Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 7347499x
Příspěvků:
145751

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #132657

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.07.25 17:30:55 | #132657
Reakce na příspěvek #132588

co je přímo směšné se vyvrátí už samo o sobě. Například že to někdo nevyfotil , foťáky uměli dobře jen statické snímky, tehdejší technika nedokázala zachytit pohybující se slunce, rychlost závěrky nebyla dostatečná. Ale lidé co koukají na nebe se zaujetím, tak ty fotky se dochovali, je klidně možné že někdo fotil i ten zázrak, ale asi to dopadlo špatně, takže to nemohl ani publikovat. Odhadl bych přepálený rozmazaný obraz, kde není nic vidět.


 #132588 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.07.25 21:26:50 | #132661 (1)

no ji, asi tam zrovna letělo UFO :-)))
tam záměrně šli novináři s foťákama, aby to zachytili. zveřejněn byl jediný obrázek, z úplně jiného místa na planetě a jindy - proč?
to byly ty davy se zaujetím.

prostě trapas


 #132657