Mysli si ze to vyprodukovala hmota nejakym zpusobem. Ze mozna ma v sobe schopnost tvorit zivot.
Mysli si ze to vyprodukovala hmota nejakym zpusobem. Ze mozna ma v sobe schopnost tvorit zivot.
Já si myslím že hmota je Boží vynález a ona má schopnost tvořit
život.
Problém nás lidi je, že nevíme jak - respektive ti nejlepší vědci v
molekulární biologii ti řeknou, že neví, je to záhada. 
Totéž by ti řekli nejlepší vědci z doby před necelými 300 lety o blesku. Ten tehdejším Jonatánům stačil k přesně takové argumentaci, jakou tady předvádíš ty.
Částečný souhlas. Si myslím, že život v naší definici je omezený na
přijímání "výživy" buňkami polopropustnou membránou, jejich růst, kopie
vnitřních orgánů, dělení a tím množení, je v počátečním stadiu
odkázán na náhodu vhodných vlastností prostředí jejich vzniku.
Nuže, můžeme vycházet z principu tvoření molekul různými atomy v
různém prostředí (teplota. tlak, katalyzátory, PH hodnota, energie ...
)
Abiogenéze je mladá věda ... a ani Řím nebyl postaven v jednom dnu.
Možná, že je už dnes, nebo zítra někdo našel, najde řešení té
abionenéze, ale není vyloučeno, že náboženské organizace budou rozvoj
vědy dále úspěšně blokovat, jak se o to snaží v posledních staletích.
Kolébka inovací - USA - se má podle představy současného maniaka stát
křesťanskou zemí. Doufejme, že se nestane.
materialisté věří, že hmota se nějak sama sebe oživila. I kdyby přišli mimozemštan, ti by se taky museli nějak samo sebe oživit.
Nikdo netvrdí, že to samo - aspoň nikdo rozumný.

Na vznik tech správných atomových/molekulových struktur, které se dál
spájeli do vyšších struktur a atd. bylo dost času - víc než 13 mld. let.
Existují teorie a postupně se poznáním přijde na to, jak to mohlo být,
nebo se to nikdy nedozvíme.
Ateisti netvrdí, že to vědí. To tvrdíte vy.

my to taky nevíme, je to věcí vědy zjistit to co se zjistit dá. Já jako věřící jen říkám, že existuje nějaká hnací síla (Bůh) která vede k tomu že jsme vědomí a odpovědní lid s city a schopností spolupracovat.
Si dokonce myslím to že Bůh nás(zdejší) dal o moc dřív dohromady než vznikli internetové diskuze..že to byl boží plán aby jsme se tady sešli a dali řeč. že co a jak a tak podobně i když je to někdy až i k neuvěření..:-).