Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 7643571x
Příspěvků:
145933

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #14862

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
27.01.21 11:29:56 | #14862
Reakce na příspěvek #14842

Žurnalisti to dělají i dnes a denně. Politici píší své proslovy a volební sliby. Kolik z toho je literatura faktu? A to pod přísném dohledu jiných žurnalistů a pod přísném dohledu miliard čtenářů?

Co víme o mono-bohovi křesťanů? Jak vypadá, jak je velký, má-li fousy, kolik má nohou, má-li nějaké, co žere ...?
A přesto spousta uctívačů bude rvrdit, že přesně ví, že mono-bůh je chlupatý chlap se všemi náležitostmi, jiní zase budou tvrdit, že mono-bůh je ženská se vším jak se patří, s mohutným poprsím a pozadím, že nemůže ani chodit, jako třeba matka mraveniště.

Tak co, literaturo faktu? K čemu se to vlastně pobožní modlejí?


 #14842 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
27.01.21 12:12:51 | #14867 (1)

To je různé k čemu se věřící modlejí, ja jsem došla k závěru dle "osobního" studia Bible že by jsem se měla modlit k Hospodince :-)Bohu své :-).


 #14862