Pro mě určitě ne. Teda pokud je laik myšlen jako laik, a nejedná se jen o alternativního odborníka.
Pro mě určitě ne. Teda pokud je laik myšlen jako laik, a nejedná se jen o alternativního odborníka.
Ano jako obyčejný laik
Takže je na čem stavět pokud nevím nic o virech, tak názor virologa je pro mne bernou mincí protože o tom nejspíš bude vědět nejvíc, stejně tak vakcinolog mi dá větší jistotu pro rozhodování zda si ji nechat dát než nějaký Lojza co o tom ví kulový
Tak řeč tu byla o virech, takže rozhovor virologa může být celkem přínosný, a může vnést trochu světla do toho dokazování, o tom jsem mluvil, sic už neznám veškeré zdroje, které mě utvrzují v určité pravděpodobnosti, protože důkazdy přece nikdy nejsou. Co se vakcín týče, tak jsem dost opatrný, protože mi přijde, že tady je několik skupin lidí, a každý to chytá za zcela jiný konec, byť se cítí odborníkem. Je to jako s medicínou, tam je mnoho odborníků, které bych jako odborníky i já jako neodborník neoznačil, a to ať si každý přebere jak chce. Co se týče nějakého Lojzy, tak asi záleží odkud ten Lojza čerpá.
Nevím nic o tom že by mezi odborníky nevladl většinový konsensus v názorech právě na očkování, tedy mezi vakcinology, ono je důležité vědět kdo je kdo v téhle 'hře'
Smucler, Hnízdil, Pirk prostě odborníky nejsou i když se urputně snaží vyvolat dojem že ano a tím škodí víc než kdokoliv jiný protože mluví z pozice určité autority a vytváří dojem že jejich názory jsou rovnocenné
Jenže nejsou ale červíčka pochybnosti už zvládli zasít a to je jejich hlavní selhání
Šmucler je zubař jak by mohl být odborník na viry ?? Pirk operuje,taky nemůže být odborník na viry. Blatný zrovna taky nebyl odboník na viry,ale na krev. Tím může být třeba Primula,kdyby občas neulít v tom co se hodí nebo nehodí.
Všichni mnou jmenovaní (o Blatném netuším proč píšeš) se ke Covidu a vakcínám vyjadřují prakticky dnes a denně
Co k tomu vede například Hnízdila netuším nebo Šmuclera i když mediální pozornost je mrška lákavá
Na tohle téma veřejně v médiích se má vyjadřovat jedině odborník epidemiolog či virilog,né zubař nebo operatér,to snad ví každej. A hlavně tu epidemii měl řešit jedině a pouze odborník. Proč píšu o Blatném ? Záměrně,protože píšeš o škodách které napáchali dotyční svým prohlášením,ale je to nis proti Blatnému který rozvolnil v prosinci před vánocema protože byl Babičova loutka a hlavně nekompetentní.
U nás máme několik dobrých odborníků na viry,bohužel se občas v něčem rozcházejí. Psal jsi že nejde dokázat jestli ten vir je vytvořenej uměle. Ale jde. Pokud se ten vir začne chovat vysoce nestandardně. Jsou určité zákonitosti které prostě přírodní viry neumí obejít ani za tisíce let co tu jsou na planetě. Pokud by je ale obešel vir co to je rok,tak to jasně bude ukazovat na umělý původ. Které ptáš se - třeba šíření při vyšších teplotách nad 15c nebo odolnost na UV záření a tak dál.
A jak si myslíš že se v lidech usadili čtyři předchozí koronaviry? Myslíš že na ně lidé dřív neumirali když byl nový, im. systém byl vůči němu naivní? Myslíš že se nešířili v létě?
Ne,šířili se pozdě na podzim,v zimě a brzy na jaře. V létě taky,ale minimálně.
Takhle - když bylo hodně chladný léto jaký byly ve středověku tak se šířili i v létě. Prostě viry nemají rádi teploty obecně nad 13,14,15c a slunenční světlo.
Ty koronaviry máme v sobě téměř všichni i lidé z prokazatelně velmi teplých zemí, kde je teplo pořád
mimochodem - samozřejmě jsou viry kterým slunce a teplo nevadí
Marburg virus - Angola,Uganda , Ebola -západní Afrika , viry Hanta ,Zika ....
Tato diskuze je zamknutá a nelze do ní přispívat žádné příspěvky