Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 7726806x
Příspěvků:
146118

Aktuálně online (1):


Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #139113

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
16.09.25 15:43:34 | #139113
Reakce na příspěvek #139059

To je zajímavé.
A k jakému příboru tedy dospějete vy ateisté?


 #139059 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
18.09.25 00:57:47 | #139499 (1)

ateisti se opičí po křesťanech také jedí příborem ** respektive křesťane naučili ateisty jist příborem.**


 #139113 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
18.09.25 01:33:53 | #139501 (2)

Blbost! Křesťani se v používání lžíce a nože pouze opičí po pohanech. To za prvé. A za druhé – přestože se vidličky do Evropy dostaly z Istanbulu poprvé už na přelomu 10. a 11. století, evropští křesťané jejich použití považovali za rouhání a trvalo jim přes půl tisíciletí, než je vzali zcela na milost. A to už bylo v době, kdy se je ateisti učili používat zároveň s nimi. Možná je i předběhli, protože jim takové rouhání nevadilo.
Takže, ty náš kecálku, v používání lžíce a nože přišli křesťané k hotovému, v používání vidličky byli (tedy alespoň ti evropští), tak jako v mnoha jiných věcech, pouze brzdou pokroku. Tvé informace mají stejnou hovnotu jako obvykle.


 #139499 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
18.09.25 02:15:07 | #139502 (3)

No a před tím křesťani jedli rukama , před tím samozřejmě si na zadek sahali,aby jím to víc chutnalo. *29716*


 #139501