Ta rovnice nic takového neříká.
Přehled od AI
Tvrzení, že energie je podstatou hmoty, je fyzikálně podloženo Einsteinovou
teorií relativity a moderní fyzikou. Zde jsou klíčové body tohoto konceptu:
E = mc²: Tato slavná rovnice Alberta Einsteina z roku 1905 ukazuje, že hmota
a energie jsou zaměnitelné. Hmota je v podstatě extrémně koncentrovanou
formou energie. Vzájemná přeměna: Veškerou hmotu lze přeměnit na energii
a naopak. Energie je obsažena v každém kousku hmoty i v záření.
Fundamentální vlastnost: Energie je jednou z nejdůležitějších vlastností
hmoty (látky nebo pole) a popisuje její schopnost konat práci. Vibrace a
esence: Z filozofičtějšího či metafyzického pohledu je hmota často
chápána jako nejhrubší manifestace energie, která je základní esencí
všeho. Zatímco ve fyzice se rozlišují různé formy energie (mechanická,
elektrická, jaderná) a stavy hmoty (pevná, kapalná, plynná, plazma), z
hlediska moderní vědy se jedná o dvě strany téže mince.

...a kto to všetko vymyslel, premyslel, naprojektoval, vytvoril, dal do vzťahov s prírodnými zákonmi? - že to všetko funguje vo vrcholnej presnosti? zamýšľajú sa vôbec ateisti do hĺbky, do podstaty veci? - alebo to berú tak, že to funguje a šmitec?
Ještě tak vědět, kdo vymyslel, naprojektoval a vytvořil toho dokonalého
tvůrce - Boha.
Ten by byl jediný dokonalý. Protože jinak nic nefunguje ve vrcholné
přesnosti, všechno je relativní.
Ještě tak vědět, kdo vymyslel, naprojektoval a vytvořil toho
dokonalého tvůrce - Boha...Boha nikto nevymyslel, je večný -
Stvoriteľ, Tvorca neživej a živej hmoty, prírodných zákonov a schopnosti
hmoty vytvárať neživé a živé systémy z hmoty, svoju môdrosť a zákony
dal do vlastností hmoty (určitých prvkov, hlavne biogénnych - pre živú
hmotu), ktorú sám stvoril, dal hmote spôsobilosť (usporiadaním štruktúr
atómov) reagovať na ním dané prírodné zákony...
...teista sa zaoberá podstatou veci, zmyslom a pôvodom vecí,
nešaškuje, proste verí v Stvoriteľa, lebo vie, že sa bez Stvoriteľa
nepohne v ničom, podstatne nepochopí nič...
...ateista šaškuje - je to tak a šmitec! - vôbec ho
nezaujíma podstata veci (kde, kto, ako, prečo?), resp. sa jej v diskusiách
vyhýba (pácha sám na sebe akési pokrytectvo) ...
....je smutné na ateisme - celý život ich táto ideológia (de facto len
názor) vedie k hre na šaša! (operuje faktami stvorenia, vedou okolo toho, ale
odmieta Stvoriteľa - sú veci (napr. život ako taký), ktoré veda nikdy
nevysvetlí...viera v Boha nie je hra na šaša, ale uznanie v pokore toho, kto
to tak stvoril, ako je to stvorené, a ten k to neho verí, vzdáva mu slávu,
úctu a česť a ďakuje za stvorenie, za život (ako nás k tomu nabáda ap.
Pavel)...
Ale ne, Boha musel taky někdo vymyslet, ještě dokonalejší a ještě věčnější než je ten tvůj přelud :-)))))))))))))
Teista blázní. Používá max emoce
Ateista rozum :-)))
U ateistů to vede ke nhře na šaška pro přiblblé fanatické teisty, u teistů to nevede k ničemu, k žádné hře, ale púřímo to z vás šašky dělá .-)) a z vás fanatických jako jsi ty ještě zkřížených s kašparem. šašogašpar .-)))))))))))))
"...teista sa zaoberá podstatou veci, zmyslom a
pôvodom vecí, nešaškuje, proste verí v Stvoriteľa"

Ne nezaobírá se, nic nezkoumá - jen slepě věří - nezjišťuje jiné
možnosti.

"...ateista šaškuje - je to tak a šmitec! -
vôbec ho nezaujíma podstata veci (kde, kto, ako, prečo?)"

To je čistá lež, protože ateista zkoumá a nikdy netvrdil "tak to je" - to
by měl jen jednu teorii a bral by ji jako fakt - a tak to není

Takže nefabuluj a nelži.

Nikdo to nevymyslel - bylo to tady, je a bude to zde i když už člověk
nebude.

Ten, kdo vymyslel a naprojektoval přírodní zákony a tím nechal vzniknout
člověka a ten pak ve své hlavě stvořil Boha :-)))))
Hlavně pod vlivem rozličných drog .-))))))))))))))))))
Těm dalším, jako jsi ty, už stačilo jen bt dostatečně hloupými
.-))))))))
„…a kto to všetko vymyslel, premyslel, naprojektoval, vytvoril, dal do vzťahov s prírodnými zákonmi? - že to všetko funguje vo vrcholnej presnosti? zamýšľajú sa vôbec ateisti do hĺbky, do podstaty veci? - alebo to berú tak, že to funguje a šmitec?“
…a kdo vymyslel, promyslel, naprojektoval, vytvořil toho tvého boha a dal ho do vztahů s (nad)přírodními zákony? – Že funguje ve vrcholné přesnosti? Zamýšlejí se vůbec teisti do hloubky, do podstaty věci? – Nebo to berou tak, že bůh prostě funguje a šmytec?
Vy věřící si naprosto arbitrárně, čistě jen na základě víry, přidáváte jeden faktor navíc. Prostě ho tam chcete mít, a tak věříte tomu, že tam je, ačkoliv žádná logika jeho existenci nevyžaduje, ani ji nenaznačuje. Aby bůh „musel“ existovat, vymysleli jste si naprosto antilogický blábol (který vydáváte za vrchol logiky), že sice všechno musí mít příčinu, ale bůh ji nemá. Ale přitom – pokud něco tak dokonalého, jako je podle vás váš bůh, nepotřebuje ještě dokonalejšího stvořitele, proč by ho měl potřebovat náš svět? Proč by tu muselo být něco věčného mimo náš svět (aby ho to mohlo stvořit), když není nikde dáno, že náš svět věčný není? Že my v jisté fázi jeho existence „dohlédneme“ pouze k začátku této fáze, přece neznamená, že předtím nebylo nic!
AI čerpá z článků lidí jako jste vy dva s nekroušem. Ve skutečnosti hmota v té rovnici zastoupena není. Jsou v ní zastoupeny jen dvě vlastnosti hmoty a rychlost světla, a ta rovnice, tak jak to rovnice dělají, ukazuje, jaký je mezi nimi vztah.
A jo Al jaká je chytrá a moudrá :-)
Zadala jsem /Bůh rodu ženského/ a sepsala to takto:
Přehled od AI
Koncept „Boha v ženském rodě“ se vyskytuje především v teologických
diskusích o božské podstatě přesahující gender, či v mystických
tradicích (např. hebrejská Šechina – božská přítomnost, či Sophia –
Moudrost). Bible sice primárně používá rod mužský, ale Bůh je často
popisován s ženskými vlastnostmi (láska, soucit).
Klíčové aspekty a pojetí:
Šechina: Hebrejský termín označující přebývání nebo božskou
přítomnost, který je v hebrejštině rodu ženského.
Božská Moudrost (Sophia/Chochma): V biblických knihách je Moudrost
zosobněna jako ženská postava, často ztotožňovaná s Boží
činností.
Metafyzický přesah: Mnozí teologové zdůrazňují, že Bůh nemá pohlaví,
a ženské obrazy pomáhají lépe pochopit Boží mateřskou lásku a
péči.
Bohyně země: V mytologii existují čistě ženská božstva spojená se
zemí, jako je např. Gaia (řecká mytologie).
Teologicky se tedy nejedná o „ženu“ v lidském smyslu, ale o vyjádření aspektů božství, které tradiční patriarchální jazyk nezachycuje.
Tak konečně snad pochopíš, co jsme ti tu říkali celou dobu: že Bůh nemá pohlaví a to že o sobě mluví jako o otci znamená jen tolik, že takhle chce, abychom se k němu vztahovali.
Vždyť je tam napsáno : které tradiční patriarchální jazyk
nezachycuje

A co mi je do tradičního patriarchálního jazyka ?
To je jenom blud bludů :-)
Je to tak, že Umělá inteligence má zastřít deficit inteligence osoby ?
Proč by to dělala ?
Al má zcel určitě větší nadhled než mi lidi protože je sečtělejší a
není hloupá, snaží se co to de :-).
Reaguješ jako prostoduchá osoba. 
Proč by to dělala ?
Ty si fakt myslíš, že je ta AI, UI, KI
atd. nějaká bytost?

He :-) dobrý článek:
Budoucnost i umělá inteligence jsou ženského rodu. AI nás může pomoci
osvobodit od stereotypů
https://www.heroine.cz/spolecnost/budoucnost-i-umela-inteligence-jsou-zenskeho-rodu
Válka, Smrt, Katastrofa, Choroba, Epidemie, Povodeň, neúroda, žízeň ... jsou také ženského rodu, viď, mudrlantko.
Napiš si to tam ty.
Dnešní svět je plný lží a lež je také ženského rodu. V médiích se
lže za účelem nalákat naivní lidi a zasypat je reklamami na nepotřebné
věci, nebo na hlouposti.
Heslo "chceš mít hloupé dítě, kup mu chytrý telefon (s umělou
inteligencí)." 
No ale aby byl Bůh jenom rodu mužského je zavádějící informace
:-).
To je jako s člověkem :-)
Ježíšimarjá, kdy ty s těmi feministickými blbostmi přestaneš.
Bůh je též vytvořen lidmi za stejným účelem jako jsou jimi různé
ideologie a nově ta tví Umělá inteligence.
Přísně vzato je bůh také umělá inteligence, ale s vysokým nezájmem o
dění na Zeměkouli. Jestli je ženského , nebo mužského, či stčedního
rodu je nepodstatné, protože vyniká svou nehmotností, neviditelností a tedy
i nečinností.
Ostatně jednáš, píšeš a děláš reklamu na UI, takže budíš
podezřeni, že jsi taková rádoby UI, Avatar a dron.
Pokus o debatu s tebou je marný a proto s tím končím.
Jenom že s tím nemá Al moc co do činění protože minulost má velice krátkou ale demagogové řádí dýl :-)
Herdek filek, co pak ti nedochází, že ta "umělá inteligence" je výtvorem lidí a má manipulovat slaboduchými lidmi? Její účel je navést lidi tam, kam prostoduché lidi naváděly různé ideologie za účelem udělat z lidí manipulovatelné a poslušné ovečky.
Musím tě upozornit, že idiocie, ať umělá či přirozená, je také ženského rodu!
Ale pochybuji že Al bude někdy až tak zvrácená tak jako jsi ty a je Vás tu takových víc.
Taky ale umí dávat nekonzistentní odpovědi. Viz třeba ten Krudoxovo výpis od AI, kde se tvrdí, že energie je podstatou hmoty a že jsou energie i hmota vzájemně přeměnitelné, a zároveň, že energie je vlastnost hmoty a že popisuje její schopnost konat práci. Přitom se to vzájemně vylučuje a buďto platí jedno, anebo druhé.
Například : v 1 kg železa je cca 1,044 x 1025 atomů vazebná
energie 1 atomu je 8,8 MeV - milionů elektronvoltů.

Takže jen tato vazebná energie je nepředstavitelná.
Kdyby se náhle uvolnila bylo by to srovnatelné s energií výbuchu několika
megatun TNT - materiál (železo) by se okamžitě rozpadl a přeměnil na
plazma
