Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #137180

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
28.08.25 11:42:26 | #137180
Reakce na příspěvek #137174

Modlitba za rodinu

Drahá Matko ustavičné pomoci, tobě svěřuji tělesné a duševní zdraví své rodiny. Víš dobře, jaká nespočetná nebezpečí hrozí tělu a duši těch, kteří jsou mi velmi drazí. Zkažený svět je před mýma očima svádí a chce je přivést do zkázy. Matko, zapřísahám tě, upevni jejich víru, chraň je proti zlu. Dej, ať boží přikázání jsou jejich životní směrnicí, ať ve svatém náboženství nacházejí útěchu v utrpení a životních trápeních. Maria, moje milá Matko, nepochybuji, že je budeš mateřsky ochraňovat, že budeš bdít nad mou rodinou. Všem nám vypros milost, abychom nikdy nezapomněli utíkat se pod tvou ochranu. Pak nikdo z mých milých nezahyne a všichni se budeme moci dívat za oponou našeho pozemského putování a za ní jednou uvidíme tebe, naši milovanou Matku.
*6476* *6476*
Kde je tady úcta?
To není modlení k Bohu!
*3770* *3770*
Nezobrazíš si Boha zpodobením ničeho, co je nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí. Nebudeš se ničemu takovému klanět ani tomu sloužit. Já jsem Hospodin, tvůj Bůh, Bůh žárlivě milující.
*6476*
No a z Marii jste si udělali bohyni, která se klaníte a sloužíte ji.
*3440* *3440*


 #137174 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
28.08.25 11:50:31 | #137184 (1)

Dalko ale to neni modlidba k Bohu -- to je ta ucta a zadost o pomoc a podekovani -- Tam se nikde nerika - nemodli - jsi jedina -- Jinak potkas kamose a reknes mu Helo Lojzo podekuj brachovy co pro nas udelal -- Ani jeden snich neni modla


 #137180 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
28.08.25 11:57:16 | #137186 (2)

Dobrou -- odpoledni smena dorazila --- *2614* za slusnou debatu Kiwi


 #137184 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
28.08.25 12:26:48 | #137189 (1)

To je překlad z Biblentu a v jiných překladech je to zase i jinak napsané.


 #137180