Jinak se ale na schůzku sype spíše kritika. Podle serveru deníku Krone padají slova jako přeceňování sebe sama, nemoudré rozhodnutí, zavlečení do propagandistického tažení. Nehammer by se měl s Putinem setkat v 15:00 SEČ.

Přehnaná sebedůvěra
„Teď to není vhodné. Rusko stále páchá válečné zločiny na ukrajinském území. Nerozumím tomu, jak v této době je možná konverzace s Putinem,“ kritizoval schůzku zástupce starosty ukrajinského Mariupolu Serhij Orlov v deníku Bild.

Celkově panuje obava, že setkání nakonec prospěje Putinovi více než Ukrajině
Poslankyně Beate Meinlová-Reisingerová
Jeden z ukrajinských diplomatů prohlásil, že schůzka Nehammera s Putinem je výrazem „přehnané sebedůvěry rakouského kancléře“ a jeho přeceněním své vlastní osoby.

Poslankyně Beate Meinlová-Reisingerová vylovila obavu, aby návštěva u ruského prezidenta Putina nevedla k tomu, že Rakousko opustí společnou evropskou cestu.

„Celkově panuje obava, že setkání nakonec prospěje Putinovi více než Ukrajině,” uvedla. Varovala současně před tím, aby se rakouští politici nenechali zatáhnout do „ruského propagandistického tažení“.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/precenuje-se-kritizuji-rakouskeho-kanclere-kvuli-schuzce-s-putinem-40393494#source=hp&seq_no=14&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=jgbAwNBExs9-202204111709&dop_id=40393494&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: lavrov-ma-novy-cil-valky-na-ukrajine
11.04.22 19:05:25 | #938

„Naše speciální vojenská operace je navržena tak, aby skoncovala s bezohlednou expanzí a směřováním k úplné dominanci Spojených států na mezinárodní scéně, a pod nimi i zbytku západních zemí,“ uvedl Lavrov.

Lavrov za situace, kdy ruská vojska okupují značnou část Ukrajiny a padly jim za oběť tisíce ukrajinských civilistů, začal hovořit o akcích Washingtonu, které hrubě porušují mezinárodní právo.

Západ po zahájení invaze uvalil na Rusko sankce a dodává napadené zemi zbraně.

Lavrov také upozornil, že se postoj Spojených států a jejich spojenců vůči Rusku po invazi na Ukrajinu změnil.

Podle ruského ministra zahraničí se jedná o politiku, která odráží „rozhořčený, a dokonce poněkud zuřivý postoj“, který Západ proti Rusku zaujal.

Tuto politiku podle Lavrova částečně určuje i Ukrajina, ze které se stal „odrazový můstek pro konečné potlačení Ruska a jeho podřízenost globálnímu systému, který Západ budoval“.

„Rusko se svou historií a svými tradicemi nikdy nebude zaujímat podřízené postavení. Členy mezinárodního společenství můžeme být pouze za rovnocenných podmínek nedělitelné bezpečnosti,“ dodal Lavrov.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/lavrov-ma-novy-cil-valky-na-ukrajine-tentokrat-je-to-ukonceni-dominance-usa-na-svete-40393563#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=vG0DUPbRhbZ-202204111656&dop_id=40393563&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: ruskojazycne-drogove-mafie-se-chteji…
11.04.22 17:43:05 | #937

Do Česka přišlo už skoro tři sta tisíc, do Evropy několik milionů ukrajinských uprchlíků a mezi nimi jsou i stovky drogově závislých. Podle odborníků na protidrogovou problematiku hrozí, že za nimi přijdou ruskojazyčné drogové mafie a využijí zmatku k vytvoření a posílení pašeráckých cest hlavně heroinu z Afghánistánu do Evropy.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ruskojazycne-drogove-mafie-se-chteji-vetrit-do-ceska-pres-uprchliky-40393486?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: chysta-se-zakon-k-potirani-dezinformaci
11.04.22 16:25:56 | #936

Přístup k některým dezinformačním stránkám momentálně blokují kromě poskytovatele české domény CZ.NIC také čeští operátoři. Ti se odvolávají na ministerstvo vnitra.

„K vypnutí webů jsme přistoupili na základě žádostí ze strany ministra vnitra a v souvislosti s mimořádnou situací na Ukrajině. Neočekáváme, že bychom jakkoli seznam webů upravovali, neboť to není naše role,“ sdělil redakci Jiří Grund, prezident Asociace provozovatelů mobilních sítí.

Role sociálních sítí
Podle experta na dezinformace Romana Máci tento krok reaguje na situaci, která byla v českém mediálním prostoru aktuální před pěti lety. „Situace se proměnila, tehdy byly dezinformační weby trendem, ale pak se to přetavilo na sociální sítě. Hlavním tahounem jsou živá vysílání těchto pseudoaktivistů na Facebooku,“ zmínil Máca.

Některé weby se podle něj jen přesunuly na zahraniční servery, odkud je jejich potírání komplikovanější.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/chysta-se-zakon-k-potirani-dezinformaci-40393542#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=2SuzWQoSEB0-202204111323&dop_id=40393542&source=hp&seq_no=5&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varD&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: z Babišovy inflace 5,8 v říjnu
11.04.22 16:23:20 | #935

z Babišovy inflace 5,8 v říjnu

?t=3