s tím východ sever se přít nebudu, i když asi nejde úplně o poslední kroky od severu, ale odkud dotyční obecně pocházeli
nicméně vuidět vycházet hvězdu na západě, když se mělo jednat o kometu, je docela dobře možné, KIWI :-)))))))))))
s tím východ sever se přít nebudu, i když asi nejde úplně o poslední kroky od severu, ale odkud dotyční obecně pocházeli
nicméně vuidět vycházet hvězdu na západě, když se mělo jednat o kometu, je docela dobře možné, KIWI :-)))))))))))
krak moz ne je ale poze v tom pripade jak pise Bible -- jinak podle Bible slunce vychazi u obratniku Raka a putuje k obratniku Kozoroha -- Kdyz tri hvezdari (kralove) spolecne sledovali oblohu tak mohle videt podle nas lidi na jihu po Vanocich vychazet hvezdu protoze slunce slo na nas sever a naklaneni zeme to umoznila -- Takze Bozsky den je 365 dni lidskych -- Je to Bibli jasne napsano -- Byli s vychodu a videli vychazet hvezdu na zapade - diky naklaneni zeme. Co natom nechapes??
???
Tak znova - ta hvězda měla být KOMETA. Ta mohla vycházet na západě. Proč
do toho taháš slunce?
a teď si jdu zjistit, odkud byli ti tři poutníci, co došli do betléma.
Nebyla to kometa, jen je tak zobrazována.
Kromě toho se chovala nestandardně.
Například je psáno, že vedla astrology a "zastavila se nad domem, kde bylo
dítě".
K odpovědi se dá dojít logickým zkoumáním kontextu několika textů.
Ale o váš ignorantský výsměch fakt nestojím.
Vy se tady vzájemně plácáte po ramenou, jak jste otevření jiným
názorům, ale skutečnost je jiná.

No jasně.
To vy taky, ale pak oponenta zatloukáte ohýbáním skutečnosti do "země - a
na vysmívání, ponižovaní tam máte svého "člověka" - už jsem raději
zapomněl i jeho nick - takový to byl arogantní primitiv, kterému jste
tleskali.

No tak mi to předlož, jak se k tomu dá dojít?
A kde jsi vzal ignorantství, já jsem naopak zaujatě natěšenej na
odpovědi.
Napiš mi svj jiný názor.
Ale předpokládám, že neočekáváš, že ho spapam ani nepípnu, pokud si
budu myslet, že jsou v něm chyby.
To není ignorantství a výsmech už vůbec ne.
Mne to zajímá
Ty jsi pravděpodobně natěšený, až se zase budeš "vtipně"
posmívat.
Posměšně a potupně nazýváš Ježíše Krista "Ježíškem, a ode mě
čekáš, že ti budu cokoli vysvětlovat, když tvoje reakce je předem
jasná.
Za Ježíška se ti omlouvám, ale respektuj, že já jsme ateista.
Nicméně nebráním se, abys mne přesvědčil
PS : on Ježíšek s Ježíšem Kristem nesouvisí?
Já to fakt nevím, jestli ne :-))))))))
Ježíšek je zdrobnělinou křesťanského jména Ježíš Kristus a odkazuje na Ježíškovo narození o Vánocích, zatímco Ježíš Kristus je ústřední postavou křesťanství. Ježíš Kristus je pro křesťany Boží Syn, který je zároveň i Bohem, byl ukřižován a po třech dnech vstal z mrtvých. Ježíšek je tedy dětská a zdrobnělá forma tohoto jména, která souvisí s tradicí darování dárků o Vánocích.
Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: Toho vola odvolej, jinak dostaneš zápis na listině hamby.
Johannes Kepler (17. stol.) navrhl, že mohlo jít o konjunkci Jupiteru a Saturnu v roce 7 př. n. l.
na wiki jsou uvedeny různé variace. i tato. přičemž se nemuselo jednat o viditelné světlo, mohla to být intuice.
Já bych řekl, že z toho popisu v bibli je patrné, že se nejednalo o astronomický jev: hvězda je vedla a zastavila se nad Ježíšovo jeslema.
splašená hvězda určitě není astronomický jev, je to UFO, ne?
kdyby sis aspoň nastudoval, jak ta zakázaná astrologie formovala ty
křesťanské teorie...
Astrologie, antické filozofie a mytologie ovlivňovaly odpadlé
křesťanstvo až později.
První křesťané se tomu vyhýbali a například Pavel před nimi několikrát
varoval.
konjunkce planet je běžný jev, aspoň dnes se to ví, a že nějaká konjunkce Saturnu s Jupiterem kdysi předpověděla narození nějakého mesiáše, je směšné...
A co já s tím? Vždyť píšu, že ten popis neodpovídá popisu astronomického jevu.
hm, najednou, ale Ježíšek byl identifikován tou konjunkcí, nebo tos tahy
nenapsal?

soucet Uživatel je online | Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
RE:…před 3 hodinami | #146472
Reakce na příspěvek #146464
Já bych řekl, že z toho popisu v bibli je patrné, že se nejednalo o
astronomický jev: hvězda je vedla a zastavila se nad Ježíšovo jeslema.
tak jasně, nebyl to astronomický jev, nebylo to UFO, byl to prostě boží
zázrak... 
chodící hvězda mluvící osel...
Ano, jen jsem vyloučil, že by to byl astronomický jev. O nějaké konjunkci jsem nebásnil.
že v den narození na východě vyšla hvězda a zastavila se nad betlémem
nemůže být popis astronomického jevu proč?
samozřejmě to zastavení berme s rezervou, buď mohla letět v dané chvíli
přímo ne nebo přímo od betléme, což by bylo optické zastavení se, nebo
to s tím zastavením nemusí být tak horké
píšeš se někde, co bylo pak? Ta hvězda zmizela, nebo odletěla,
Když jedeš autem v noci, taky se zdá, že hvězdy před tebou pochodují
také. Ve skutečnosti stojí, je to optický klam. 
Jak to poznáš, že se nějaká hvězda nachází přímo nad nějakým
místem na Zemi? 
roto jsme napsal, že to s tím "zastavením" nemusí být vůbec horké, a že je přímo nad nějaký,m místem je vcelku irelevantní, tohle chápu spíš jen jako právě to, že nějakou dobu setrvala na stejném místě, to vůbec nemuselo být přímo nad betlémem, protože právě, kdo by to jak určil? leda pravý úhel ood povrchu země v betlemé někde na rovině, ani to nic nezajišťuje, a někde nahoře průnik hvězdou.
I kdyby se na tom nebi nezastavila, jak bys poznal, nad jakým místem na Zemi se v určitém času, během svého putování po obloze nachází? To je přece pitomost, aby tě hvězda dovedla na nějaké konkrétní místo na Zemi.
Explicitně samozřejmě ano, ale přesto se může stát, že se opticky bude hvězda jevit jako že na obloze stojí stále na stejném místě. A nad kterým místem přesně - v té době by to každý "hvězdoměřič" naměřil nad jakýmkoli místem by chtěl .-))))))
já s etedy ptám, proč by na tehdejší analfabety nějaký skutečný astornomický jev nemohl působit, jak popsali v bibli? já se nehádám, já si to za za extrémních specifických podmínek představit dovedu. ale samozřejmě že tomu taky moc nevěřím ani sám.
No to právě Krak asi myslí. Může ukázat směr cesty, ale ne místo jejího konce.
Směr může ukázat jenom hodně zhruba. Těžko by tě dovedla na nějaké konkrétní místo na Zemi.
Ona tě tam nedovede záměrně. Ty prostě půjdeš za ní i ve smyslu obcházení hor a řek ap. a "někam dojdeš" .-))))))))))
???
No? A? Bavíme se o bibli :-)))))))))))))))))))
Tedy knize pohádek
Tam šli jeníček s mařenkou taky za světýlkem, kdoví jak klikatě, ale nakonec do pardubic došli
Vždycky ne. Takovej Erben a u lavice dítě, Němcová má taky pěkný horory, andersenové taktéž, pokud si vzpomínám
řeč je o pohádkách, ne? U lavice dítě neni pohádka. Všechny pohádky dopadnou dobře, i když můžou být drsný.
No jo, to víš, no.
"Obecná charakteristika pohádek
Jde o vyprávění založené na básnické fantazii, zejména ze světa
nadpřirozených jevů. Důležité je, že pohádkový příběh není
původně vázán na podmínky reálného světa. Příběh samotný není
vypravěčem prezentován jako pravdivý a posluchači zpravidla také
nevěří, že by se mohl odehrát ve skutečnosti.
Po slohové stránce je pohádka charakteristická ustálenými začátky i závěry a doslovně opakované a přejímané přímé řeči. Důležitou úlohu zde také sehrávají některá čísla, především číslo tři (trojí opakování, tři úkoly, předměty, bratři, sestry, sudičky atd.), dále pak často čísla sedm, devět, dvanáct, třináct, čtyřicet, sto. Ve výstavbě syžetu se uplatňuje gradace."
Tak jasněže máš zase pravdu, ale už mi to raději nevysvětluj :-))))
krak hvezda vysla na zapade z vychodu prisli tri astrologove - Kralove -
Jednoduse - hvezda - ukazuje kam maji jit --- ucenci jsou s vychodu.
No ale já ti poslal text už nevím odkud, asi z wikipedie, že ta hvězda
byla naopak na východě.
Já už jsme z vás zmatený.
Matouš 2, 9Oni krále vyslechli a dali se na cestu. A hle, hvězda, kterou viděli na východě, šla před nimi, až se zastavila nad místem, kde bylo to dítě.
Na západě hvězda vyjít nemůže. Leda že by svatej Josef na oslavu vypálil nějakou světlici.
Tak třeba Tsuchinsan se začala objěvovat (vycházet) na jihozápadním obzorem.
U komet je to přeci vždy o jejich trajektorii, odkud letí, v jakém postavení k zemi, a jakou rychlostí, ne?
https://cs.wikipedia.org/wiki/T%C5%99i_kr%C3%A1lov%C3%A9
čoveče, tak nevím, kde jsi vzal, že přišli ze severu? já narychlo nemohu najít, odkud byli. navíc zde hraje roli i přišli ze nebo od severu/východu
jinak o té hvězdě jsme se dočetl i jiné
"Když se narodil Ježíš v judském Betlémě za dnů krále Heroda, hle, mudrci od východu se objevili v Jeruzalémě a ptali se: „Kde je ten právě narozený král Židů? Viděli jsme na východě jeho hvězdu a přišli jsme se mu poklonit.“"
Oni tu hvězdu viděli, když byli na východě. Tím je řečeno, že
nepřišli do Judeje a TAM viděli hvězdu, ale že ji viděli už ve své
domovině. Jednalo se o mágy/astrology (řecky magoi).
Proroctví o narození Mesiáše včetně přibližné doby byla známá nejen
mezi Židy.
Jak daleko byl jejich domov od Betléma? Je ti jasné že hvězdy se na
obloze viditelně nepohybují, ale rotace Země vyvolává iluzi pohybu
hvězd.
Jako když jedeš vlakem a koukáš z okna tak vnímáš telegrafní sloupy a
blízký porost jak se pohybuje dozadu, ale vzdálené hory stojí.
No a zaoblení povrchu Země způsobí viditelnost světla na hraně horizontu vzdáleného 60km, ale umístěného na 70 metrovém majáku. Takže nad Betlémem "stojící" světlo je nereálné, tedy pohádkový úkaz. Prostě bez kouzel a božích triků nerealizovatelné. Pro tebe, jako i pro pobožné jiné církve je takové stojící světlo nad Betlémem a viditelné na několik set kilometrů důkazem, že v tom má bůh prsty svou všemocností.
Ano, ta hvězda nebyla přirozeného původu.
Čteme, že se pohybovala tak, aby mágy dovedla k domu, kde byli rodiče s
Ježíšem. (Matouš 2:9)
A nebyl to jen někdo s lucernou na klandru, kdo šel do betléma před těma králema?
Bůh by těžko vedl mágy nejprve k Herodovi, protože mu bylo jasné, že
bude chtít Ježíše zabít.
Kromě toho zařídil, aby se lidé dozvěděli o narození Mesiáše, tím, že
s tou novinou poslal anděly k pastýřům.
Z vysláním hvězdy tedy stojí inteligence Bohu nepřátelská.
Ježíš se narodil zhruba 4 roky po úmrtí Herodota. Takže zase omyl v
bibli.
Datum narození a smrti Ježíška je neznámé a to uvedené v bibli je jen
hrubý odhad s tolerancí několika roků.
Takže ti tři mudrlanti se dostavili 6. ledna do Betléma, ale neví se,
kterého roku. Protože někomu připadala vizita tří mudrlantů málo
vznešená ta je někdo v bibli povýšil na krále. Pro to není 6. leden dnem
tří mudrlantů, ale tří králů.
Ježíš se narodil buď na jaře, nebo na podzim (pokud je jeho příběh skutečný). Evangelium podle Lukáše zmiňuje pastýře, kteří byli v noci na polích se stády, což by v zimě v Judeji nedávalo smysl. Navíc sčítání lidu se v zimě neprovádělo, bylo by nepraktické a nebezpečné pro cestování.
Přesně tak.
Kromě toho byla v Palestině dost výbušná atmosféra a císař Augustus byl
příliš obratný politik, aby dráždil hada bosou nohou.
Třeba pro mne je důležité, že ježíškovo zmrtvýchstání má asi 3
možné datace, podle vědců. Nějak od půlky března do půlky dubna.
Jedna z těch datací pak odpovídá datu mého nerození.
To by byla prdel, kdybych byl Ježíš Kristus já, co?

Podívej se na příběh kanaánské ženy. Ježíš jí nejprve řekl, že chléb patří dětem, ne psům. Ona ale odpověděla, že i psi jedí drobty ze stolu svých pánů. Ježíš byl její vírou ohromen a uzdravil její dceru. Tím ukázal, že Boží láska není jen pro ty, které máme rádi, ale i pro ty, kteří jsou jiní nebo vzdálení. Milovat máme všechny, i ty, které přirozeně nemilujeme, protože i oni jsou Boží stvoření. (Matouš 15,21–28) :-)
Pokud něco děláme nasilu, jsme pokrytci. Tedy nakonec jde opět o to JAK dojít k nějakému pozitivnímu výsledku. Jen čtením či snažením se být ti dobří, se tak samo nestane.
Síla příběhu je v tom, že ukazuje, jak opravdová víra a odvaha dokážou překonat předsudky.
Omlouvám se, pokud těmi příspěvky matu, pořád mi některé unikají a pak se na ně snažím odpovědět později. Nevyhovuje mi ani jeden způsob zobrazení.
Vepři jsou v pobožné mysli též božími tvory, proto je nařízeno milovat šunku a jelita vítat slovy "buď pochválen Ježíšek Kristof".
Dám sem celý ten příběh, bude tě určitě zajímat:-)
21Ježíš odtud odešel až do okolí Týru a Sidónu.
22A hle, jedna kananejská žena z těch končin vyšla a volala: „Smiluj se
nade mnou, Pane, Synu Davidův! Má dcera je zle posedlá.“
23Ale on jí neodpověděl ani slovo. Jeho učedníci přistoupili a žádali
ho: „Zbav se jí, vždyť za námi křičí!“
24On odpověděl: „Jsem poslán jen ke ztraceným ovcím z lidu
izraelského.“
25Ale ona přistoupila, klaněla se mu a řekla: „Pane, pomoz mi!“
26On jí odpověděl: „Nesluší se vzít chléb dětem a hodit jej
psům.“
27A ona řekla: „Ovšem, Pane, jenže i psi se živí z drobtů, které
spadnou ze stolu jejich pánů.“
28Tu jí Ježíš řekl: „Ženo, tvá víra je veliká; staň se ti tak, jak
chceš.“ A od té hodiny byla její dcera zdráva.
Ondi --
Je to trochu jinak
nez pises -- sunka nebo jelito neni Vepr a to -- Pochvalen bud Jezis Kristus
je podekovani za jidlo -- ale ne konkretne za ktere -- vseobecne za jidlo.
To on mně ovšemže z celého srdce miluje :-)
Jen to dával najevo poněkuď podivným způsobem :-).
Ono je to k zamyšlení jak že to na světě funguje, Bůh dal lidem do vínku
při vyhánění z Ráje vládnutí muže nad ženou a tak muži často svým
chováním k ženám plní Stvořitelovu vůli a mi ženy by jsme měli k tomu
asi že mlčet a být poslušné jejich nařízením - jenom že když má
přijít Království Boží tak to už to bude asi že o něčem jiném :-)?
(v Izaiáši 11)
Sírachovec 26.
25Žena, která si váží vlastního muže, bude se všem jevit jako moudrá,
ale tu, která jím v pýše pohrdá, budou mít všichni za svévolnici. Blaze
muži, který má dobrou ženu, počet jeho let bude dvojnásobný.
27Žena halasná a tlachavá je jako válečná polnice, která zahání na
útěk. Každý muž v podobných poměrech stráví svůj život ve válečné
vřavě.
No, všiml jsme si, podle toho jak ses mi srala do vzkazníku a otravovala a dokonce mne zvala na tu tvoji diskusní sračku, a klidně to vytáhnu na "boží" světlo, kdybys "měla problém", že to s tou láskou bude spíš krapet jinak.
No ano - na tom trvám - osobní věci se mají řešit ve vzkaznících
:-)
Admíni, správci i rozumní lidi mi velice rádi dají za pravdu :-)
Já ti ze 3 metrů seru na to, na čem ty tvrdáš.
Já ti napsal jen to, že "to milování tě mnou" bude trošku úplně jinak,
protože jsi to byla ty, kdo se mi nasral do vzkazníku a otravval dokonce s
pozvánkou na tvé forum, už nevím, jak se ta sračka jmenuje .
Takže by bylo lepší, kdybys držela zobák, co s etýče mne. Ono stačí, že už zase jedeš to tvoje "genitální náboženství".
PS : já to klidně vysypu na sklo, tu "tvoji" komunikaci, u které jsem ti neslibil ani jen kontextem, že bych to nezveřejnil
Nebylo ti líp zabanovanej? Nám rozhodně ano
Tady si to můžeš nastudovat:
Nevhodné a zakázané chování na portálu Chatujme.cz
https://napoveda.chatujme.cz/nevhodne-a-zakazane-chovani
Pravidla diskuzí:
Obecná ustanovení
https://napoveda.chatujme.cz/pravidla-diskuzi
To si vylep do svého demonskeho
pokojíčku
Bábo demonska
Krakovi nadavas do curaku a mě do ženy
Pak píšeš jak se lidé mají chovat
Ty zalez a už raději nic nepiš 
Co slovo to sračka 
Takovéto vulgarizmy vůbec ani nepoužívám a to ani ve vzkazníku.
Jak je vůbec averze takovéhoto způsobu vůči moji osobě možná ?
Jsme v civilizované společnosi a nebo kde to jsme ?
Jdi s tím do prdele, vem si to sebou na pastvu a mne okamžitě přestaň
otravovat svýma píčovinama
Jestli máš nějaký osobní problém, tak si s ním dojdi k psychiatrovi, do
Macochy nebo se zastřel.
Také si myslím, že pokud jde o osobní věci, je na to prostor ve vzkazech. Máte tam svou intimitu:-)
Já s ní ale žádné osobní věci řešit nemínil. Já ji odsud ani nevyhodil. Takže to nebtylo "řešební osobních věcí", ale opět jen její výtok blbství a otravování mne.
přeci jen proto, že je blbá jak rozeschlý troky, nemám povinnost ji strpoět ve svém vzkazníku. já budu raději, když odtáhne do prdele, třeba doslova.
to jsou max JEJÍ osobní věci a já je v klidu napíšu tady, když k ní něco mám. já s ní nemíním nic řešit, jen ji odkázat do patřičných mězo.
že to nedává není můj problém.
A musíš jí pořád nadávat a urážet? Pak se nediv jejím reakcím, nenechá si to líbit, a to je celé. Já bych napsal pár odpovědí a pak s blaženým úsměvem jednostranně ukončil nevhodnou konverzaci. Nevím, co jste si kde psali, ale tohle už mi přijde trochu přes čáru.
A nebo když jde o osobní nenávist která může být i chvilková ale u lidí se objevuje už od Kaina.
To ono Bůh se taky rozlobil když vyhnal Adama a Evu z Ráje to je tak nějako zakodováno se občas i zlobit asi že ..
Mezi námi, taky dám raději najíst spíš psům než některým lidským
vpeasatům.
A vzhledme k tomu, že Ježíš Kristus je mi vceluyku u kakaové zdížky, tak
mi ani nic nebrání.
Takže s kanáanskou ženou plný souhlas.
Některým lidem bych nepodal ani kůrku.
Na mém posouzení uvedneého ale těžko něco změní. Bo je to principielní věc
Příběh kanaánské ženy odráží dobové přesvědčení o nadřazenosti Izraele nad ostatními národy.
o už mám za sebou : stále žiju i přes existenci kroky, soucta :-)))))))))))))))))))))
Ryby, víno a chleba v Káně Galilejské, anebo u Galilejského jezera? To už tady bylo:-)
Aha, špatně jsem to přečetl:-)
Kdybys byl emočně zdrženlivý jako tibetští mniši, našel bys spokojenost
v každém živém tvoru, a v celé jednotě vesmíru:-)
Mouchy a komáři jsou také božími tvory, podobně jako jsou jimi i žloutenkové bakterie, proto musíme poděkovat bohovi za jejich existenci a pomáchat jim, jak jen možně. Jak pravila macecha Tereza: "máš bolesti? poděkuj Kristovi za jeho dotek".
No, jo. Jaksi zvrácené je milovat i vrahy a sadisty jen proto, že to Ježíšek nařídil.
Nemáš milovat jejich hřích, jejich zlé činy, ale máš je milovat coby lidi. Lidi, co sešli na scestí a udělali hrozný pitomosti. Tím nad ně totiž nejsi povýšen. Ježíšovo nařízení měje člověka k rozlišování mezi člověkem a jeho činem, a to přispívá k pravdivějšímu vnímání věcí kolem sebe, stejně jako ke správnějšímu zaměření, jehož ovocem bude větší psychická stabilita.
Milovat druhé neznamená omlouvat jejich činy, jde o schopnost překonat nenávist, aniž bychom popírali spravedlnost nebo odpovědnost.
Herodot byl řecký dějepisec z 5. století př. n. l. Takže Ježíš se
mohl narodit tak možná 400 let po Herodotově smrti.
Datum smrti Heroda (Velikého) není jednoznačně stanoveno, je několik
variant jeho výpočtu.
Ale ty se chceš bavit nad tupostí věřící, takže ti tyto "drobné"
nepřesnosti mohou být jedno.
Holínky jako hodinky, obojí se natahuje, že? *7271
Ježíše (nikoli ježíška, na kterého zřejmě stále věříš)
navštívilo několik mágů, možná astrologů.
Stará čeština pro ně měla označení mudrci, nikoli mudrlanti. I když o
jednom mudrlantovi bych věděl...
by l jsi u toho? ostatně astrology a mágy vy zavrhujete stejně jako
křesťané...
co je to vlastně za blábol?
jinak, věřící nejsou o nic tupější než Ondi...
věříš astrologii, kterou Bible zakazuje, ale příležitostně s ní
argumentuje?
nebudeš se doptávat hvězd, ale astrologové z východu viděli Ježíšovu
hvězdu?
božínku...

Bible popisuje konkrétní událost. Nikde nečtu, že by to bylo nějak
kladně hodnoceno.
Kromě toho, jak jsem už uvedl, v Boží režii proběhlo zvěstování
narození Mesiáše anděly pastevcům.
máš nějaký důkaz, že to není jen bajka? v Boží režijjji je i
lidská hloupost, zjevně...
Bible popisuje... 
Ten je prostý: bajka je vyprávění, v němž vystupují zvířata symbolizující lidské vlastnosti a jehož účelem je dát poučení.
tak teda báchorka,,
ostatně Bůh asi není úplnej kokot, jako mnozí lidi, že?
A víme jistě, že to zvěstování přišlo před narozením mesiáše a nebo se objevilo až v bibli dávno po narození mesiáše jen jako (možná trošku přilhaná) "reportáž"?
Selen je hold takovi proste je to krak - Odpovida na vsechno a vsechno zna -
- od matematiky prez historii a politiku az k vire -- Jiny nez jeho nazor napise
pouze blbec - s kteryma rad diskutuje jako vrana k vrane.
Uz musim jdu k holici --- jindy zas.
krak - tvoje typicka odtazka :-)) Zkus se natim zamyslet - pokud mozno co jsi
napsal -- za otazku??
Vis vubec z co jsi byl splozen??
????
Já vím, jaké otázky jsme napsal.
A ať sjou jakékoli, vždy jsou důkazem, že všechno nevím, a proto se
ptám.
Naopak ty jsi schopen vymastit naprostou píčovinu, "jen abys věděl".
A pak ty tvoje hlášky zcela mimo logiku a serioznost.
Vzpamatuj se, vemeno.
PS : "Vis vubec z co jsi byl splozen??"
Myslíš jako z čeho? koho? nebo na co se ptáš? Z čeho, koho vím. Jen u
tebe to nevím, ty ses nemohl narodit, tebe vytáhlo slunce z dřeváků
....
Ano, máš pravdu, má chyba, Herodes, král Judei zemřel 4 roky před naším letopočtem, tedy 4 roky před údajným narozením Ježíška, panáčka. Po usmrcení Ježíška tedy bažil někdo jiný.
Rok 4 př. n. l. vychází ze zprávy Josepha Flavia, který spojuje datum
Herodovy smrti se zatměním Měsíce. Jednalo se ovšem o částečné
zatmění, úplné proběhlo v roce 1 př. n. l.
Na tento rok ukazuje i zpráva o Janu Křtiteli v Lukášově evangeliu.
Urážky a přezíravé zesměšňování působí poněkud infantilně. 
abuka -- tohle prave moc nechapu -- Jan Krtitel se narodil rok pred nasim letopoctem -- a brzo nato jako mlady se stal kazatelem -- Ja nevim co kazal za uceni?? Kazal stary zakon??
Jan Křtitel připravoval Židy na příchod Mesiáše.
Poukazoval na starozákonní proroctví, která to předpověděla.
V souvislosti s tím je povzbuzoval k pokání ze skutků proti Zákonu. Proto
Jan Křtitel, na rozdíl od evangelisty Jana.
abuka -- ano to chapu -- ale porad mne nesedi to kazatel -- Podle mne kazatel uci dano vec a neprorokuje.
Asi se to to nedá tak striktně oddělovat.
Proroci kážou a kazatelé prorokují. 
abuka ---
mas smysl
i pro humor :-)) dobry
prorok rika co se stane a kazatel kaze to co se stalo a to Jan Krtitel
nedelal.
O Janovi čteme, že "bude nazván prorokem Nejvyššího".
Prorokoval o budoucnosti, ale samozřejmě se přitom odvolával na již
zapsaná proroctví z minulosti.
Jan Křtitel nebyl ve své době jediným prorokem, lidé očekávali návrat Eliáše, působili apokalyptičtí kazatelé ohlašující Boží zásah, objevovali se mesiášští vůdci jako "Juda Galilejský" slibující politické osvobození a komunita "esejců" u Mrtvého moře také čekala příchod Mesiáše.
Z Písma víme, že proroci vyučovali biblickým pravdám.
Dělal to i Jan (Matouš 3:1; Marek 1:4)
A co Ježíš?
Podle tebe nemohl být prorokem, protože vyučoval? Dokonce byl jako učitel
oslovován.
Obávám se, že planě slovíčkaříš, zatímco ti podstatné věci
unikají.
Proroci ...

Copak vyprorokoval ten tvůj prorok? 
Cenu benzínu v roce 2025 ? Nebo snad parní a elektrické stroje, jaderné
elektrárny, objevení Ameriky, Austrálie a Antarktidy ? A prorokoval o
vakcínách, o lécích.
Jestli něco blábolil jako Pýthie v Delfách, co se z toho uskutečnilo?
Úpadek náboženství ? Nebo snad vynález tabulky prvků Mendělevem, Evoluci
všeho živého Darwinem a ostatními vědci před a po něm, DNA, mobilů, aut
, letadel ...?
Proroku.

Co ty prorokuješ na příští rok ?
V tomto případě souhalsím s KIWIM. Uvedneé sice nevylučuje, že kazatel může být i prorok a prorok kazatel, ale význam slov má lépe KIWI. Jsou to "dvě různé schopnosti" , které může obě mít i jen jeden člověk
Jehovidté také už pár let připravují lidstvo na příchod nového
mesiíše?
Nebo se pletu a je/byl to někdo jiný?
Jan Křtitel nekázal "něco jiného“ než Starý zákon, jeho poselství bylo prorocké, vycházející z hebrejských Písem. Ale zároveň ukazoval dopředu, připravoval lid na příchod Mesiáše. Proto se říká, že byl "hlasem na poušti“, který otevíral cestu Ježíši.
Mrkni -- ja to tak pochopil jak pises - ale podle mne nebyl Jan Krtitel kazatel ale prorok. Mozno se pletu ale podle mne je kazatel spis neco jako ucitel
Zatmění Měsíce probíhá z dlouholetého průměru 0,8 až 1,5 krát za rok, takže některý rok i dvakrát.. Ale není viditelné na osvětlené polokouli a také není pokaždé 100%. Někdy stín Země o Měsíc jen "škrtne".
A zesměšňování ? 
Copak se pohádky musejí číst jen ve smuteční atmosféře ? Lidé se smáli
i před dvěma tisíciletím veselým povídkám. Baron prášil se
nerozčiloval, když se lidé smáli jak nasedl na dělovou kouli, aby se z
výšky podíval na vojsko nepřítele a přeskočil na nepřítelovu dělovou
kouli, aby se dostal zpět do ležení a podal generálům zprávu.
Jako že tu hvězdu neposlal Bůh, že ji poslal někdo, kdo chtěl Herodovi ukázat, kde se ježíšek narodila mohl ho zabít?
Tak to už mi hlavan nebere, to jako že někdo je stejně mocný jako bůh,
ba možná mocnější, když by uvedneému bůh nedokázal zabránit?
A k čmeu by herodovi bylo zabíjet ježíška, dyk to nakonec i římané
udělali a právě tím z něj udělali poloboha. tak by se to stalo o 33 let
dřív, no bože .....
A nebyl to jen někdo s lucernou na klandru, kdo šel do betléma před těma
králema?Tak v daném mi šlo o to, proč KIWI psal, že ta hvězda byla na
západ, když ji bible umisťuje na východ.
Nepopírám, že může být divné, že někdo, kdo je na východ od betléma,
uvidí hvězdu na východě a dojde za ní do betléma, když by vlastěn
orpavdu museli jít naopak z východu na západ a nebo obejít celou planetu po
rovnoběžce.
A nebo je tím "na východě" myšleno nějaké území, ale konkrétní
lokalizace králů byla v rámci toho území na západ od betléma, a proto
při putování za hvězdou viděnou na východě mohli dojít do betláma.
je to všechno nějaký divný, ale kdo ví, jestli tehdy byly všechny 4 světové strany
No a kdy to teda bylo, to proroctví, a je o tom nějaký jasný záznam, nebo se to jen píše v bibli?
Spíš si pánové spletli světové strany. Nebo to spletl nějaký pozdější vypravěč. Protože vidět vycházet cokoliv kromě letadla, ptáka, nebo umělého satelitu na západě prostě nejde.
Už zase, vnitřně vnímané hlasy, postavy, světlo patří do sekce
halucinace. Halucinace lze vyvolat i u zdravých lidí fyzikálním,
biologickým nebo nebo mentálním stresem.
Hypnotické stavy jsou také dobrým příkladem ovlivnění jinak zdravého
člověka k výpovědím a k činům.
Právě o tom ta řeč je ratko.
Iluze a halucinace mohou být nebezpečné. Ne málo vrahů provedlo ten hnusný
čin po pobídce vnitřním hlasem. Katolíci "léčili" vnitřní hlasy
"vyháněním" ďábla z těla, tedy exorcismus.
mohou být nebezpečné pro kohokoliv, věříc nevyjímaje. ale tady je řeč o proroctví... světlo ukáže na narození mesiáš :-) Tedy v tomto případě to nebezpečné není.
No mám zážitek. Známá tvrdila mi tvrdila, že viděla vycházet Měsíc na západě a nedala si to vymluvit. Jinak vtipná, hodná a chytrá holka, ale trochu pobožná. Jinak řečeno na štíru s fyzikou.
Ještě Bůh by asi mohl :-)))))
Ten by nejspíš dokonce zvládl vycházet na všech světových stranách
současně, podle mne