No sami sebe si opravdu neuvědomují. Inteligenci samozřejmě nějakou mají, ta u nich pozorovatelná je. Neměli by se ale zaměňovat inteligence a uvědomění, protože to jsou dvě odlišné funkce či schopnosti.
No sami sebe si opravdu neuvědomují. Inteligenci samozřejmě nějakou mají, ta u nich pozorovatelná je. Neměli by se ale zaměňovat inteligence a uvědomění, protože to jsou dvě odlišné funkce či schopnosti.
uvědomují, přestaň si vymýšlet, už jsem to sem dal dnes jednou, celkově x-krát...
Zrcadlový test (Gallupův test) z roku 1970 měří sebeuvědomění zvířat tím, zda poznají svůj odraz v zrcadle. Zvíře je označeno barvou na skrytém místě; pokud se po pohledu do zrcadla zkoumá, chápe obraz jako sebe. Mezi úspěšné druhy patří šimpanzi, sloni, delfíni a straky, zatímco psi a kočky testem obvykle neprocházejí.Jak test probíhá:Fáze seznamování: Zvíře zkoumá zrcadlo, reaguje sociálně (jako na jiného jedince).Označení (Mark test): Vědci nanesou neviditelnou barvu na místo, které zvíře vidí jen v zrcadle.Reakce: Pokud se zvíře začne dotýkat značky na svém těle (nikoliv v zrcadle), prokázalo sebeuvědomění.Kdo testem prošel:Primáti: Šimpanzi, orangutani, gorily (někteří jedinci).Savci: Sloni indičtí, delfíni skákaví, kosatky.Ptáci: Straky obecné, holubi (po tréninku).Ryby: Pyskoun rozpůlený.Kdo testem neprošel (často):Psi a kočky – v zrcadle vidí jiného živočicha, nebo je nezajímá, protože se orientují čichem.Lidské děti obvykle získávají tuto schopnost až kolem 18. měsíce věku.
to mě vůbec nezajímá, přestaň si vymýšlet a blábolit svoje "pravdy", nejsi chytřejší ani moudřejší než vědecké výzkumy...
zase musíš mít za každou cenu pravdu, co? Uvedl jsem stanovisko vědy. Musíš umět přijmout fakt, že pojem vědomí má více významů a ne furt jenom opakovat "já mám pravdu já mám pravdu já já já!". Už jsem to sem taky dával.
já jsem uvedl stanovisko vědy a tvoje pindy mě nezajímají, zvíře, které se pozná v zrcadle, si uvědomuje samo sebe, tečka...
jojo, ty prostě musíš mít pravdu, i když jí nemáš. 
Já jsem uvedl stanovisko vědy, které tomu tvému stanovisku dodává kontext. Že se zvíře pozná v zrcadle znamená, že si uvědomuje samo sebe coby tělo, ale neříká to nic o tom, jestli si uvědomuje samo sebe coby psychickou bytost, tj. jestli má to vyšší vědomí, to sebeuvědomění.
já jsme o žádné psychické bytosti a vyšším vědomí taky nemluvil, to
jsou tvoje bláboly...
napsal jsem, že si uvědomuje samo sebe, pokud se pozná v zrcadle, tak
neotravuj s kokotinama...
A já ti vysvětlil, že si uvědomuje sebe jako tělo, ale ne jako to má člověk, který si sám sebe uvědomuje ještě i jako psyche, jako psychická bytost (je si vědom svého vědomí). Zvíře nemá to sebeuvědomění, jaké má člověk.
Já vim, ty neumíš samostatně přemýšlet, ale vždycky musíš mít pravdu, i když jí nemáš.