Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #161159

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před hodinou | #161159
Reakce na příspěvek #161155

No nevím kdo to v té době vedl.
Aha - velel tomu ten buzerant a diktátor Brežněv *34087*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před hodinou | #161162 (1)

Dalko ale Leonid byl ukrajinec a mel zenu a deti jestli se nepletu.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 8 minutami | #161175 (2)

Narodil se v rusském impériu - cárském Russku - russká nátura.




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 6 minutami | #161177 (3)

Dalko no tak - bud Dalko jak te znam -- Kdyz se Hitler narodil v Rakousku tak za vsechno muzou rakusane a ne nemci -- Uzasna uvaha co ty nato??



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 5 minutami | #161178 (3)

Ralko - jeste malickost proc porad pises Russko s dvema s a jeste velkyma -- to neni pravopisni chyba to je chyba uplne jinde.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 4 minutami | #161180 (4)