Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #165892

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE:
před 4 hodinami | #165892
Reakce na příspěvek #165890

Na to B čekáme skoro 5 let. *17*



| Předmět: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #165898 (1)

6ekl bych, že nárůst vojenské síly Ukrajinců přiměje rusáky se zamyslet nad svými imperialistickými ambicemi a zahájit jednání s Ukrajinou.

Problém vidím v tom, že v rusácku zakořeněným antisemitismem by rusáci vnímali mírové jednání s Prezidentem Ukrajiny jako potupu křesťanského rusácka.

Ostatně i židobijec Himmler, když viděl, že je nacistické Německo v troskách a prakticky poraženo hledal rozhovor s hlavním rabím. Doufal že tím získá body po konečné kapitulaci Německa (himmlerovi SSáci vedli vyhlazovací koncentráky). No a i po válce chycený práskač Eichmann nabízel při procesu v Israeli své znalosti o svých bývalých spoluhajzlů a jejich skrýších v proti-účtu za záchranu svého krku.

No a takové to B sliboval i hitler potom, kdy vyhlásil válku USA (po japonském útoku na Perl Harbor).