Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #157393

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE:
01.04.26 15:53:18 | #157393
Reakce na příspěvek #157389

když někdo Boha pozná, tak nemůže začít tvrdit že nexistuje. *6365*



| Předmět: RE: RE: RE:
01.04.26 21:03:57 | #157463 (1)

Není pravda, že teista se nemůže stát ateistou. Je to ale podobně pravděpodobné, jako že se jehovista vrátí zpátky ke katolíkům…



| Předmět: RE: RE: RE:
01.04.26 21:05:10 | #157464 (1)

Proč by nemohl, když zjistí, že to, co považoval za interakci s bohem, je jen výplod jeho psychiky?



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
01.04.26 21:21:00 | #157474 (2)

výplod jeho psychiky není víra v Boha ale nějaký omyl, já jsem psal o člověku co poznal Boha ne o omylu.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
01.04.26 21:32:26 | #157479 (3)

No, a to je právě tvůj omyl.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
01.04.26 23:40:10 | #157496 (4)

ateista si troufá tvrdit, že ví o Bohu víc než věřící. pak nepoc *12619* hopí přízpěvek ani napodruhé *5679*




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
01.04.26 23:51:21 | #157501 (5)

Ateista ví o bozích jen to, že jsou to produkty lidské fantazie, jako třeba sedmihlavá saň, nebo vodníci.




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
01.04.26 23:59:16 | #157504 (6)

Četl jsi tohle? Dal jsem o těch bozích takový ilustrativní příklad k zamyšlení.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
02.04.26 05:43:16 | #157523 (7)

Já viděl kdysi v minulém století takový bojový film čínského umění. No a tam byla také scéna, ve které mistr střelby lukem poučuje mladého žáka. Asi takhle "vložíš šíp do tětivy, zaměříš zrak na cíl, zavřeš oči, vystřelíš a silou tvé vůle povedeš šíp do terče". A také mu to hned předvedl.
Robin Hood také střílel přímo zázračně. Jestli s boží pomocí, nebo bez ní, už nevím. Osobně jsem boha nikdy nepoužíval. Vodníka také ne.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
02.04.26 09:58:25 | #157532 (8)

Oni ti mistři taky o žádných bozích nemluvili, ale to jsem takhle vytvořil jako zamyšlení nad přístupem, jaký tu ateisté mají k ideji boha a vůbec náboženským pojmům.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
02.04.26 12:52:38 | #157557 (9)

Kráčelo o nadpřirozené, přímo pohádkové schopnosti lidí získané zázračným darem od některého z bohů.
Je to podobné jako zázračné vyléčení slepoty návštěvou Lourdes. Hoteliéři Lourdes děkují předem všem zázračně vyléčeným ubožákům.
Blíží se velikonoce, země odkryje poklady, hledači si už brousí lopaty.
Abych nezapomněl - za tři týdny "Na svatého Jirky vylézají štíři z dírky."



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
02.04.26 11:53:49 | #157540 (5)

Co myslíš, kdo ví o komunismu víc – přesvědčený komunista, nebo člověk, který ho nezaujatě pozoruje zvenku?



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
02.04.26 11:58:02 | #157544 (5)

Přízpěvky sem musíš dávat jako mp3, jinak z nich nikdo nic nemá!