Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #165380

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před hodinou | #165380
Reakce na příspěvek #165379

*katoličtí “schizmatici a papeženci” jsou tam to samý co mormoni a podobná “méněcenná havěť*”....prosím, netáraj, je v tebe antikatolícka zloba, posmeškovanie, závisť až nenávisť k RKC, - staraj sa o svoje luteránske cirkvi, ktoré úplne stratili kredit, nič neznamenajú - prečo?, ich viera je falošná, v mnohom nebiblická, vymyslená, heretická, v mnohom mimo Krista...ja v katolicizme nemám problém....ty si vlastne čo? v ktorej cirkvi? kto si vlastne? - doteraz to neviem! akú vieru praktizuješ?..vieč čo povedal Kristus? - pozri sa do zrkadla, kto si, a potom mluv! a čo to tu už odp o'počiatu čítam od teba? všetko - len nekresťanské, posmešné, nemravné, nebiblické...kto si?



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
před hodinou | #165382 (1)

Teď jsi popsal pohled Rusů na katolickou církev. Přesně tak to je, katolík nebo luterán nebo něco jinýho, je to v Rusku náboženská “havěť.” *10167*




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před hodinou | #165387 (2)

...ja mám vusku priateľov -kňazov, jeden vedia aj katolícku farnosť,nikto ich nenazval háväďou, len ty...ty proste si vymýšľaš, fabuluješ, pre teba pravda je neznámy pojem,len atakuješ, ohováraš, vymýšľaš si a posmeškuješ...a znova: staraj sa o seba, daj si otázku: kto som?



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před hodinou | #165390 (3)

přátelé v rusku a jsme doma...
pak se divme takovým "názorům"...