Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #11120

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE:
08.11.20 07:15:32 | #11120
Reakce na příspěvek #11115

Nastolit náš řád v oblasti Kavkazu? Nedovedu si představit jak bys to udělal, když tam jsou úplně jiné tradice. Tedy i násilím zavedený řád nic nezmění, pořád to poběží stejně. Tento jejích řád přežil Stalina, Brežněva i rozpad SSSR a je to furt stejné. Byla jsem v Gruzii ještě v dobách studia, žena si nedovolila sednout ke stolu kde sedí muži. Jen stála u zdi.


 #11115 

| Předmět: RE: RE: RE:
08.11.20 09:31:10 | #11122 (1)

No to jsou ty kultury, které ovlivnilo náboženství - myslím, že to jsou abrahámovská náboženství,
Ovlivňují 75% populace světa - a proto to tak i vypadá - Desatero mají v "zadnici" - mlátí se mezi sebou i o pár metrů neúrodné, kamenisté půdy.
*65* *145*


 #11120 

| Předmět: RE: RE: RE:
08.11.20 10:50:47 | #11123 (1)

no,takový přechod od těchto primitivních prašivých zvyků a tradic vyžaduje čas - jinak řečeno museli by pomřít generace těch co si ty tyhle zvyky nenechají vzít

no ,násilí ne ,i když já bych si to představoval jako formu okupace kdy by se dohlíželo na "náš" řád a vzdor by se řešil asi rázně ale západní civilizace nabízí především vzdělání,prosperitu a blahobyt ,to komouši nepřinesli

a naděje by i na to Kavkaze byla v mladých - všichni mladí po celém světě mají rádi to samé a na tradice se klidně vykašlou když budou mít internet,bydle­ní,auto,práci,bez­pečí atd.


 #11120