Dalko ale ja to neberu, ze nenavidite verici -- to vubec ne prave naopak nechci aby jste se zmenili. Zustante takovy jaky jste -- vuci nam.
Dalko ale ja to neberu, ze nenavidite verici -- to vubec ne prave naopak nechci aby jste se zmenili. Zustante takovy jaky jste -- vuci nam.
Napsals :
Ateistum bych chtel poprat v dnesnich denech uctu a ne "nenavist ke katolikum"

Takže jsi popřál cca - "abychom je
přestali nenávidět"

Dalko ne - ja to napsal aby jste zustali jaky jste v te ucte -- to vam preji
Proč si tam ale v tom případě napsal slovo "nenávist", když jsi to tak
nemyslel.
Myslím jako - "vůbec". Proč?

My máme rádi všechny lidi - a nemusí nám to nikdo nařizovat.

Mat 22 :
37 On mu řekl: „‚Miluj Hospodina, Boha svého, celým svým srdcem,
celou svou duší a celou svou myslí.‘
38 To je největší a první přikázání.
39 Druhé je mu podobné: "Miluj svého
bližního jako sám sebe."

...ste ateista, tak prečo citujete Písmo? - je to predsa výmysel ľudí! identifikujete sa s tým, čím ste? alebo hráte bipolárnu komédiu? vidieť to u viacerých ateistov!
Ty jsi to za ty roky nepochopil, nebo nezaregistroval??

"Pokud se bavím o Bohu, bozích, Bibli,
náboženství a pod., tak se bavím v intencích Boží existence - napsal jsem
to už x krát."
Takže bud tak hodný akceptuj to a pokud můžu citovat z jiných knížek, tak
budu citovat i ze sbírky knížek zvané Bible.

Pokud se bavím o Bohu, bozích, Bibli, náboženství a pod., tak se bavím v intencích Boží existence...v intenciích? - opakujem, ste ateista, a mnohhokrát ste tu urazil Boha - ako výmysel ľudí! - takže nehrajte komédiu bipolárneho prístupu - ako ateista, a následne ten, kto operuje s Bibliou, ako keby to bolo o tom, v čo verí...máte nejaké zásady? zásadový človek verí, píše a hovorí jasne, neskĺzava do bipolarity vyjadrovaní, ako sa mu to hodí...
on nikdy Boha neurazil, vy ho urážíte pořád svou pýchou a povýšeností a tím, že z něj děláte tyrana, který nevěřící bude krutě trestat...
Že bohové jsou produkty lidské fantazie je fakt. Urazit pohádkovou
figurku nelze.
Urážliví jsou pouze fanatici, kteří povyšují svou náboženskou ideologii
nad realitu a nad rozumnou kritiku.
Jan Hus byl zavražděn v době rozpadu katolictví (tři papeži - Papežské
schizma) za oprávněnou kritiku negativních výstřelků praktikované klérem
a církevních mafií.
Jan Hus byl zavražděn v době rozpadu katolictví (tři papeži - Papežské schizma) za oprávněnou kritiku negativních výstřelků praktikované klérem a církevních mafií...netárajte, píšte pravdu! - ak tomu nerozumiete, tak nepíšte...a ste ateista, tak čo vás do toho, ako sa on správal, a ako reagovala ne jeho správanie Cirkev?
Ateistu odepíráš právo na pohled do dějin národa?...sú veci vzhľadom k Husovi, ktorým nerozumiete, a neporozumel by ste ich, ani keby vám to niekto vysvetlil - ste ateista, a do teistických vecí (Hus vs Cirkev) ateista nerozumie...
fanatické žvásty, vy teologu, v první řadě platí "nezabiješ", ale vy jste to ve středověku měli až kdesi na padesátém místě věrouky...
I to nevolnictví v Evropě vzniklo a bylo udržováni díky ochromení vůle
a sebevědomí normálních lidí. Církev se dala do spolku se šlechtou za
účelem vytvoření dvounohách pracovní zvířat, polo-otroků tedy
nevolníků. Církev si vypěstovala patent na vzdělání své vrstvy. Dva
lidé, dva milující lidé, potřebovali souhlas šlechty a církve, aby spolu
směli žít. Lidé přestali být v dobách církevní všemoci
svéprávní.
Doba Temna, že?
No a podle tvých představ, visitore77, se to má znovu realizovat.
Teistické věci jsou pro ateistu asi tak významné jako spor o to, kolik andělů se vejde na špičku jehly. Větší hodnotu nemají. Ovšem Husova snaha o nápravu církve v době jejího mravního úpadku se týkala celé společnosti, jak ostatně ohlas jeho učení prokázal.
Já vím, komunisti také přesvědčovali lidi, že stalinistický
komunismus je spravedlivá ideologie vedoucí rovnou do komunistického
nebe.
Proletáři všech zemí spojte se. Muslimové chtějí pomuslimit celý svět,
jako ho chtějí křesťané pokřesťančit.
Zase jen a jen boj o moc a mamon. Samozvaný vládce Zeměkoule už prohlásil, že z USA udělá křesťanskou zemi. Asi se vzhlédnul ve svém kamarádovi na druhém místě vládce světa v putinovi obrovském, nebo v nějakém mulahovi.
Náboženství je smrtonosná droga.
Jinak jsi zdravý? Nechápeš smysl příspěvku?? Ty urážíš mě, tak se
nediv:

Jinak jsi zdravý? Nechápeš smysl příspěvku?....ono mi to to, keď ateista tvrdí, že Boh neexistuje, že je to výmysel popletených ľudí, a následne cituje z Písma pre dokazovanie niektorých vecí, ktoré sa mu hodia, pripadá ako schizofrenie...
Najdi mi jeden můj příspěvek, kde jsem to napsal.

Napsal jsem, "že se mi nezdá, že
by existoval Bůh, kterého zde prezentujete, protože mě nevychází, aby Bůh
přesazoval moc potoky krbe. Pokud by existovala taková entita, nebyla by
taková, jak ji zde prezentujete."
Takto a podobně jsem se vyjadřoval o tom tvém Bohu.

"A to, že si v reálu myslím, že neexistuje je
jen a jen moje věc."

že se mi nezdá, že by existoval Bůh, kterého zde prezentujete, protože mě nevychází, aby Bůh přesazoval moc potoky krve...to sú nezmysly, čo píšete, Boh je láska, a nepresadzuje potoky krvi - je to vina človeka, ktorý má slobodu rozumu, vôle, a tak i rozhodovania....mám rád zásadovosť a písanie v zásadovosti...
V Bibli máš časti, kde Bůh nařizuje pozabíjet celé národy.
Zařídil smrt všeho prvorozeného v Egyptě.
A x dalších zvěrstev všemocného - a pak pokrytecky dal Desatero s
"Nezabiješ"

Je to duchovní kniha... v reálu takové národy neexistovali. Nemá se kořistit, neřídit se kořistěním nýbrž tím co je správné.
mýlíš se, existovaly, dokonce tu někdo tvrdil, že některé existují ještě dnes...
Výklady toho, co se má nebo nemá, co je nebo není správné, se někdy dost odlišovaly a v praxi to pak vypadalo úplně jinak.
ono by mělo znít "nezabiješ, ale..." 
aby to bylo v Bibli v kontextu správně...
proto si myslím že přikázání je nezabiješ! A tedy se nejednalo o žádné zabíjení na rozkaz.
Bible není nijak konzistentní v popisu Boha, jednou říká nezabiješ, jindy pobijte je všechny, kojence nešetřete...
Kdyby křesťané poslechli přikázání jejich boha napsané v bibli, nebyla by jediná vražda, jediná válka. Realita? Ta je jiná, křesťané proti sobě vedou války od samého začátku nabití moci klero-mafií. A také ve jménu boha vraždí nevinné lidi, kteří jen řekli co si myslí. Jan Hus se (naivně) snažil vrátit křesťanství do stavu akceptance morálky a za to byl zavražděn. Galileo a Bruno se snažili probudit zaostalost křesťanů, za to byli odsouzeni k jedinému křesťanskému trestu - popravou upálením. Galileo vyvázl o fous omilostněním.
S tím Husem to bylo jinak (odsouzen byl za něco jiného), stejně jako s tím Grunem (viz).
Jak probíhala kristianizace v Temném Středověku ? Lidé byli postaveni před volbu
tredovek nebol temný,..nechat se pokřtít a přísahat věrnost a poslušnost kléru...být zavražděn, jeho rodina a jeho děti ubiti...tárate ja za čias bolševizmu, oni v tom mali prax... .
To bohužel není propaganda, ale mnohokrát prokázaná pravda. A s
bolševismem a komunismem bych ji vůbec nespojoval, právě komunisté dali do
trezoru v době normalizace film o inkvizici Kladivo na čarodějnice, protože
jim až příliš připomínal jejich vlastní zločiny z padesátých let. M.j.
proto byl i natočen.
Od inkvizice se mnohému naučilo gestapo i stalinisté. Hlavně přinutit k
přiznání i nevinné.
Komunisti používali splachovací záchody. byla to jejich prax - křesťani
je používat nesmí?
Komunisti tvrdili, že pravý úhel má 90 stupňů, ve Vatikánu má rovných
100 stupňů?
Numeri 31 : 7 Vypravili se do boje proti Midjánu, jak přikázal Hospodin
Mojžíšovi, a pobili všechny muže.

Tak ho prezentuje Bible, přes kterou ho prezentujete vy.
Netvrdím, že je to opis skutečné historické události, ale prezentace Boha,
před kterým se má každý bát je jasná.
Nebo ne??

Nevím, nebrala jsem to doslovně ani jako ateistka, neberu to doslovně ani dnes. Míjí mě to, neřídím se tím a vlastně je mi to jedno