Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 7541474x
Příspěvků:
145888

Aktuálně online (1):


Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #130790

Zobrazit vše


| Předmět: RE: Kvantový vesmír
17.06.25 10:00:15 | #130790
Reakce na příspěvek #130741

Kulhánek je borec, ale vesměs opakuje staré informace nějaké to desetiletí. Asi proto, že experimenty v kvantové mechanice jsou náročné po všech stránkách. A vědci dlouho nic nepotvrdili experimentem, jen samé teorie. *6940*


 #130741 

| Předmět: RE: RE: Kvantový vesmír
17.06.25 12:34:17 | #130796 (1)

Tohle je shrnutí kvantové teorie, takže samozřejmě Kulhánek opakuje věci, co byli vysloveny v různých přednáškách, které se zaměřovali na konkrétní problém. Hádám, že asi každý tam najde informaci, která je pro něj nová. Experimentem ta teorie potvrzená je, přece tam na začátku říká, že její předpovědi jsou v souladu s experimentem v nebývale velké míře.


 #130790 

| Předmět: RE: RE: RE: Kvantový vesmír
17.06.25 22:57:27 | #130816 (2)

řekl jsem že teorie není potvrzena experimentem? - nedomýšlej něco co nebyl vysloveno ani myšleno.
Myslel jsem třeba, že neví co je to temná hmota, mohli by třeba odhalit graviton a jiné, jenže jde o ten experiment.


 #130796