Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 7049471x
Příspěvků:
145609

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #120870

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
20.03.25 05:47:12 | #120870
Reakce na příspěvek #120835

Existuje také video ukazující papouška jak si z listu kancelářského papíru zobákem "odštipují" dlouhé proužky papíru které si pak zastrkávají jedním koncem mezi hřbetní pírka. Zdobí se tak, hrají si, nebo se předvádí. Pokud mne paměť neklame, tak měl aspoň čtyři proužky - okrasná pírka na zádech.


 #120835 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
20.03.25 09:09:22 | #120874 (1)

*11274* *11274*
V přírodě je toho plno - zkrášlování se, nebo "šaškování" na přilákání samičky.
Je pravda, že už je to, po čase, pudové/instin­ktivní, ale nějaký "prapředek" to musel udělat poprvé a postupně se to rozšířilo i k jiným druhům.
*34087* *34087* *34087*


 #120870