Rozcestník >> Společnost a komunity >> Svobodna diskuse bez cenzury

Informace

Název: Svobodna diskuse bez cenzury
Kategorie: Společnost a komunity
Založil: Lorak
Správci: Lorak , KamilaLiska
Založeno: 31.10.2021 19:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 38539x
Příspěvků:
1591

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Svobodna diskuse bez cenzury - Mluvte svobodne o vsem o cem chcete. Myslete pritom na to, ze vas projev je zaroven i vasi vizitkou a tak jedinou cenzurou, at je vase vlastni sebereflexe.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: Odpojením od ruského plynu potrestá…
05.05.22 16:46:43 | #1463

Odpojením od ruského plynu potrestá Evropa jen sama sebe. Rusko má odbytiště v Číně. Profesor varuje.

?t=171


| Předmět: cesko-da-na-pomoc-ukrajine-dalsich-443…
05.05.22 16:33:45 | #1462

Česká vláda dá dalších 18 milionů eur (zhruba 443 milionů korun) na humanitární pomoc Ukrajině. Dosud Česko poskytlo pomoc v hodnotě 22 milionů eur (přes 540 milionů korun). Na čtvrteční dárcovské konferenci ve Varšavě to oznámil ministr zahraničí Jan Lipavský. Během českého předsednictví v Radě Evropské unie v druhé polovině roku by podle něj Česko též mohlo uspořádat dárcovskou konferenci. Na té dnešní státy a organizace přislíbily celkem 6,5 miliardy dolarů (přes 150 miliard korun).

Česká republika je také devátým nejaktivnějším dárcem zbraní ukrajinské armádě. Ukrajině v přepočtu na hrubý domácí produkt poslala více zbraní než Spojené státy nebo Velká Británie. Vyplývá to z analýzy německého Institutu pro světovou ekonomiku v Kielu.

https://domaci.hn.cz/c1-67066100-cesko-da-na-pomoc-ukrajine-dalsich-443-milionu-korun-oznamil-lipavsky?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


1  

| Předmět: Video se zabývá návštěvou kanadských…
05.05.22 16:26:54 | #1461

Video se zabývá návštěvou kanadských diplomatů a vojáků na Ukrajině v roce 2018 a setkání s Azovci.| Předmět: Heil, mein NATO. Ukrajina "školkou"…
05.05.22 16:20:11 | #1460

Heil, mein NATO. Ukrajina "školkou" obrozeného nacismu v srdci Evropy.

?t=226


| Předmět: Foldyna-Rusko-Ukrajina-a-valka
05.05.22 11:07:00 | #1459

Srovnával jste konflikt na Ukrajině s konfliktem v Jugoslávii.

Myslíte s napadením Jugoslávie vojsky NATO v roce 1999? Ano, srovnával, protože jde politicky o srovnatelné události. Mimo tuto podobnost je ovšem také zajímavé sledovat rozdíly v operační strategii NATO a Ruska. Útoky NATO v Jugoslávii byly vedeny primárně na zdroje elektřiny, vody, telekomunikační uzly, zkrátka na infrastrukturu celého státu s tím, že důsledky ponese primárně civilní obyvatelstvo. Totéž se dělo třeba i v Iráku nebo v Libyi. Když se však podíváme na Ukrajinu, vidíme, že Rusko tam stále dodává plyn, nezničilo zdroje elektřiny a tepla, nebylo zničeno ani zásobování vodou, fungují telekomunikace... je zjevné, že ten útok není veden proti civilnímu obyvatelstvu, i když je jasné, že přímo v místě bojů nezůstane kámen na kameni, čemuž ovšem nejde zabránit. Systematický útok na infrastrukturu země ale na Ukrajině neprobíhá, i když by probíhat samozřejmě mohl. Vždyť ruské letectvo má nad Ukrajinou volné pole působnosti a proti jeho hypersonickým střelám dnes neexistuje účinná obrana. Přesto na infrastrukturu země neútočí. Také srovnání počtu zabitých je zajímavé. Český rozhlas uvádí, že 20. března OSN hlásila 364 zabitých ukrajinských civilistů. Ruské ministerstvo obrany v té době hlásilo 498 mrtvých ruských vojáků. To je úplně opačný poměr, než když NATO napadlo Jugoslávii, nebo Irák. Pro nás je ale smutné především to, že v žebříčku zemí, které na situaci doplatí nejvíc, jsme na druhém místě hned po Ukrajincích právě my.

Jaké důkazy hovoří o tom, že ukrajinské ozbrojené síly využívají civilisty jako lidské štíty?

Existuje o tom mnoho svědectví, která ovšem nemusejí být autentická. Zcela nepochybný je ale fakt, že se
ukrajinské ozbrojené síly snad ani jednou nepostavily ruské armádě v otevřeném poli, ale stáhly se do měst, odkud vedou palbu. To je přece používání civilistů jako štítů jak vyšité. Je to guerillový městský boj s tím, že k této taktice přistoupila půlmilionová armáda. V takovém případě jsou ovšem ztráty mezi civilisty nevyhnutelné a ze strany ozbrojených sil, které se k takové taktice uchýlily, jde přinejmenším o bezohlednost vůči vlastnímu obyvatelstvu.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Foldyna-Rusko-Ukrajina-a-valka-Vety-ktere-by-bez-poslanecke-imunity-nerekl-701013| Předmět: RE: Foldyna-Rusko-Ukrajina-a-valka
05.05.22 22:17:06 | #1465 (1)

Je to povrchní krávovina - která nemá logiku a ještě k tomu vytažená z nějakých divných zdrojů.
SPD jako oporu "pravdy" bych si určitě za svědka nevzal - tvrzení bez vlastního názoru - papouškování ruské propagandy.
*3655* *3655* *3655* *3655* *3655*


 #1459 

| Předmět: RE: RE: Foldyna-Rusko-Ukrajina-a-valka
07.05.22 12:44:13 | #1485 (2)

Je to presne tak jak je to vyse napsano.


 #1465 

| Předmět: Profesor Staněk - Národní bezpečnost,…
05.05.22 06:06:49 | #1458

Profesor Staněk - Národní bezpečnost, problémy s průmyslem| Předmět: zelenskyj-trva-na-ruskych-reparacich
05.05.22 04:02:32 | #1457

Přímé a nepřímé škody
Podle pondělního vyjádření ukrajinské vicepremiérky a ministryně pro ekonomický rozvoj a obchod Julije Svyrydenkové škody způsobené válkou dosáhly 564,9 miliardy dolarů a ty bude země požadovat po Rusku. Jen škody na infrastruktuře podle ní činí 119 miliard.

Kyjevská ekonomická škola (KSE) uvedla ve vlastní analýze o něco nižší částku, podle ní činí škody na infrastruktuře 92 miliard dolarů a za minulý týden stouply o 4,5 miliardy dolarů.

Podle ní bylo zničeno 33 000 metrů čtverečních obytných budov zasažených raketami, bombami a dělostřeleckou palbou. Škoda je 30 miliard dolarů. Zničeno a poškozeno bylo 23 000 km silnic a 90 000 aut. Experti školy však uvedli, že jde o střízlivý odhad a suma může být vyšší, protože je těžké škody vypočítat.

Britský premiér Boris Johnson proto v projevu k ukrajinským poslancům hovořil v úterý opět o potřebě nového Marshallova plánu pro Ukrajinu.

Zelenskyj dodal, že válka neskončí, dokud se nesloží zbraně, a že cílem Ukrajiny je jednou získat zpátky kontrolu na územím, které Rusko okupuje, včetně Krymu.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/zelenskyj-trva-na-ruskych-reparacich-skody-uz-cini-600-miliard-dolaru-40395872#source=hp&seq_no=8&utm_campaign=abtest196_discussion_timeline_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: embargo-cesko-umi-dopravit-i-zpracovat…
05.05.22 00:31:35 | #1455

Evropská unie chce do konce letošního roku přestat odebírat ropu z Ruska. Co by to znamenalo pro Česko? Kapacita ropovodu IKL by na pokrytí české spotřeby stačila a kralupská rafinerie má se zpracováním neruské ropy zkušenosti.

Článek
Od počátku války na Ukrajině zaplatila Evropská unie Rusku dohromady přes 1 bilion korun za ropu, uhlí a zemní plyn. Další, šestý balíček sankcí už bude zřejmě obsahovat zákaz dovozu ropy, a to do konce letošního roku. Agentuře Reuters to potvrdili dva evropští diplomaté seznámení s jednáním.

V případě odstřižení EU od ruské ropy by Česko čekala dlouhá a nelehká cesta. Alternativy k dodávkám z Východu ale existují.

Ropa k nám proudí dvěma cestami – ropovodem Družba z Ruska a ropovodem IKL z německého Ingolstadtu. Kapacita, která druhým jmenovaným putuje do Česka, odpovídá 11 milionům tun ropy, což by na pokrytí roční 7,5- až osmimilionové potřeby rafinerií stačilo.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-embargo-cesko-umi-dopravit-i-zpracovat-ropu-odjinud-nez-z-ruska-200650| Předmět: cesko-chce-odklad-embarga-na-ruskou-ropu
05.05.22 00:28:52 | #1454

„Embargo na ruskou ropu by platilo od konce tohoto roku. Jsme připraveni to podpořit za předpokladu, že Česká republika bude mít odklad do doby, než bude navýšena kapacita ropovodů, které mohou do ČR ropu dopravit,” oznámil premiér.

Doplnil, že o odkladu intenzivně jedná. „Snažíme se dosáhnout odkladu na dva, případně tři roky. Pak jsme připraveni tento balíček sankcí podpořit,” zdůraznil.

https://www.novinky.cz/stalo-se/clanek/cesko-chce-odklad-embarga-na-ruskou-ropu-o-dva-az-tri-roky-rekl-fiala-40395903#utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu| Předmět: usa-si-brousi-zuby-na-dalsi-megajachtu
04.05.22 18:42:11 | #1453

Případ poukazuje na právní potíže, kterým mohou čelit USA a další západní vlády, když se pokoušejí zabavit a prodat megajachty a další luxusní aktiva vázaná na ruské magnáty, o nichž tvrdí, že umožnili Putinovu únorovou invazi na Ukrajinu.

Vůdce demokratické většiny v americkém Senátu Chuck Schumer v té souvislosti uvedl, že chce legislativu rozšiřující zákony o propadnutí majetku, aby se Washington mohl zmocnit „neoprávněně získaných zisků“ ruských oligarchů a použít výtěžek z prodeje zabavených jachet, letadel či luxusních domů na pomoc Ukrajině. Návrh zákona o pomoci Ukrajině by se mohl dostat ke slovu již příští týden, podotkl Bloomberg.

Pokud bude Amadea zabavena, bude mezi více než desítkou mnohamilionových megajachet, které již zabavily západní vlády, aby potrestaly magnáty s úzkými vazbami na Putina. Německo například zabavilo superjachtu Dilbar ruského miliardáře Ališera Usmanova v hodnotě až 750 milionů dolarů.

Italské úřady zadržely plavidlo v hodnotě 530 milionů eur vlastněné ruským miliardářem Andrejem Melničenkem, zatímco Španělsko zabavilo jachtu Tango Viktora Vekselberga za 90 milionů dolarů a megajachtu Crescent za 600 milionů dolarů, o které se předpokládá, že patří Igoru Sečinovi, šéfovi moskevské Rosněfti.

https://www.newstream.cz/money/usa-si-brousi-zuby-na-dalsi-megajachtu-patri-pry-krali-ruskeho-zlata-kerimovovi?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu