Existence stavu, kdy by nebylo NIC, je stejně nemožná, jako existence Boha.
Existence stavu, kdy by nebylo NIC, je stejně nemožná, jako existence Boha.
Podstatu (tedy hmotu, energii, jsoucno...či jak to všechno chceme nazvat)
nelze stvořit ani zničit. Lze ji pouze měnit.
Žádný stvořitel tedy neexistoval ani existovat nemohl.
Náboženská víra je proces, v němž se věřící snaží přesvědčit sám
sebe, popř. působit i na druhé.
Posuďme horotvorné a jiné procesy na Zeměkouli Jsou klimatické změny
náhodné? Je impakt z vesmíru (meteor, planetoid a pod.) náhodný ? Je posun
zemských desek "plovoucích" na tekutém plášti Země náhodný? Je tedy i
horotvorná činnost náhodná ? Je náhodná !
A takhle si tu otázku náhodnosti přírodních procesů, včetně počasí,
můžeme pokládat permanentně. Příroda je natolik pestrá a proměnná, že
se bez náhodných procesů neobejdeme.
Náš Vesmír má odhadem nějakých 1080 a6 1082 atomů (četl jsem před lety). No a počátek našeho Vesmíru byl velmi horký, což není nic jiného než vysoká rychlost protonů s energetickými a náhodnými srážkami. No a ty náhody, jako akrece "popela" dřívější super novy, která poskytla těžší materiál pro náhodný vznik planetárních systémů s centrální hvězdičkou velikosti našeho Slunce je též náhodný.
Ale noták, to vše se řídí fyzikálními zákony. Myslím že je to jasné. Jak došlo k vývoji až k člověku? A k uvažování že já jsem já... individuum se vyděluje z celku jako já jem.
A protože všichni lidé jsou "já", tak vlastně existuje jen jeden jediný člověk, který stvořil Boha.
Fyzikální zákony nikdo, teda kromě pobožných lidiček, nepopírá. Pobožní popírají ovšem i náhodné dění, páč vše, do posledního protonu, elektronu a neutronu podle jejich víry řídí jejich pohádkový pámbíček.
Sprááávně a kvantový svět se řídí kvantovými zákony. No a to není zdaleka konečná definice fyziky a kvantové mechaniky, neb vědění v tomto oboru je v kojeneckém věku.
Fyzikální zákony nikdo, teda kromě pobožných lidiček,
nepopírá..ony nie sú samy od sebe, ale ich musel niekto naprojektovať
(na základe toho, čo malo existovať, bolo stvorené) a uviesť do
funkcie...vy jednoducho apriori predpokladáte, že to, čo je, je - a punktum,
nič za tým nie je, žijete v ilúziách. vynechávate príčinnosť
príčinností, a prvú príčinu! - jednoduché myslenie! - bez logiky...
.opakujem, vykrádate pojmy vecí a javov, ktoré samy nemohli vzniknúť, ale
museli vzniknúť na základe aktivity pre projekt vecí a javov tohto sveta a
života, projekt vrcholnej múdrosti...ja proste "žasnem" nad naivitou
neveriaceho sveta...
ony nie sú samy od sebe, ale ich musel niekto
naprojektovať

Nějaký relevantní zdroj, který ti toto tvé tvrzení potvrdí?
Nemyslím tím ale Bibli - ta je psaná člověkem, kterého inspirovali bohové
jiných národů.

náhoda vo Vesmíre neexistuje, dnes to fyzika a matematika vylučuje... a mimochodom, operujete tu mnohými termínmi, faktami, ktoré samy nevznikli, prisvojujete si ich...je za tým vrcholná múdrosť...mimochodom, rozumiete pojmom príčina, príčinnosť príčin - čo vedie (logika) až k prvej hlavnej Príčine?
no vida, takže matematika existuje, a ten debílek součet jen plácá
nesmysly... 
Náhoda nikdy neexistovala.
Prvotní příčinu s enikdy nedozvíme, co víme ale naprosto jistě, Bůh to
není, protože i Bůh by musel mít příčinu
protože i Bůh by musel mít příčinu...Boh nepotrebuje príčinu, on sám je prvá Príčina - príčinnosť príčin je logický následok existencie Prvej príčiny a poslednej príčiny...k Prvej príčine sa dostaneme (logika) smerom od poslednej príčiny k Prvej príčine, nie je možné sa tomu vyhnúť...
Ne, není. I Bůh by MUSEL mít příčinu.
A nedoložíš, kdyby ses vzteky překotil na hlavičku a odrážel ouškama,
že ne.
Jen tvoje naprosto nekompetentní tvrzení na základě tvé víry, pramenící z tvé hlouposti a duševní nedostatečnosti, fakt nestačí, bobánku.Nejsi schopen doložit VŮBEC NIC, jen to tady vždycky spláchneš svými "probožími zvratky".
Ne, není. I Bůh by MUSEL mít příčinu...Boh nemá príčinu, lebo je sám Prvou Príčinou - stvorenie, aktivácia stvorenia a funkčnosť stvorenia na základe prírodných a iných zákonov...stvorenie sveta a následná príčinnosť príčin je vôľa Boha, on pozná k čomu svet smeruje, aký je jeho koniec, a tak z toho pramení príčinnosť príčin...
PS : jasně, od poslední k první. Problém, tvůj, je, že NIKDY NEVÍŠ,
KTERÁ JE PRVNÍ, jestli není ještě nějaká "prvnější", že ty slovenskej
troubo .-))))))))))))
A rozhodně nejsi oprávněn to určovat, která "je první" .-)))
Proč jsou 4 krevní skupiny, když při stvoření člověka byla jenom 1
??
Nedokážeš odpovědět vědče??
Nebo nerozumíš otázce?? 
Krev je jenom jedna ale má víc skupin, Adam měl asi že áčko a Eva béčko:
Krevní skupina je dědičná a řídí se pravidly genetiky (alely A, B,
0).
Alely A a B jsou kodominantní (projeví se obě), alela 0 je recesivní.
Příklad: Rodiče s typem A a B mohou mít dítě se skupinou AB, A, B nebo 0,
pokud jsou nositeli genu 0.
Kroky,Kroky.
T si myslíš, že toto tady nevíme??

Já se ptám : "Jak je možné, že jsou teď 4 KS, když Bůh stvořil
lidský pár s 1 KS - stejného Rh faktoru??"

Já se ptám : "Jak je možné, že jsou teď 4 KS, když Bůh stvořil lidský pár s 1 KS - stejného Rh faktoru??"...to akože ste skúmali pár Adama a Evy, že mali oba len 1 KS a jeden Rh faktor? mudrujete?
"Gen 1 : 27 Bůh stvořil člověka, aby byl jeho
obrazem, stvořil ho, aby byl obrazem Božím, jako muže a ženu je
stvořil."
Gen 2 :
"21 I uvedl Hospodin Bůh na člověka mrákotu, až
usnul. Vzal jedno z jeho žeber a uzavřel to místo masem."
22 A Hospodin Bůh utvořil z žebra, které vzal z člověka, ženu a
přivedl ji k němu.
23 Člověk zvolal: „Toto je kost z mých kostí a tělo z mého těla! Ať
muženou se nazývá, vždyť z muže vzata jest.“

Pokud vzal jako základ pro Evu žebro z Adama, tak to mělo stejnou KS a maso
na obalení mělo tím pádem tu samou KS.

Nepotřebuješ zkoumat A+E - stačí číst Bibli.

To jsou obrazy, vjadřují že muž a žena jsou jedno tělo a tedy jeden člověk.
To je zřejmé, když je to jedno tělo u zubaře a trpí, tak vlastně
netrpí, protože to trpení přebírá druhá půlka člověka.
Zkrátka, aby bylo jasné, jedna single osoba není člověkem, potřebuje k
tomu druhou osobu a pak jsou obě osoby do hromady člověkem a vystačí si s
jednou občankou.
Radko mě je to jasné, ptal jsem se právě proto visitora, pro kterého
jsou Adam a Eva první lidé a postup jejich stvoření naskýtá ten fakt, že
měli 1 KS.

Změna barvy - kůže, vlasů, očí a atd. je jasné - přizpůsobení se
prostředí a pod..
Ale na krev nemá prostředí vliv.
Proto jsem chtěl od něj vysvětlení.
Ale nějak se mu do toho nechce - asi by zjistil, že to všechno bylo
jinak.

Co ti na to má kreacionista napsat jiného, než jako že když měnil stavitelům mluvnice při stavbě babylónské věže, který ho urážela, tak změnil i barvu pokožky, vlasů. očí, DNA a také krevní skupiny. To byl prostě trest pro celé lidstvo, tedy i pro Australany, Američany, Afričany a Evropany, že si chtěli udělat výtah do nebe.
nelze míchat duchovní a fyzický svět... Bible popisuje svět duchovní nikoliv fyzický
To jako vážně?
Vždyť jsme se tady hádali (ne my dva) o Potopě, 10 ranách egyptských a
pod..

jasně, ale to jou jen spekulace...snahy to nějak dopasovat na historii, to je (podle mě) nemožné a vlastně i zbytečné.
Jak to, že to nejde míchat ? Pobožní to činí permanentně - nohami stojí na Zemi, dýchají vzduch, pijí vodu , rodí se i umírají, ale ve své náboženské extázi "žijí" rovněž a paralelně. Před a po jídle se modlí a děkují bohovi za knedlíky, zelí a pečené vepřové. No a při fyzické smrti se rovněž dostanou do duchovní extáze, nechají se pomazat, katolíci se s radostí vyzpovídají ze všech hříchů, prásknou na sebe třeba to, jak okrádali JZD. A představují si jak jejich nesmrtelná duše odlétne nadsvětelnou rychlostí rovnou do nebe.
teď jsem moc nepochopila jak to myslíš... je to takový guláš a slepenec :-)) Duchovního jsme tam neobjevila nic.
To měl bůh, Dalko, těžké.
To mělo za živa asi jinou krevní skupinu
No a pak vzal to žebro a nožík a jal se vyřezávat Evu. Proč to
vyřezávání bible tají je na bíledni. Bůh (konečně s velkým Béé)
nechce aby se pobožní po něm opičili.
A ten budící plyn se používá dodnes, dáš čuchnout omdlenému k amoniaku
a ten vylétne málem z kůže, i kdyby byl bůhví jak dlouho mrtvý.
"Proč jsou 4 krevní skupiny, když při
stvoření člověka byla jenom 1 ??"

Co je na této otázce nesrozumitelného?

nevidím to jako problém. Proč by nemohly být 4? člověk jako tělo (metabolismus, imunitní systém, jednotlivé buňky) se vyvíjel stejně jako zvířata v čase... Bůh do něj vdechl svůj dech... a tím se stali vědomým člověkem. člověkem k obrazu Božímu... tedy schopen svobodně rozhodovat a myslet.
Co jsi čekal za odpvěď na takovouto otázku ?
A kde je psáno že při stvoření byla jenom jedna ?