Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 7197477x
Příspěvků:
145693

Aktuálně online (1):


Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #104484

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
01.12.24 14:04:18 | #104484
Reakce na příspěvek #104483

Si myslím že meditoval, v meditaci se dá pobývat dlouho a taky on potom měl sílu léčit lidi, možná jenom odpočíval a to mu dalo sílu jít dál..


 #104483 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
01.12.24 14:27:00 | #104486 (1)

K tomu, co ti předali tvůrci ježo-mýtu, jsi si přidala meditaci. Taky dobře. Ovšem nemůžeme vyloučit, že se tam tajně slézal s Římany a kuli pikle, jak porazit rebely. Můžeš si vymyslet cokoliv, co se ti líbí a předat to k tomu mýtu. *15238*


 #104484 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
01.12.24 14:32:23 | #104488 (2)

Meditaci jsem si nepřidala jenom jsem si všimla že slova modlitba a meditace si jsou jako když podobná a že asi záleží co si pod modlitbou kdo co představuje, někdo vděčnost, někdo rozjímání a někdo i sáhodlouho slohovou práci :)


 #104486