Rozcestník >> Společnost a komunity >> Svobodná diskuse bez cenzury

Informace

Název: Svobodná diskuse bez cenzury
Kategorie: Společnost a komunity
Založil: -
Správci: Jardik1 , KamilaLiska
Založeno: 31.10.2021 19:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 2875390x
Příspěvků:
88966

Předmět diskuze: Svobodná diskuse bez cenzury - Mluvte svobodne o vsem o cem chcete. Myslete pritom na to, ze vas projev je zaroven i vasi vizitkou a tak jedinou cenzurou, at je vase vlastni sebereflexe. Vulgarni napadani jinych diskuteru nebudu mazat ,bonzování je tedy zbytečné.
Tato diskuze může obsahovat odkazy nebo příspěvky, které lze považovat za manipulační, dezinformace či fakenews.
Proto dávejte pozor a fakta sami ověřujte nejlépe z více zdrojů. Tato diskuze může obsahovat odkazy nebo příspěvky, které mohou obsahovat vulgarismy.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: svycarsko-nemecko-ukrajina-rusko-zbrane
27.04.22 12:58:45 | #1266

Švýcarský státní sekretariát pro hospodářské záležitosti (SECO) potvrdil zprávu televize SRF, že zablokoval zaslaní munice pro Gepardy. Vládní orgán obdržel od Německa dvě žádosti o souhlas s přesunem munice, kterou předtím Berlín dostal od Švýcarska. Jedna žádost se týkala munice ráže 35 milimetrů pro systém Gepard, druhá munice 12,7 milimetru.

„Na obě žádosti ohledně toho, zda může být na Ukrajinu přepravena munice, kterou dostali od Švýcarska, jsme odpověděli negativně s poukazem na švýcarskou neutralitu a závazná kritéria pro odmítnutí vyplývající ze švýcarských válečných zákonů,“ uvedl SECO. Podle SRF není jasné, jakou munici teď, po švýcarském vetu, Německo spolu s Gepardy na Ukrajinu pošle.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/svycarsko-nemecko-ukrajina-rusko-zbrane-munice_2204262046_bko?fbclid=IwAR3PDibb6pcvNcZNbjXrl1apJ5mDfY-LANu6b2iSDJx84K8kOpETgd_hA4c| Předmět: rusove-mluvi-o-rozpadu-ukrajiny
27.04.22 08:48:45 | #1265

Vlivný tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev obvinil Západ a vládu v Kyjevě, že jejich politika vede k rozpadu Ukrajiny. Agentura Reuters uvádí, že jeho slova lze chápat jako varování, že ruská válka proti Ukrajině by mohla vést k rozdělení země a že Moskva by z toho obviňovala své oponenty.

V rozhovoru s deníkem Rosijskaja gazeta Patrušev, patřící do okruhu lidí, kteří mají nejblíže k prezidentu Vladimiru Putinovi, řekl, že Spojené státy se už celé roky snaží rozdmýchávat v Ukrajincích nenávist vůči všemu ruskému.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/rusove-mluvi-o-rozpadu-ukrajiny-na-nekolik-statu-40395052#source=hp&seq_no=8&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: blinken-podporil-cr-ve-vsech-jejich…
27.04.22 07:25:20 | #1263

Český ministr zahraničí Jan Lipavský ve Washingtonu v noci na středu jednal se svým americkým protějškem Antonym Blinkenem i o české podpoře Ukrajině. Blinken dal najevo, že podporuje Českou republiku ve všech jejích krocích.

„Jednání se týkalo české podpory Ukrajině. Ministr Blinken vyjádřil jasnou podporu Česku ve všech pozicích, jak vůči Rusku, tak vůči Číně. Budeme nadále postupovat společně jako spojenci. NATO je naše garance, co se týče bezpečnosti,“ uvedl Lipavský pro ČTK.

Dodal, že se věnoval i otázce obsazení americké ambasády: „Zároveň jsem zmínil, ze Američané už dlouho nemají v Praze velvyslance. Jeho jmenování by ještě více posílilo naši spolupráci.“

Šéf americké diplomacie zároveň ČR označil za spolehlivého partnera v rámci NATO, které nyní posiluje svou obranu „proti možné ruské agresi“. V závěru úvodního projevu Blinken zmínil také dnešní pohřeb pražské rodačky a někdejší americké ministryně zahraničí Madeleine Albrightové a zdůraznil, že k ní choval velkou úctu.

Útok na mezinárodní řád
Lipavský v úvodu setkání rovněž vyzdvihl česko-americké spojenectví a řekl, že válka ruského prezidenta Vladimira Putina proti Ukrajině je útokem na mezinárodní řád: „Pro střední a východní Evropu je velmi důležité vědět, že nejsme sami, že být členem NATO znamená, že je to závazek postarat se o sebe navzájem a že toto je politika Spojených států.“

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/blinken-podporil-cr-ve-vsech-jejich-krocich-40395067#source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: s-gepardy-od-nemcu-pro-ukrajinu-bude…
27.04.22 07:21:31 | #1262

Německá vláda se v pondělí rozhodla poskytnout ukrajinské armádě padesát zařízení systému Gepard. Berlín tak učinil po týdnech tlaku z domova i ze zahraničí, aby Ukrajině čelící ruské agresi poskytl těžké zbraně.

„Na obě žádosti ohledně toho, zda může být na Ukrajinu přepravena munice, kterou dostali od Švýcarska, jsme odpověděli negativně s poukazem na švýcarskou neutralitu a závazná kritéria pro odmítnutí vyplývající ze švýcarských válečných zákonů,” uvedl SECO.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/s-gepardy-od-nemcu-pro-ukrajinu-bude-problem-svycari-vetovali-vyvoz-munice-40395061#source=hp&seq_no=10&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: ukrajina-zada-od-usa-dve-miliardy…
27.04.22 07:11:54 | #1261

Ukrajinský ministr financí Serhij Marčenko na setkání s vysokými americkými představiteli uvedl, že jeho země potřebuje ekonomickou pomoc ve výši nejméně pěti miliard dolarů měsíčně. Dvě miliardy by chtěl od Spojených států, řekl listu The Washington Post.

Pomoc v této výši Ukrajina potřebuje na měsíce duben, květen a červen. „Potřebujeme zaplnit tuto mezeru hned teď, abychom přilákali potřebné finance a vyhráli tuto válku,“ uvedl Marčenko. Pomoc je podle něj potřeba, aby země mohla dál vyplácet důchody, platit zdravotníky a učitele nebo poskytovat humanitární pomoc.

Podle něj by sice země mohla vytisknout peníze, ale to by vedlo jen k roztočení inflační spirály v době, kdy válka narušila dodávky základních potřeb. Daně kvůli válce pokrývají jen 54 procent výdajů Ukrajiny, a to bez zahrnutí nákladů na armádu, sdělil Marčenko.

12 milionu lidí mimo svůj domov
Ukrajinské vedení odhaduje, že nejméně sedm milionů lidí muselo v rámci Ukrajiny opustit své domovy a dalších deset milionů je postiženo dopady bojů. Ze země uprchlo před válkou přes pět milionů Ukrajinců. Premiér Denys Šmyhal uvedl, že vláda dala jen na humanitární pomoc vnitřně vysídleným 1,1 miliardy dolarů.

Někteří američtí představitelé i** zástupci Ukrajiny tlačí na americké ministerstvo financí, aby Ukrajině poskytla pomoc ze zmrazených rezerv Ruska,** které dosahují desítky miliard dolarů a mohly by pomoci při rekonstrukci válkou zničené země.

Yellenová řekla agentuře Reuters, že se Spojené státy budou snažit dosáhnout toho, aby Rusko platilo obnovu Ukrajiny, ale možná kvůli tomu bude potřeba nová legislativa. Usilovat pak prý bude o to, aby se na tomto kroku shodli i koaliční partneři USA.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ukrajina-zada-od-usa-dve-miliardy-dolaru-mesicne-40394961#source=hp&seq_no=8&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
| Předmět: rusko-zastavilo-dodavky-plynu-do-polska-
27.04.22 07:03:30 | #1260

PGNiG uvedla, že ji ruský Gazprom informoval, že dodávky plynu do Polska ukončí od středy 08:00 SELČ. Na polském ministerstvu životního prostředí už kvůli tomu zasedá krizový štáb, uvádí polský server Onet.pl.

Ruská agentura TASS napsala, že objem přepravené suroviny plynovodem Jamal měřený na polsko-běloruské hranici klesl 25. dubna ve srovnání s 21. dubnem o 75 %.

Gazprom pak v úterý večer oznámil, že od středy zastavil dodávky plynu také do Bulharska. Potvrdilo to bulharské ministerstvo energetiky. Ujistilo, že zatím není nutné snižovat spotřebu.

Zastavení dodávky ruského plynu Polsku považuje český premiér Petr Fiala za porušení smluv. Je podle něj nutné se postupně zbavit závislosti na ruských palivech.

Polsko odmítá platit v rublech
Podle Onet.pl Polsko za surovinu odmítlo platit v rublech, a zastavení dodávek může souviset s tím.

Rusko požaduje platby za plyn v rublech v reakci na ekonomické sankce, které na něj Západ uvalil po zahájení probíhající vojenské invaze na Ukrajinu.

Podle think-tanku Forum Energii Polsko asi 55 procent své spotřeby zemního plynu kryje z dodávek z Ruska. Už delší dobu, bez ohledu na nynější konflikt na Ukrajině, pracuje na jejich nahrazení z jiných zdrojů. Do konce letošního roku má skončit stavba plynovodu Baltic Pipe, kterým do Polska poteče plyn z Norska.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/rusko-zastavilo-dodavky-plynu-do-polska-40395053#source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
| Předmět:
27.04.22 02:30:30 | #1256

“…uč se pravdě, miluj pravdu, prav pravdu, drž pravdu, braň pravdy až do smrti…” Jan Hus| Předmět: RE:
27.04.22 18:24:31 | #1269 (1)

To je Fialovo motto? *27482*
Spíš je jeho sloganem: "Za všechno může Babiš!" *30039*


 #1256 

| Předmět: Měli bychom ten pražský politický hnůj…
26.04.22 17:19:03 | #1255

Měli bychom ten pražský politický hnůj už vykydat.

https://www.facebook.com/100000528093566/videos/8149034861788543| Předmět: RE: Měli bychom ten pražský politický…
27.04.22 02:32:18 | #1257 (1)
*33012* *691*


| Předmět: RE: RE: Měli bychom ten pražský…
27.04.22 02:36:45 | #1258 (2)

Az na to, ze v Trianone Madarsko nestratilo zadne uzemi. Uhorsko byl mnohonarodnostni stat a Uhorsko neni Madarsko. Tato informace o Madarsku je tedy nepravdiva.

Kdysi ani na uzemi dnesniho Madarska zadni madari nezili a tohle uzemi patrilo Slovanskym narodum coz je i videt z toho jakymi staty je soucasne Madarsko obkoleseno - vsechny jsou Slovanske. Madari tedy nejsou puvodnim stalym obyvatelstvem teto casti Evropy.| Předmět: RE: RE: RE: Měli bychom ten pražský…
27.04.22 08:46:01 | #1264 (3)

I jejich řeč je zcela odlišná od indoevropských jazyků. Mluví ugrofinsky, jako Finové nebo Estonci.
Ale čardáš a guláš se mi líbí. *16950*


 #1258 

| Předmět: Brífing ruského ministra zahraničí…
26.04.22 16:39:36 | #1254

Brífing ruského ministra zahraničí Lavrova a generálního tajemníka OSN 26. 4. 2022

https://www.facebook.com/watch/live?ref=watch_permalink&v=494915472330505
| Předmět: Vítejte v bezdomovecké čtvrti v Los…
26.04.22 15:54:53 | #1253

Vítejte v bezdomovecké čtvrti v Los Angeles

?t=2


| Předmět: RE: Vítejte v bezdomovecké čtvrti v Los…
27.04.22 03:10:30 | #1259 (1)

Jeste CSSR vecsina lidi ani bezdomovce nevideli. A nejen v USA a i v jinych zamich na zapade je podobna vec realitou, ktera je oduvodnovana, ze je to svobodna volba techto lidi takto zit a mohou si za to sami.

Ja v takove veci vidim selhani spolecenskeho usporadani a souziti zavineni i egoistickym kapitalistickym systemem.| Předmět: RE: RE: Vítejte v bezdomovecké čtvrti v…
27.04.22 18:26:05 | #1270 (2)

Já také. *13842*


 #1259