Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #159505

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 5 hodinami | #159505
Reakce na příspěvek #159494

V Carahunge „ arménský Stonehenge “ máš provrtaných kamenů celé řady.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 4 hodinami | #159509 (1)

Tenkrát ještě nebylo železo vynalezeno a ocel už vůbec ne. Vrtání do měkčího kamene (vápenec, pískovec ...) by trvalo malou věčnost, takže si to mohli dovolit jen panovníci.
Kdyby nějaký rybář na řece potřeboval zakotvit uprostřed proudu, tak si uvázal balvan na špagát a hodil ho přes palubu.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 4 hodinami | #159511 (2)

Zvažuji možnost že pravěcí lidi nacházeli kovové meteority kterých se na planetě zemi v té době povalovalo asi že hodně a používali je k práci z kamenem.