rus je visitorova modla...
Nikdo neví, jak a kdy tahle barbarská, bratrovražedná a zbytečná válka skončí. Rusáci si odmalička nalhávají, že mají neporazitelnou armádu a že stačí zadupat a podstatně slabší Ukrajina kapituluje. Rusáci ve své pýše nemohou připustit něco jako porážku. Ukázali by světu, jak jsou slabí a neschopní. V tom dávám visitorovi za pravdu.
Takže zoufale hledají cestičku jak z téhle patové situace, aniž by "ztratili tvář", vybruslit. Mohli by jako výmluvu k příměří a jednání použít kouzelné slovíčko "humanitu".
Problém je v tom, že příměří znamená zákaz pohybu vojsk, jejich přezbrojování a posilování pozic.. V téhle zamotané situaci by znamenalo pro oba protivníky od sebe ustoupit na desítku kilometrů, vytvořit demilitarizovaný prostor obsazený a kontrolovaný mezinárodní neutrální armádou. Jenže, kde ji vzít, kdo to zaplatí a jak zaručit, že bude skutečně a důsledně neutrální?