Rozcestník >> Koníčky a zájmy >> Vraždy v kuchyni

Předmět diskuze: Vraždy v kuchyni - Trestuhodne zločiny při vaření. A také naopak šikovné vychytávky. Nebo prostě co dnes vaříte.

Zobrazení reakcí na příspěvek #813

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
13.02.22 23:56:18 | #813
Reakce na příspěvek #811

Já vlastně teďka už prakticky standardně přidávam k pečenýmu masu (kuřeti, vepřovému) do pekáče bobkový list a jednu, dvě kuličky nového koření. Případně tam podle nálady přihodím ještě ten jalovec nebo třeba pár semínek fenyklu či anýzu. *29716*
Ke kachně ale určitě ten jalovec, chuťově mi k ní pasuje.

Ani se nepamatuju, jaké máš ty vychytávky?


 #811 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
14.02.22 14:48:38 | #840 (1)

Peču pomalu kachnu na "polštářku" z cibule. Po několika hodinách kachnu vyndám, zbytek sleju do kastrůlku, nechám usadit, tím tukem nahoře poleju kachnu vráceno na pekáč a dám ještě do trouby (plus máslo, plus přidám kachní játra, případně do rohu pekáče trochu nádivky). A vyrobím tu omáčku - nechám několikrát vysmahnout tu cibuli se šťávou, nakonec zahustím hotovou jíškou světlou i tmavou, provařím, sůl, masox, kousek másla.
U nás byla vždy priorita, aby toho bylo hodně. Suché knedlíky by nikdo nejedl. Takže polévat jak tou omáčkou, tak šťávou z pod kachny, podle chuti. Pokud máte někdo lepší recept na šťávu- omáčku, ráda se přiučím.


 #813