Předmět diskuze:Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.”
Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
je to u siekt, nie v Cirkvi...v Cirki Bibluiu neštudujeme, v Cirkvi Bibliu
čítame, rozjímame nad ňou, a jej výklad prijímame z učenia Cirkvi
(Magistérium Crikvi)...
Jestliže přijímám nějaké učení, nějaký hotový výklad, ať už je
to učení církve nebo teze marxismu-leninismu, pak moc prostoru pro vlastní
názor nemám. Buď jim věřím, nebo ne. Zrovna tahle dvě učení nebyla k
odlišným názorům příliš tolerantní.
Kecy.
Celkově je klíčové, aby studium Bible bylo nejen o čtení, ale i o
modlitbě, přemýšlení a praktickém uplatnění naučeného.
Takto může být studium nejen poučné, ale i duchovně obohacující
a radostné.
Zřejmě typické pro některé náboženské sekty. Tato sekta loví nové
členky z řad katolických oveček. Jak typické. Z bláta do louže.
Cituji z článku : "Jana .... Z první hodiny odešla
s brekem. Přesto se vracela" ukazuje jasně na katolictvím oslabenou
mozkovou činnost.
Další citace: "Naší dcerku ta děvčata ulovila v
naprosto katolickém prostředí, dokonce víme, ve kterém kostele, řekl na
tom setkání muž, jehož dcera studovala v Praze architekturu."
Ta děvčata jsou náborové agentky té sekty. Jde o setkání odcizením dcer
postižených rodičů pořádané religionistou z Husitské teologické fakulty
Univerzity Karlovy.
Co dodat? Lidé, občané, státní orgány jsou proti takovým
náboženským organizacím bezmocné.