Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #152391

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 10 hodinami | #152391
Reakce na příspěvek #152387

Já neinterpretuju zkušenost žádnym metafyzickým objektem. Metafyziku jsem tu vždycky popíral. Zase se začíná ukazovat, kdo je tu skutečně vypatlanej dement a nechápavej zaostalej hlupák. *30434*


1  
 #152387 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 10 hodinami | #152396 (1)

ad soucet:
.."Já neinterpretuju zkušenost žádnym metafyzickým objektem. Metafyziku jsem tu vždycky popíral. Zase se začíná ukazovat, kdo je tu skutečně vypatlanej dement a nechápavej zaostalej hlupák"..
ses naprostej posuk, kterej nema sebemensi tuseni, co vlastne pise - jestlize neinterpretujes zkusenost s Bohem jakozto s metafyzickym objektem, tak prezentujes naprosto radikalni fenomenologii a co se onoho poznani tyce, tak z epistemologickeho hlediska de facto rusis odstup mezi clovekem a Bohem - je to nevyvratitelna pozice, protoze nejde o logicke zavery, ale vjem - caste u vericich, kteri vidi a citi posvatno nebo treba ciste byti


1  
 #152391 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 9 hodinami | #152399 (2)

To jenom ty nemáš sebemenší tušení, co vlastně píšu. Ukazuje se znova, že jsi žádnou fakultu nevystudoval, a jestli jo, tak jsi byl hodně mizernej student.


1  
 #152396 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 9 hodinami | #152410 (3)

ad soucet:
.."jenom ty nemáš sebemenší tušení, co vlastně píšu. Ukazuje se znova, že jsi žádnou fakultu nevystudoval, a jestli jo, tak jsi byl hodně mizernej student"..
klidne opet prejdi do tebou v nasich vzajemnych interakcich hojne uzivaneho modu, a sice ze jsem si to jen vymyslel - je mi to uz lhostejne.. ses jen primitivni hovado, ktery se ve sve fatalni omezenosti zrejme nevedome pokusilo o epistemicke privilegium *27179*


 #152399 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 9 hodinami | #152415 (4)

jo ty si klidně zůstaň ve své pompézní iluzi někoho študovaného a znalého a klidně dělej dál machra, i když nejsi schopen nic poznat ani se orientovat.


1  
 #152410 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 9 hodinami | #152420 (5)

Všiml sis, že se najednou hádaš se čtyřmi diskusníky. Už ti dochází, že jen ty máš tu potřebu hádat se s kazdym?
*2*
Tak se měj - já tu potřebu nemám - diskutovat s tebou mi za to nestojí.
*7487* *7487* *7487*


 #152415 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 8 hodinami | #152422 (6)

hádáš se akorát ty se mnou. Všem diskutníkům (včetně tebe) jen trpělivě vysvětluju věci, které nechápou.


1  
 #152420 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 8 hodinami | #152427 (5)

ad soucet:
.."ty si klidně zůstaň ve své pompézní iluzi někoho študovaného a znalého a klidně dělej dál machra, i když nejsi schopen nic poznat ani se orientovat"..
k pripadnemu poznani, ke kteremu na zaklade tve viry oduvodnene zkusenosti, dochazis ty, schopnost dospet zaplatpanbuh skutecne nemam - picovinam jsem se totiz vzdy spis smal, drahy priteli *27179*


1  
 #152415 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 8 hodinami | #152429 (6)

tak to jsi se jistě smál sobě, protože jsi napsal další píčovinu. *30434*


 #152427