Rozcestník >> Věda a technika >> COVID-19

Předmět diskuze: COVID-19 - UPOZORNĚNÍ DISKUTUJÍCÍM: Kovid je téma, kde může být nesnadné získat dobré informace. Proto upozorňujeme například na weby, které se tváří, že dezinformace vyvrací, ačkoli je šíří (např. manipulátoři.cz), nebo třeba na manipulativní informace státních médií (Česká televize, Český rozhlas), které musí být v každém režimu poplatné vládní moci. Proto studujete-li články propagačních či dezinformačních médií, ptejte se stále sami sebe: Proč říkají právě toto? Kdo má prospěch z této zprávy? Jak by mohl znít názor druhé strany? Protože fórum není názorově cenzurováno a může materiály neseriózních médií obsahovat, mějte prosím na paměti toto upozornění:

Varování

V této diskuzi se nacházejí odkazy a příspěvky s manipulativním obsahem, dezinformacemi a fakenews.
Upozorňujeme, že je nutné ověřovat fakta z více nezávislých zdrojů.

Zobrazení reakcí na příspěvek #2092

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: V budoucnosti....
28.08.21 14:59:18 | #2092
Reakce na příspěvek #2091

proti dezinformátorům ,šiřitelům konspirací a zlehčovačům je třeba bpjpvat tak jak si zaslouží,tedy s výsměchem,pohrdáním a nenávistí

pokud bys měl v rodině těžké průběhy s um.spánkem, ventilací , tracheotomií a druhý rodi¨č na Covida dokonce umře tak bys měl na tuhle lůzu vypracovanou taky slušnou averzi


 #2091 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: V budoucnosti..…
28.08.21 17:48:46 | #2094 (1)

Souhlas švagr byl díky Covidu na ventilaci a mi tu trnuli hrůzou má živnost a nemohl dlouhodobě makat.


 #2092 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: V…
29.08.21 13:22:23 | #2103 (2)

Michale uz taky prestan s tou lzivou demagogii.

Samozrejme, ze lidi jsou nemocni a konci kvuli tomu svemu onemocneni i v nemocnici a nebo dokonce umrou, ale v tomto ohledu neni covid vir ani zdaleka tak nebezpenym, jak jina onemocneni, co casto konci i smrti a neleci se ted i kvuli tomu umele vyvolanemu covid cirkusu, kde je hlavnim cilem egoisticky zajem na teto umele vyvolane krizi vydelat a mocensky ovladat jine lidi.

Dnes je z hlediska nekterych odborne vzdelanych lekaru virologu covid vir mene nebezpecnym virem, nez treba vir chripky a tohle ukazuji i statisticka data, kde dokonce i plne ockovani lidi maji s covid virem mnohem vice problemu nez ti lidi, kterym anticovid vakcina nebyla ockovana co je i jasnym dukazem, ze lidi jsou dnes mnohem lepe chraneni i pred covidem diky vlastni imunite.

Viroložka: Protilátky po covidu jsou srovnatelné s očkováním, na hladině nezáleží. Bojím se chřipky

MUDr. Hana Zelená, Ph.D. - vedoucí oddělení, zástupce vedoucího centra Oddělení virologie
https://www.zuova.cz/Home/Page/Oddeleni-virologie



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: V…
29.08.21 13:25:30 | #2105 (3)

Video lékařů zveřejněných pod profilem Zdravého fóra 31. 3. 2021 má nyní přes 155 tisíc shlédnutí. Video prezentuje postoje MUDr. Zelené, prof. Berana, doc. Balíka a MUDr. Čížka k očkování a Covid pasům.

Ve videu je předkládáno tvrzení, že mnoho osob již je proti infekci imunních, což se dá prokázat vyšetřením protilátek – toto tvrzení je pravda přinejlepším částečně. V tuto chvíli se odborná debata vede ohledně míry ochrany prodělání infekce před reinfekcí – zdá se, že tato je poměrně vysoká proti stejné variantě, proti jiným variantám však již vysoká být nemusí (advisory.com, news-medical.net). Vyhodnocení protilátek však naráží na nepřítomnost stanovení hladiny protilátek poskytujících dostatečnou ochranu, na fakt, že většina dostupných měření analyzuje jiný typ protilátek, než je potřeba a nepřítomnost harmonizace (ECDC, news-medical.net).

Dále přítomní vědci tvrdí, že vakcíny neposkytují dlouhodobou ochranu a že zvyšuje riziko asymptomatické infekce. U osob s očkováním mRNA vakcínami je přitom riziko nákazy (i asymptomatické) sníženo o 90% (Thompson 2021) a existují parametry naznačující na dlouhodobé trvání ochrany (Turner 2021). Dá se však částečně souhlasit s postojem mluvčích, že po prodělání infekce je imunitní odpověď vyšší již po první dávce, čímž je sníženo riziko u těchto osob (Nature) – některé státy proto v rámci prioritizace nedostatkových vakcín a za účelem pokrytí co nejširší populace u těchto osob doporučují podání pouze jedné dávky. Je však třeba zmínit, že poznání ohledně trvání imunitní ochrany jak po očkování tak po prodělané infekci se dále vyvíjí (jak s ohledem na časové trvání, tak s ohledem na další vznikající varianty viru) – opatření by měla nadále tento vývoj reflektovat např. úpravami dob, kdy je daná osoba považována za imunitní (možné oběma směry, prodloužení i zkrácení). Tato diskuze mezinárodně probíhá a např. KS COVID plánuje upravovat dobu předpokládané imunity na základě dalších dostupných dat.

V poslední části členové ZF kritizují Covid pasy (tzv. Zelený certifikát) a celkově se ohrazují proti diskriminačnímu tlaku na očkování. Zelený certifikát však neposkytuje pouze informace o očkování, ale také o provedených testech, či předchozímu prodělání rizika infekce (DeníkN, EK).

Hana Zelená:
Tvrzení
Myslím si, že by se primárně měli naočkovat ti, kteří o to mají zájem. Mělo by to být výhradně na dobrovolné bázi bez jakýchkoliv podmínek, diskriminačních, nebo jakých a upřednostnit ty, kteří jsou rizikový a v podstatě by se mohli vynechat ti, kteří už imunní jsou, kteří už tu infekci prodělali, což se dá zjistit poměrně snadno vyšetřením protilátek a na to se u nás zapomíná, to se moc u nás nepodporuje.
Fakta
Kromě filozofického faktu, že vždy budou existovat nějaké rozdíly u osob s různým rizikem k onemocnění je možné principiálně souhlasit – v současnosti také totiž toto očkování dobrovolné je. V tuto chvíli se odborná debata vede ohledně míry ochrany prodělání infekce před reinfekcí – zdá se, že tato je poměrně vysoká proti stejné variantě, proti jiným variantám však již vysoká být nemusí (advisory.com, news-medical.net). I o 3 měsíce později stále není známá hladina protilátek a její korelace s mírou ochrany proti infekci nebo stanovena metodika měření – k tomu je navíc nutné zmínit, že se jedná o jeden typ protilátek (neutralizační), zatímco poměrně snadná vyšetření měří jiné typy (tzv. vázající protilátky). Jednotlivé testy protilátek pak mají potíže se standardizací těchto hodnot (ECDC, news-medical.net) .

Jiří Beran:
Tvrzení
Tím že ti lidé jsou očkováni, tak mají vyvinutou jenom mírnou imunitní odpověď, proti jedné malé části viru. Člověk, který prodělá onemocnění nemá imunitní odpověď jenom proti této malé části, ale samozřejmě proti celému viru, čili je daleko komplexněji chráněn. A navíc má vyvinutou imunitu na sliznicích. Čili z tohoto pohledu já pořád nechápu, kde se vzaly argumenty pro to, aby se nedali na stejnou úroveň lidé, kteří onemocní prokazatelně prodělali a lidé kteří jsou imunizováni.

Fakta
Viz bod 1.2.

Vladimír Čížek:
Tvrzení
Očkovaný člověk se může nakazit a může to přenášet dále. A navíc je velká pravděpodobnost, že bude asymptomatický, bez příznaků. To znamená, z těch očkovaných v budoucnu se můžou stát takový bezstarostní, veselí přenašeči. Na rozdíl od lidí, kteří to proděli, a nebo od lidí, kteří mají tzv. zkříženou imunitu, tzn. v minulosti se setkali s nějakým jiným druhem korona viru a mají protilátky, nebo prostě vytvořenou imunitu a nenakazí se nikdy.

Fakta
Nepravda: U osob s očkováním mRNA vakcínami je riziko nákazy (i asymptomatické) sníženo o 90% (Thompson 2021). Jedná se pravděpodobně o zpochybnění vlivu očkování na snížení příznakových nákaz, které sloužily jako registrační studie pro schvalování těchto vakcín. Přestože zkřížená imunita proti jiným druhům koronaviru může hrát roli, tento vliv bude patrný spíše v Asii (Yaqinuddin 2020). Navíc, jak je patrné z předchozích bodů tak udržitelnost ochrany nemusí platit pro další varianty viru.

Martin Balík:
Tvrzení
Problém těhletěch vakcín je ten, že vám to vždycky vydrží tak na rok, dva jako když vakcinujete na chřipku, čili zatím nemám informace o tom, že by to vůbec mělo šanci vybudovat delší imunitu, než skutečně v tomhletom časovém rozpětí.

Fakta
S ohledem na měnící se kmeny chřipky není mechanika očkování proti chřipce a proti SARS-CoV-2 nutně stejná. V tomto tvrzení je smícháno trvání imunity jako takové (proti stejné variantě), vytrvalost imunity i proti průběžně se vynořujícím novým variantám. Každopádně dosavadní studie ukazují, že imunita po očkování chrání i proti doposud známým variantám (NRP) a existují parametry naznačující na dlouhodobé trvání ochrany (i přes delší období posledního roku, které zatím bylo studiemi zachyceno) (Turner 2021).

Jiří Beran:
Tvrzení
Ta protilátková imunitní odpověď je jenom takovou známkou toho že na pozadí běžela buněčná imunita. Buněčnou imunitu běžně neměříme, nejsme schopni ji měřit. Nicméně třeba v posledních výzkumech, které byly prováděny ve Francii, kde se snažily proočkovat populaci osob, které prodělali Covid-19, tak ti kteří měli, alespoň nějaké příznaky, tak po šesti měsících, když je přeočkovali jednou dávkou vakcíny, tak ty hodnoty protilátek byli mezi statisíci a miliónem. Což jsou ve své podstatě podle mého názoru patologické hodnoty a není potřeba tyto lidi očkovat, ani jednou dávkou. Čili na pozadí běží buněčná imunita a na pozadí běží buněčná imunitní paměť, která ty lidi ochrání.

Fakta
Je pravda, že měření buněčné imunitní odpovědi není rutinním vyšetřením – to je také důvod, proč měření protilátek nemusí být dostatečně pro stanovení míry ochrany. Dosavadní vakcíny proti COVID-19 byly totiž schváleny na podkladě snížení výskytu (symptomatické) infekce, tj. bez ohledu na hodnoty protilátek.

Na základě studií, které opravdu ukazují větší imunitní odpověď u osob po infekci COVID-19 již po první dávce se některé země rozhodly prioritizovat nedostatkové vakcíny a umožnit očkování pouze jednou dávkou (Nature).

Vladimír Čížek:
Tvrzení
Ono i ty Covid pasy, z čistě medicínského hlediska jsou nesmysl, ale ti politici to nevědí, nebo to nechtějí vědět a nebo, což je nejpravděpodobnější verze, je to takový nátlak na lidi, aby se nechali naočkovat a dostali tu zelenou fajfku do mobilu a budou mít pokoj.

Proč by lidé nemohli dělat své běžné aktivity bez testu a bez očkování? To je diskriminace.

Fakta
Covid pasy (Zelený certifikát) je snaha o harmonizované mezinárodní prokazování míry rizika a není omezena pouze na očkování – umožňuje prokázat míru rizika osoby na základě očkování, testů nebo prodělané infekce (DeníkN, EK).

Hana Zelená:
Tvrzení
Je to samozřejmě neetické někoho diskriminovat jenom proto, že není očkován, protože nikdo neví jaké má k tomu ten člověk důvody a navíc to je každého naprosto soukromá osobní věc, jestli se proti něčemu očkuje, nebo neočkuje. A nikomu do toho s prominutím nic není.

Se v podstatě vůbec nezohledňuje fakt, že poměrně velká část v naší populaci, je už vůči té infekci imunní. A tudíž tady tito lidé jsou dalo by se říct očkovaní zbytečně a díky tomu se nedostává očkovací látka pro ty, kteří by jí potřebovali, nebo kteří by o ní měli zájem. A na druhou stranu se nějakým způsobem jako manipulují i ti kteří ve skutečnosti imunní jsou, aby se očkovali. Což mi přijde, jako že to není úplně dobře.

Fakta
Toto tvrzení vychází z nepochopení, jaký je smysl Covid pasu, a že tudíž ukazuje na míru rizika nejen vzhledem k očkování, ale také provedeným testům a dřívějšímu prodělání infekce (DeníkN, EK).

V tuto chvíli není známo, jak dlouho po prodělání infekce lze osobu považovat za imunní (BMJ 2021), nicméně stejně jako u imunity po očkování by bylo vhodné, aby opatření reflektovala vyvíjející se stav poznání a po určení akceptovatelné míry rizika dobu ochrany upravovala (advisory.com, news-medical.net). Přesto se dá souhlasit s tím, že osoby s již prodělanou infekcí nejsou nutně nejvíce prioritní skupinou pro další očkování. I pro tyto osoby však platí, že očkování je v současnosti pro ně otevřené a nepovinné (


 #2103 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: V…
29.08.21 13:38:10 | #2112 (4)

Ty tapety, co tu opakovane kopirujes si strc do prdele, kdyz te ani nezajima, co z toho, co tu kopirujes je skutecne pravda a co je pouze lzivou pomluvou tech manipulatoru, ktery tu neco kriticky prezentujou jako fakta i kdyz pritom vlastne neargumentujou a nevysvetlujou, ale taky jen odkazujou na tapety jinych prolhanych demagogu jak i ty.

Uz se tedy konecne vzpamatuj a kdyz nejsi schopen vest vecnou diskusi, tak radeji mlc a nezasirej tuhle diskusi opakovane dlouhosahlymi tapetami, kde pak nejsi schopen to co tu tapetujes ani obhajit.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 13:48:04 | #2114 (5)

DĚLÁTE TO PRO PRACHY, ANEB BYZNYS ZDRAVÉHO FÓRA‼️💰 "Děláte to pro prachy!" To člověk stále dokola slyší, když vysvětluje, proč je potřeba aby se lidé očkovali. Dotyční sice neví, kdo vás platí, ale je jim jasné, že to děláte pro prachy.
🔸 No, tak malý pohled na transparentní účet Zdravého fóra, spolku, který ze všech sil bojkotuje opatření proti covidu. Jak už je u podobných spolků zvykem, transparentnost je jen slovo bez obsahu. Peníze prostě mizí na nějaké účty s popisem nějakých služeb. Ty služby pak stojí nejen vždy v podstatě stejně, ale navíc různé služby stojí stejné částky. Zjistit kam peníze odešly nejde, protože majitelé účtu nějak "zapomněli" u plateb uvést, komu platí.
🔸 Ovšem jeden účet se najít dá, na webu právní firmy jednoho ze tří zakladatelů Zdravého fóra, právníka Tomáše Nielsena. Ten si za své služby pro záchranu ubohého národa úpícího pod jhem roušek naúčtoval od dubna každý měsíc přes 60 000 korun, přičemž jeho služby stály vždy na korunu stejně dubnu a květnu a následně pak na korunu stejně v červnu (to rovnou 2x) a v červenci.
🔸 Stejných 60 500 Kč pak stály internetové práce, texty a grafika, přičemž v dubnu byly internetové práce evidentně méně pracné, protože stály 59 500 Kč, ovšem ona ušetřená tisícovka byla pak doplacena v květnu, kde byly výdaje 61 500 Kč, takže každý měsíc to bylo 60 500 Kč, stejně, jako právní služby.
Vskutku velice zajímavé, že jim to takhle vychází.
🔸 Komu patří účty, kam mizí peníze za internované práce a grafiku se mi ale nepodařilo zjistit.
UPDATE: položka z 27. 7. "Zdravé - forum grafika" šla na účet společnosti pana Tománka Art And Animation studio (screen v komentářích)
Ale je dobře, že to hoši dělají jen za něco málo přes 60 000 měsíčně a nedělají to pro prachy! Praví zachránci národa. 😂
Díky Michal Thoma za upozornění!
Účet k nahlednutí zde: https://www.csas.cz/cs/transparentni-ucty#/000000-5854718369
Stránky Nielsen Legal zde: https://nielsenlegal.cz/contact/
Zakladatelé Zdravého fóra zde: https://www.zdraveforum.cz/#

Ulhané špíny ze ZF


 #2112 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 14:26:16 | #2116 (6)

Tak to je fakt síla.... ale jsou to žabaři! Poslala jsem tam 1 Kč aby zvýšili odměnu za právní služby ale zatím se to nenačetlo *2457*


 #2114 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 14:34:57 | #2117 (7)

Pravnik jenz jim udelal nejaky rozbor si neco vyuctuje a samozrejme uz je to vsechno co tam ti lekari prezentujou spatne *4622* . Pritom, ze by sem tu videl nejake vecne namitky vuci tomu co rekl i ten pravnik, to sem tedy nevidel. Nekdo tu tedy resi odmenu pravnikovi co jeste nevime ci i tahle informace je skutecne presna a duveryhodna.

To ze tu ale nekdo na strachu a nevedomosti lidi vydelava miliardy a nabizi jim pochybne zbozi bez zaruk zrejme toho naockovaneho primitiva nijak netrapi. Resi jen to, ze si dovolil nekdo vecne tuhle i jim hajenou stupiditu kritizovat.

Neni se ale co divit, ze ti co vydelavaji ty miliardy se budou branit a budou misto vecne argumentace hledat kdejakou zaminku na kompromitaci lidi co je opravnene a vecne upozornujou na vazne nedostatky a problemy s tim jimi propagovanym a pres politiku nasilu lidem nanucovanym pochybnym zbozim.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 14:52:10 | #2126 (8)
*27179* *27179* *27179* *27179*

 #2117 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 15:02:18 | #2127 (8)

https://www.csas.cz/cs/transparentni-ucty#/000000-5854718369

Transparentní účet Zdravé forum, z.s. Celkový zůstatek na běžném účtu

319 430,05Kč

Grafické, reklamni, textové a internetové práce - web -60 500,00Kč
Právní služby pro Zdravé fórum -60 500,00Kč

jo, žebrání Zdravého fora je skutečně výnosný byznys ,pár stovkama tisíc se už ti žebráci odměnili další přibývají dál


 #2117 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 15:29:00 | #2129 (9)

Nevím nevím jak je to s tím transparentním účtem! Je to Česká spořitelna. Z účtu u téže banky jsem tam poslala peníze před více než hodinou a stále to tam není načteno! Přitom mám ověřeno že platby "spořka-spořka" se načítají ihned! Včetně víkendu!


 #2127 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 15:35:17 | #2131 (10)

Nakonec se ukaze, ze je to jen lziva dezinformace.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 16:52:21 | #2141 (11)

Napsal prašivý dezinformátor


 #2131 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 17:00:44 | #2144 (12)
*30557* *4585* *742*


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 17:03:53 | #2145 (13)

 #2144 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 17:10:29 | #2147 (14)

Ano to ti sdeluje tento clovek, ze jsi tim politovanim nemocnym oslikem. Neboj jeste se stale muzes uzdravit *17315* *33012*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 17:56:54 | #2163 (15)

Lorak je v první řadě konspirační dezinformační špína

pro mě za mě může Lorak klldně zdechnout *27179*


 #2147 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 18:03:44 | #2166 (16)

Ja ti smrt nepreji.

Preji ti uzdraveni a vim, ze tva nenavist ted prameni predevsim z hnevu, co je vyvolan nevedomosti i nedostatkem lasky.

*4585* *33692* *33012*


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 18:07:12 | #2168 (17)

Fanatismus je překompenzovaná pochybnost. Je mi ho až líto, v jaké se nachází stresu.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 18:12:19 | #2170 (18)

Mas pravdu je na tom zrejme dost spatne a mel bych s nim met asi vecsi soucit i ja sam. *33692*

Nekdy ale muze nekomu pomoct se probrat i takova vychovna facka ci vedro studene vody, kdyz je i tvrde konfrontovan se svou vlastni hlouposti *33012*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 18:24:51 | #2175 (19)

napsal prokázaný zkurvený prašivý dezinformátor

ještě zakvič nějakou další ulhanou sračku,at z těch lží nevyjdeš


 #2170 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 18:27:49 | #2176 (20)
*4585* *13735*


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 20:45:55 | #2212 (20)

bez těch zbytečných urážek,( které stejně nic neřeší,) by ta tvoje oponentura byla věrohodnější.


 #2175 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 20:49:06 | #2214 (21)

paní máma na Covid umřela ,pan táta měl strašný průběh s um. spánkem ,ventilací a tracheotomií

mám vypracovanou celkem slušnou averzi vůči úmyslně šířeným dezinformacím a jejich aktérům


 #2212 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 20:57:59 | #2217 (22)

To je mi líto. *5519* Moje celá rodina je naočkovaná, já ne, mě to lékař nedoporučil.


 #2214 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 21:08:50 | #2218 (23)

a ted si od Loraka počteš jací jsou členové tvé rodiny zmanipulované ovce, pokusná morčata podporující podplacené doktory a ta jediná máš štěstí že si se tomuto jedovatému koktejlu vyhnula a jako jediná z rodiny na onu pokusnou experimentální vakcínu do dvou let neumřeš

já jsem svou vakcinaci prý ...přežil

ale Lorak přece uvádí ověřitelné a pravdivé informace (no problem)


 #2217 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 23:21:57 | #2249 (24)

To ale já neovlivním, děti jsou už dospělé a dva vnuci taky. Rozhodli se sami , i k vůli práci a taky aby mohli cestovat. No a jaké bych měla to měla štěstí, kdybych přežila jen já ?


 #2218 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 21:11:35 | #2219 (22)

Emoce jsou špatnej rádce. Já znám několik lidí, co na něj zemřeli a těch co měli těžkej průběh, že už to nechtěj zažít znovu - u nich a u seniorů je vakcinace pochopitelná, pro ně je covid skoro jistá smrt. Taky jsem nikdy nepatřil k odpůrcům repsirátorů.
Jiná věc je pro tyhle zkušenosti ostouzet lidi, co dávaj do debaty pochybnosti o účinnosti vakcín nebo jejich škodlivosti. Nic se ještě s jistotou neví, všechno je otázka času a více studií. A mělo by to bejt předmětem svobodné odborné diskuze v médiích.
V ČR se situace ukáže hlavně na podzim-zima.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 18:27:52 | #2177 (18)
*27179*

To mě líto idiotů s absencí kritického smýšlení kteří jsou schopni napsat k jednomu úmrtí proti 35 milionům dávek že je to loterie, líto není


 #2168 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 18:33:48 | #2181 (19)

Je to velmi smutné, ale ten los může při přeočkování padnout i na tebe. Zvlášť když jsi tak vystresovanej - jak jsi na tom s tlakem?



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 18:43:10 | #2182 (20)

Mělo mě napadnout že ti nakonec budu muset napsat že to že budeš mít smolíka je pravdepodobné asi jako to že vyhraješ v Euromilionech první


 #2181 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 18:55:44 | #2186 (19)

Si jim ty sam, kdyz temto datum, co tu ted prezentujes i veris.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 19:29:52 | #2190 (20)

Co si myslí profláklá konspirační špína je mi
.. víš kde


 #2186 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 18:29:35 | #2178 (17)

No, vidíš a mě je tvůj chcípáckej život ukradenej *27179*


 #2166 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 17:29:28 | #2154 (14)

Ano, to je náš Kája, vytváříš nějakej seznam pro pranýř nepohodlných?



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 17:49:46 | #2158 (15)

jen ukazuju známý konspirační rypák,je třeba se mít před podobnými dezinfo hnisy na pozoru


 #2154 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 17:58:49 | #2165 (16)

Co se tak bojíš? ;-)



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 18:08:31 | #2169 (17)

Pochybuje zrejme o tvem vlastnim zdravem usudku a chce ti jasne vzkazat koho nesmis za zadnou cenu poslouchat a jeste ti k tomu i nadiktuje, koho slepe a nekriticky musis poslouchat.

SirStanley ma proste uprimnou starost o tve dobre dusevni zdravi a o to, aby se z tebe nestal nejaky kacir co odporuje jedine spravne vire.

Takto te chce uchranit pre lzi a demagogii *4622*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 15:34:29 | #2130 (9)

Uz sem se ti k tomu vyjadril. Az nekdo venuje svuj cas dulezite veci jakou je ochrana zdravi a prav lidi a podava lidem i cenne a hodnotne informace jiste neni nic zle na tom, kdyz je mu tento jeho cas i prostredky co sam musi investovat nejakym spusobem vratili. Treba mohou vydelat i na sledovanosti jak i jini lidi co urcite informace prezentuji pred youtube.

Muzes to tedy skusit i ty sam, ale pochybuji, ze by si byl schopen dat lidem neco uzitecne, co by je mohlo nejak zajimat. Jsi jen uzitecnym blbem sirici lzivou demagogii a propagandu podporujici prodej pochybnych experimentalnich vakcin, na kterych jejich vyrobcove bez garance zdravi ucinnosti a zivota lidi vydelavaji miliardy. Nejsou sami schopni transparentne zverejnit sve prijmy i to kde komu kolik zaplatili za propagaci a odmitaji i zverejnit ty sve smlouvy s predstaviteli statu co jim s tou propagaci protizakonne pomahaji, nebo investuji i statni prostredky na propagaci tohoto pochybneho zbozi soukromych spolecnosti a jeste na lidi delaji natlak aby prosadili jeho prodej i proti zdravemu rozumu.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 13:55:47 | #2115 (5)

zmrde,už jsem ti dávno napsal že ti éra šíření těch konspiračních sraček skončila

máš ksindle dvě možnosti - přestaneš tu otevírat tu tvoji prašivou konspirační tlamu a nebo budeš poslušně koukat jak uvádím ty tvé dezinfo hjovna na pravou míru a jak šířím pravdivou osvětu


 #2112 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
29.08.21 14:37:44 | #2119 (6)

Timto svym primitivizmem se tu, ale kompromitujes predevsim ty sam.

Tak klidne pokracuj, at lidi vidi, co jsou ti propagatori vakcinace zac *35245* *33012*



Tato diskuze je zamknutá a nelze do ní přispívat žádné příspěvky