Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #153800

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.02.26 13:30:06 | #153800
Reakce na příspěvek #153798

Faktem je visitore77, že náboženství nemá na veřejnosti, ve školách a ve vládách státu co dělat. Státy mají mít přísně sekulární doktrínu. Státy s nábožensky ovlivněnou doktrínou neposkytují svým občanům rozumnou životní úroveň, sociální rovnováhu a blokují vývoj jak lidské společnosti, tak i vědy a techniky.

Náboženství má zůstat v soukromí lidí, kteří se bez něj, z nějakého nepochopitelného důvodu, neobejdou. Pochopitelně nemám nic proti náboženským klubovnám, zvaným také kostely, modlitebny a td.. Kam spějí společnosti s náboženstvím ovlivněnou doktrinou je vidět kolem Evropy a Sev. Ameriky.

Uvaž, že Evropa, zasažená v Temném středověku chorobou zvanou náboženství, upadla do stagnace. Války autokratů jedné náboženské ideologie proti autokratům jiné náboženské ideologie byly permanentní. Následkem bylo barbarství, epidemie a hladomory devastující Evropu.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.02.26 13:44:51 | #153801 (1)

...to sa nedá čítať - tieto somariny a somariny, nezmysly a nezmysly...



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.02.26 13:53:49 | #153803 (2)

Pravdu označuješ za oslovinu. No je to součást tvého náboženství, že? *15238*
Pravdu má akorát ten tvůj Ježíšek a ty visitore77 s ním. Vy dva jste prostě etalonem dobra, pravdy, kultury, prostě etalonem náboženství. *15238*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.02.26 14:38:48 | #153810 (2)

https://www.facebook.com/reel/1203041284936348
Tu ti stačí počuvať ty hovno proruSSké fanatické.
A takéhoto klamára máme aj tu na Slovensku - Fico pred volbami klamal, Pellegrini tiež - obraz Slovenska
*3440*
A ty sa im klamstvom približuješ
*3440* *3440*