Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #164443

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 12 hodinami | #164443
Reakce na příspěvek #164437

Až na to, že Římané nazvali východní národy prodávající Řimu otroky, jako otrokáře _ tedy Slovany. *15238*
Tvůj bůch tedy obdařil otrokáře božím jménem Slované.

Kopíruji:
"Die Etymologie des Wortes "Slave" stammt aus dem Mittellateinischen "Sclavus", das sich auf slawische Völker bezieht. Es leitet sich wahrscheinlich von dem byzantinischen Griechischen "Sklabos" ab, das ursprünglich "ein Slaw" bedeutete."



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 12 hodinami | #164445 (1)

Až na to, že Římané nazvali východní národy prodávající Řimu otroky, jako otrokáře _ tedy Slovany..vaše slová, to je jedna lož a hnus!



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 11 hodinami | #164449 (2)

No a copak tvá bibla hovorí?



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 4 hodinami | #164536 (1)

Já si zase pamatuju (z četby, ne osobně samozřejmě), že otroci sami Římanům říkali, na otázku na svůj původ, že jsou „Slávové“, což si Římani upravili v jednotném čísle na „sclavus“. A protože to zřejmě byli otroci nejrozšířenější značky, začalo se to slovo používat pro otroka obecně (asi jako u nás se vysavači říká lux, protože nejznámější byly v době jeho zavádění ty od Elektroluxu).
Takže slovo Slovan nevzniklo z otroka, ale latinské (i dnešní italské – schiavo) slovo otrok vzniklo ze Slovana. A to se v regionu Veneto (dnešní širší Benátsko) zkomolilo až do dnešního ciao, které se zase v tomto tvaru rozšířilo zpět po celé Itálii. No, a začalo se používat jako pozdrav (podobně jako starší české „služebníček“, nebo latinské servus v našich zemích). Ten pozdrav pak doputoval i k nám do slovanských zemí – takže se vlastně zdravíme zkomoleným slovem „Slovan“!