Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #158592

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: neznam
před 8 hodinami | #158592
Reakce na příspěvek #158585

soucet ja si myslim, ze to jak jak to vzniklo moc dobre znas-- Zapad potreboval dostat ruskeho cara od moci - Lenin jim pomahal a Leninovi pomahali anglicani francouzove -- po smrti Lenina - Stalin ktery nenavidel rusa - na sibir do gulaku kde umirali lide bylo poslano prez 90% rusu
Sidlo SSSR bylo v Moskve ale vlada co to vedla nebyla ruska -- Neco jako treba EU kdyz neco podelaji tak nemuzeme nadavat na blbe Belgicani



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: neznam
před 8 hodinami | #158598 (1)

To jsou výmysly.
Vláda to byla ruská a rusko se dokonce snažilo ve všech ostatních 14 republikách, co tvořili SSSR, dosadit do všech vysokých úřadů rusy. To je taky důvod, proč je na Ukrajině (a v jiných postSSSR zemích) tolik lidí, co se identifikují jako rusové; jsou to potomci těchto úředníků.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: neznam
před 8 hodinami | #158610 (1)

Až na to, že Belgie není dobyvatel, který by násilně vytvořil nějakou Evropskou říši. Rus tím dobyvatelem byl, ostatních se prostě zmocnil a hlavním městem byla Moskva, protože to tak Rus určil (Belgičan Brusel nikoliv). Byl to ruský stát s ruským systémem. Že se do jeho vyšších pater dostali i nerusové, to je sice pravda, ale fungovali v rámci toho ruského systému, který nemohli změnit, protože byl ovládán Rusy. Tak jako rakouskouherská armáda byla vždycky rakouskouherskou, i když jí velel třeba Radecký.